گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:2938
تاریخ :1396/11/23 ساعت 10:47:56
تعداد بازدید: 79
ستاری: مصمم به توسعه شرکت های دانش بنیان در مناطق آزاد هستیم
email pdf word plus minus reset color
معاون علمی و فناوری رییس جمهور عنوان کرد: ایجاد شرکت های دانش بنیان در مناطق آزاد حرکتی جدی است که برای تحقق آن مصمم هستیم.

عکس اصلی خبر

به گزارش ایرنا ، سورنا ستاری در حاشیه افتتاح یک واحد تولیدی دانش بنیان در جمع خبرنگاران در جزیره کیش افزود: مهمترین هدف ما در ایجاد شرکت های تولیدی دانش بنیان در کشور و در مناطق آزاد پرهیز از اشتباهات گذشته برای جلوگیری از آلوده شدن محیط زیست و هوای این مناطق است .

وی اظهار کرد: بدون تردید در حوزه اقتصادی و توسعه مناطق آزاد باید به ایجاد شرکت های دانش بنیان در این قبیل مناطق اهتمام جدی داشت و اقتصاد این مناطق را بر پایه حرکت های دانش بنیان استوار کرد .

ستاری به ظرفیت های اقتصادی و درآمدی شرکت های دانش بنیان اشاره کرد و گفت: بیش از 3 هزارو 400 شرکت دانش بنیان در کشور داریم که در سال 95 بیش از 400هزار میلیارد ریال فروش داشته اند .

وی معتقد است که مهمترین برنامه حمایتی در این راستا این است که همه دست در دست هم زیست بومی در کشور ایجاد کنیم که بتوانیم در این زیست بوم کار کنیم .

معاون رییس جمهوری تصریح کرد: مشکل اشتغال ما وام نیست ، بلکه اکوسیستم یا زیست بومی است که باید برای یک کارآفرین در داخل مناطق ایجاد کنیم، بویژه در حوزه اقتصاد دانش بنیان که مبتنی بر فرد است و بر تجهیزات مبتنی نیست .

ستاری تاکید کرد: لازم است زیست بومی ایجاد شود تا افراد خلاق در آن مورد احترام باشند و بتوانند خلاقیت خود را بروز دهند و تبدیل به کارآفرینی کنند، موفق می شویم .

وی افزود: نسل جدید کارآفرینی کشور به واسطه بودجه دولتی درست نشده است بلکه در گرو خلاقیت افراد با سرمایه گذاری بخش خصوصی است و در این حوزه هرچه دولت دورتر باشد و وارد حمایت مالی نشود، بلکه حمایت معنوی بهتر است .

وی، معتقد است که هر جا که دولت وارد حوزه مالی شود با خود یک رانت می آورد و این موجب می شود که افراد خلاق نتوانند خود را نشان دهند .

ستاری گفت: در تجهیزات پزشکی در کیش چند شرکت بیشتر نداریم اما اگر هدف صادرات باشد باید مدیرت مناطق آزاد به این سمت حرکت کند که اکوسیستم جدیدی در منطقه پیاده کند .

وی افزود: خیلی از معضلات اجتماعی موجود به خاطر ساختارهای گذشته است و اگر می خواهیم با فساد مبارزه کنیم با تکیه بر همین جوانان می توانیم .

جزیره کیش با مساحت 91.5 کیلومتر مربع و جمعیتی حدود 40 هزار نفر در 18 کلیومتری کرانه جنوبی ایران در محدوده شمالی آب های نیلگون خلیج فارس واقع است و از نظر تقسیم بندی سیاسی و اداری کشور، در محدوده استان هرمزگان و شهرستان بندر لنگه قرار دارد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 2938
تاریخ :1396/11/23 ساعت 10:47:56
تعداد بازدید: 79
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی