گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه:3446
تاریخ :1399/05/06 ساعت 10:44:17
تعداد بازدید: 156
کلاس آموزش رایگان لاغری!
email pdf word plus minus reset color
اگر کسی دوست دارد وزن کم کند، نیازی نیست پول مفت به پزشک و باشگاه های ورزشی و...بدهد! و یا رژیم های سخت و سفت بگیرد. به خام خواری و گیاه خواری روی بیاورد...

عکس اصلی خبر

نوشته ی: راشدانصاری

نیازی نیست هزینه های آن چنانی کند و انواع و اقسام داروهای گیاهی را تهیه و مصرف کند .

اگر آدم کم حوصله ای است،حتی نیازی نیست پیاده روی کند ...

بلکه بهترین گزینه این است که یک توک پا تشریف ببرد نانوایی ِ سر کوچه ی ما !

می پرسید نانوایی چه ربطی به وزن کم کردن دارد؟ شاید هم فکر می کنید پیمودن این مسافت طولانی و راه پرپیچ خم ِ رسیدن تا نانوایی، باعث آب شدن چربی های تان در این گرما خواهد شد؟ خیر، نقل این حرف ها نیست، شما با ماشین و موتورسیکلت بروید ...

این روزها که بازار وزن کم کردن ها داغ است، - به ویژه در بین خانم های عزیز -اگر کسی قصد آب کردن چربی های دور شکم و...خود را دارد، برود نانوایی یاد شده و کافی است راز لاغر شدن و کوچک شدن نان های سنگک را از شاطر عزیز بپرسد. همین .

بعد به طور دقیق به دستورالعمل های شاطر عمل کند و روز به روز شاهد لاغر شدن و آب شدن خود باشد. شرط می بندم سختی ِ این کار خیلی کمتر از ورزش و رژیم و....است .

باور بفرمایید هر روزی که به نانوایی سر کوچه مان مراجعه می کنم، می بینم مقداری از یک جای نان را کم کرده است. یک روز کمی از قُطر آن کم شده، روزی دیگر از طول نان کم کرده، یک روز از عرض آن و...درست به همان اندازه که از وزن و قُطر و عرض و طول آن کم می شود، به نرخ آن اضافه می کند. امروز ۱۵۰۰ تومان است، روز بعد می شود ۱۶۰۰، چند روز بعد ۱۹۰۰ ، فردای آن روز ۲۳۰۰ و روزی دیگر ۲۴۵۰ و ...

نان های سنگک این نانوایی درست مثل قالب یخی می ماند که در این گرمای بندر گذاشته باشند جلوی آفتاب، و ذره ذره آب شود! می ترسم اگر این روند ادامه داشته باشد به زودی چیزی از نان باقی نماند. یعنی روزی برسد که نانوا به مشتری بگوید:» بفرما اینم نان سنگک کنجدی شما.» و مشتری جواب بدهد:» کجاست؟ »

شب گذشته یک عدد از همین نان ها را خریده بودم و با خود به منزل بردم. اول عیال ترسید، فکر کرد ساطور دستم است. یعنی عرض نان ها آن قدر کم شده و خشک و سوخته است که با ساطور اشتباه گرفته می شود !

پیشنهاد می کنیم مسئولان عزیز به ویژه ریاست محترم جمهور،اگر دوست دارند مملکت ما را از این وضعیت بد اقتصادی نجات دهند؛ پست وزارت اقتصاد را به همین شاطر نانوایی سر کوچه ی ما بدهند. قول شرف می دهم این شاطر، کشور عزیز ما را از این بحران نجات خواهد داد .

کسی که این قدر مغز اقتصادی اش کار می کند و با چند گرم آرد ناقابل،یک چانه ی خیلی کوچولوی خمیر را درست می کند و از آن چانه که به اندازه ی نخودی بیش نیست، دو سه تا نان سنگک از تنور در می آورد و تازه کسی هم اعتراضی نمی کند و هیچ مسئولی هم از تعزیرات آرد و نان فرمانداری و... متوجه قضیه نمی شود، شک نکنید که لایق پست مهم وزارتخانه است !

این آدم کسی است که در این شرایط، می تواند مشکلات کمبود گندم در کشور را حل کند، با صرفه جویی جلوی خیلی از ریخت و پاش ها را بگیرد و در عین حال مشتری ها نیز از دستش راضی باشند .

و خلاصه کسی که با آن گرما و شرایط نامطلوب نانوایی، از صبح تا شب سرپا ایستاده و از داخل تنور داغ این گونه نان در می آورد! اگر در اتاقی خنک و زیر کولر، با خیال راحت پشت میز وزارت نشسته باشد، کت و شلوار بپوشد، همه ی امکانات در اختیارش باشد، راننده ی خصوصی داشته باشد، تعدادی معاون و مشاور و زیر دست و...در خدمتش باشند، قطعاً کولاک خواهد کرد !


up email pdf word plus minus reset color
گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه: 3446
تاریخ :1399/05/06 ساعت 10:44:17
تعداد بازدید: 156
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی