گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:2939
تاریخ :1396/11/24 ساعت 08:04:45
تعداد بازدید: 41
وقتی ایکس ری خواب بود
email pdf word plus minus reset color
چند دهه از بستن دریا برای جلوگیری از ورود کالای قاچاق گذشته است.اما به جان عزیزتان اصلا حواسمان به مبادی رسمی نبود که نبود اینکه با عرض شرمندگی تا الان حدود 900 میلیون دلار کالای قاچاق از مبادی رسمی وارد کشور شده است.

عکس اصلی خبر

کاظم گلخنی

این روزها همه ی فکر و ذکرمان شده  گرفتن چند تکه اسباب بازی  از دست پیله ور ساحل نشین و برای اینکه خدای ناکرده اقتصاد مملکت به فنا نرود به شدت مراقبیم تا  ملوان  لنج باری یک کیسه برنج بیشتر وارد مملکت نکند و چنان قوانین سفت و سختی در این زمینه گذاشتیم که بنده خدا حمورابی هر شب  توی گور می لرزد. اما یادمان نبود یک گوشه چشمی هم به مبادی ورودی رسمی کالا  داشته باشیم .

هی می گفتند پس این همه جنس قاچاق کانتینری از کجا وارد کشور می شود هی به خبرنگار چشم غره رفتیم  و قوانین ته لنجی را بازنگری کردیم .

یکبار هم از خودمان نپرسیدیم چطور دومین کشور  مصرف کننده لوازم آرایشی شدیم در حالیکه احدی اجازه وارد کردن قانونی لوازم آرایشی را  ندارد .

 گویا حضرات مسئول سرانجام به نشتی مبادی رسمی پی بردند و فهمیده اند دستگاههای ایکس ری قبلی بنا به دلایل ماورایی از شناخت محتویات داخل کانتینرها خود داری میکردند. دستگاه هست دیگر اشتباه می کند .

 این که سرانجام بعد از سه دهه متوجه انحراف این دستگاههای سودجو و متقلب شدند  و چند روز قبل نوزده دستگاه ایکس ری پاکدامن پرسرعت جدید  که در سوابقشان هیچگونه فساد مالی ثبت نشده بکار گرفته شدند تا بلکه معضل فساد  دستگاههای قبلی حل شود روی سخنم با آن دستگاههای ایکس ری قبلی است که این همه سال چشم بر هم نهادید و گذاشتید که تریلی تریلی جنس قاچاق وارد مملکت شود و از این بدتر که بدنامی اش هم به پای ساحل نشین  پیله ور و جاشوی لنج ها نوشتند .

ننه الهی که چشم دیجیتالت آب مروارید بگیره , الهی که هر چی خوردی توی گلوت گیر کنه...داغ شده اسقاطی... امیدوارم اوراق بشی بفرستن ذوب آهن که اینجور به اقتصاد مملکت لطمه نزنید .

و در پایان با توجه به فعالیت دستگاه های ایکس ری جدید از مسئولان عزیز تقاضا داریم روی این دستگاه ها  حساسیت بیش تری خرج دهند و به جای سخت گیری در قوانین ته لنجی و پیله وری مرحمت کنند بر عملکرد این ها که پر سرعت هم هستند توجه نمایند .

دستگاه هست دیگر،  ممکن است قبلی ها آلوده اش کند و دوباره شاهد فعالیت گسترده تر  قاچاقچیان کانتینری از مبادی رسمی باشیم.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 2939
تاریخ :1396/11/24 ساعت 08:04:45
تعداد بازدید: 41
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی