گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه:2900
تاریخ :1396/09/26 ساعت 08:25:10
تعداد بازدید: 51
حفظ تالار مرکزی در دستور کار استان و نمایندگان
email pdf word plus minus reset color
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: حفظ تالار مرکزی بندرعباس در دستور کار استان و نمایندگان قرار دارد.

عکس اصلی خبر

علیرضا درویش نژاد از ابلاغ رای دولت مبنی بر تخریب سازه نیمه تمام تالار مرکزی بندرعباس خبر داد و گفت: تلاش هایی از سوی استاندار برای تغییر این رای در حال انجام است و با نمایندگان استان در مجلس  نیز در این زمینه صحبت کرده ایم.

وی ادامه داد: تاکنون ۱۲میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شده و تخریب آن نیز از نظر فنی به سادگی امکان پذیر نبوده و مستلزم پنج میلیارد تومان هزینه و دو سال وقت است.

درویش نژاد ادامه داد: البته دولت هزینه ساخت یک تالار جدید را تقبل کرده است اما ما در استان همچنان مخالف تخریب این سازه هستیم. آغاز ساخت این پروژه که به گفته مسولان فرهنگ و ارشاد اسلامی یکی از پروژه های بزرگ جنوب کشور است، به زمان وزارت احمد مسجد جامعی برمی گردد که تفاهم نامه آن با استاندار وقت عبدالحسین مقتدایی امضا شده و در سال ۱۳۸۶ در فهرست پروژه های سفر هیات دولت به استان هرمزگان قرار می گیرد و به دلیل قرار داشتن بخشی از پروژه در حریم دریا ، زمین آن چندین بار عوض می شود .

در نهایت زمین کنونی مورد موافقت قرار می گیرد و ساخت پروژه آغاز می شود که هم اکنون نیز اعلام شده در مکان فعلی نیز بخشی از آن در حریم دریا است و با صدور حکم تخریب روبرو شده است./مهر/

گفتنی است، چند ماه پیش در بازدید مقامات ارشد قضایی هرمزگان از محل ساخت تالار مرکزی بندرعباس دستور توقف عملیات اجرایی و تخریب سازه تالار به دست اندرکاران ارشاد هرمزگان ابلاغ شد اما مدیر کل ارشاد با رایزنی و گفت و گو با مقامات استا نی و کشوری در تلاش است تا  از تخریب تالار و از بین رفتن مبالغ صرف شده تا به امروز جلوگیری کند


up email pdf word plus minus reset color
گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه: 2900
تاریخ :1396/09/26 ساعت 08:25:10
تعداد بازدید: 51
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی