گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3414
تاریخ :1399/03/19 ساعت 17:06:50
تعداد بازدید: 332
سرپرست معاونت صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان: بنادر صیادی هرمزگا ن نیازمند بازسازی است
email pdf word plus minus reset color
سرپرست معاونت صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان با اشاره به جایگاه خوب صید و صیادی استان هرمزگان در کشور و برخوداری از رتبه اول صید کشور گفت: حفظ و ارتقای این جایگاه نیازمند توجه ویژه به حوزه صید و صیادی و همچنین بنادر صیادی است.

عکس اصلی خبر

به گزارش روابط عمومی شیلات هرمزگان،دکتر ابراهمیم عالی زاده با اشاره به اینکه استان هرمزگان با برخورداری از 22 بندر صیادی توانسته 35 درصد بنادر صیادی کشور را شامل می شود گفت: که این مهم در کنار تلاش جامعه صیادی برای صید اصولی و پایدار و حمایت مسئولین استان و کشور، برخوداری از رتبه اول صید کشور را به دنبال داشته است.

وی با بین اینکه استان هرمزگان در واگذاری مدیریت بنادر صیادی به بخش خصوصی(تعاونی های صیادی) در راستای اجرای اصل 44 قانون اساسی پیشگام و الگوی کشوری بوده است گفت: خوشبختانه تاکنون از 22 بندرصیادی استان،16 بندر صیادی واگذاری شده است و امید است در آینده ای نزدیک شاهد واگذاری مدیریت  باقی بنادر صیادی استان نیز باشیم.

عالی زاده واگذاری اولین بندر صیادی کشور به روش BOLT در قالب ماده 27 قانون تنظیم بخشی از مقرارت مالی دولت در استان هرمزگان خواند و گفت:این مهم  با هدف جرای طرح تکمیل بندر و خدمات رسانی بهتر به جامعه صیادی و به ویژه شناورهای فعال در صید فانوس ماهیان بدلیل نزدیکی بندرصیادی به محل صیدگاه است که نشان از اهمیت موضوع بنادر صیادی برای اداره کل شیلات هرمزگان  دارد.

سرپرست معاونت صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان با اشاره به اینکه بنادر صیادی به خاطر شرایط جوی و اقلیمی به شدت نیازمند نگهداری و بازسازی مستمر هستند گفت: در صورت عدم نگهداری و ترمیم و بازسازی مستمر این بنادر دچار صدمات و آسیب های جبران ناپذیر خواهند شد که بدون شک در صید و صیادی استان تاثیر پذیر

 است. وی تخصیص اعتبار جهت بازسازی ،بهسازی و همچنین تجهیز بنادر صیادی استان را یکی از خواسته های استان هرمزگان خواند و گفت: بدون شک صید و صیادی پایدار و ممانعت از فرسایش بنادر صیادی امنیت شغلی بالغ بر 32 هزار نفر صیاد هرمزگانی و به تبع آن معیشت 32 هزار خانواده را در امنیت اقتصادی قرار می دهد. عالی زاده ضمن تشکر از مسئولان شیلات استان و کشور ،استانداری هرمزگان و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان از ایشان خواست تا باحمایت و پیگیری های بیش از پیش اعتبار لازم برای بازسازی ،بهسازی و همچنین تجهیز بنادر صیادی استان هرمزگان را فراهم سازند. گفتنی است، استان هرمزگان در سال گذشته با صید بالغ بر 300 هزار تن از آبزیان توانسته رتبه اول صید کشور را به خود ختصاص دهد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3414
تاریخ :1399/03/19 ساعت 17:06:50
تعداد بازدید: 332
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی