گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3057
تاریخ :1397/07/11 ساعت 09:23:11
تعداد بازدید: 79
مرزبانان ناجا پايدارترين امنيت مرزي را برعهده دارند
email pdf word plus minus reset color
معاون سياسي، اجتماعي و امنيتي استانداري هرمزگان گفت: مرزبانان نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران امروز در کنار ساير نيروهاي مسلح، بهترين و پايدارترين امنيت مرزي را در کشور را برعهده دارند.

عکس اصلی خبر

به گزارش ايرنا، بهروز اکرمي در نشست با معاونت اجتماعي درياباني هرمزگان تاکيد کرد: مرزنشينان ساحلي يکي از نقاط قوت امنيت مرزي هستند و اين امنيت پايدار در واقع حاصل مشترک همزيستي، همراهي، همدلي و همکاري مرزبانان با مرزنشينان است.

وي با اشاره به اين که امنيت مرزي مبتني بر امنيت مردم محور است، اظهارداشت: به طور يقين اگر بخواهيم مرزهاي کشور از امنيت قابل قبول برخوردار باشد، بايد به وضعيت مرزنشينان توجه ويژه اي داشت تا با ميل و رغبت در نقاط مرزي مستقر شوند و از مرزها صيانت کنند.

معاون سياسي، اجتماعي و امنيتي استانداري هرمزگان اظهارداشت: رفاقت، دوستي و محبت بين مرزبانان و مرزنشينان رمز موفقيت جمهوري اسلامي در اين عرصه است.

اکرمي اضافه کرد: استان هرمزگان، طولاني ترين مرز دريايي را در کشور دارد و همسايگي اين استان با 3 کشور حاشيه جنوبي خليج فارس، کار صيانت از مرزها و حراست از آن را سخت تر خواهد کرد.

وي با قدرداني از عملکرد مرزبانان هرمزگان ياد آورشد: مرزبانان غيور استان سختي ها و مشکلات را تحمل مي کنند تا بتوانند به عنوان پاسداران مرزهاي جمهوري اسلامي در جنوبي ترين نقطه ايران وظايف خود را به شايستگي انجام دهند.

استان هرمزگان داراي يکهزار و 400 کيلومتر مرز آبي، 2 هزار و 400 کيلومتر نوار ساحلي، 80 هزار کيلومتر وسعت آبي و 14 جزيره مهم و حساس است که فعاليت در اين عرصه بسيار سخت بوده و برقراي امنيت و حراست در اين عرصه امري ضروري است.

ستاد فرماندهي مرزباني از سال 88 در سراسر کشور و در هرمزگان از ستاد فرماندهي ناجا جدا شد و اکنون به عنوان يک پليس دريايي مستقل و تخصصي در حوزه دريايي و مرزباني مشغول فعاليت است.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3057
تاریخ :1397/07/11 ساعت 09:23:11
تعداد بازدید: 79
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی