گروه: حوادث
شماره روزنامه:3433
تاریخ :1399/04/21 ساعت 15:27:11
تعداد بازدید: 47
کشف کلاهبرداری و فرار مالیاتی هزار میلیاردی در هرمزگان
email pdf word plus minus reset color
فرمانده انتظامی استان از کشف پرونده ۲۰۰ میلیارد ریالی کلاهبرداری و دستگیری ۵نفر کلاهبردار حرفه ای در استان خبرداد.

عکس اصلی خبر

سردار غلامرضا جعفری در تشریح این خبر گفت: با توجه به دریافت گزارشی مبنی بر کلاهبرداری کلان و فروش مال غیر تعدادی از واحد های یکی از مجتمع تجاری شهر بندر عباس توسط هیئت مدیره، پیگیری موضوع در دستور کار کارآگاهان اداره عملیات ویژه پلیس آگاهی استان قرار گرفت .

وی افزود: در این خصوص ضمن بررسی و کارشناسی های انجام شده از اسناد مربوط به مجتمع و دفتر محاسبات فنی و استعلامات مربوطه از ارگان های مربوطه تخلفات صورت گرفته توسط برخی متهمین   احراز و مشخص شد با حذف مقدار تقریبی ۴ هزار متر مربع از فضاهای فرهنگی، شهربازی، تأسیساتی راه پله و پارکینگ ها در طبقات مجتمع که در پروانه ساختمانی و اسناد شهرداری تعریف شده است اقدام به ساخت و واگذاری و فروش واحدها و راهروی تجاری ، رستوران ، کافی شاپ، سینما و سالن انتظار سینما کرده، اند که این بر خلاف کمسیون ماده ۵ و پروانه ساختمانی بوده و مغایر با اصول فنی و شهرسازی می باشد .

سردار جعفری بیان کرد: در ادامه رسیدگی به پرونده لیست تمامی افراد غرفه دار در مجتمع مذکور اخذ و مشخص شد تمام فضاهای تجاری ایجاد شده که از تبدیل فضاهای مشاعی با کاربری خاص ساخته شده اند به فروش رفته و تا بحال نیز هیچ سندی در اختیار آنها قرار نگرفته است .

این مقام مقام انتظامی بیان کرد: با اثبات و احراز جعل، فروش مال غیر و کلاهبرداری های صورت گرفته ۵ نفر از اعضای هیئت مدیره که در رمینه کلاهبرداری مشارکت داشتند با هماهنگی مقام قضائی دستگیر  که متهمان در مواجهه با ادله های مستدل و محرز پلیس،  به بزه انتسابی اقرار کردند .

فرمانده استان با اشاره به اینکه متهمان پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند، اظهار کرد: پلیس با به‌کارگیری تمام توان عملیاتی و انتظامی خود در تامین نظم و امنیت شهروندان تلاش می‌کند و لازم است شهروندان نیز ضمن رعایت نکات ایمنی و امنیتی در پیشگیری از جرائم، هرگونه موارد مشکوک را از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند .

همچنین با هوشیاری و تلاش همه جانبه کارشناسان پلیس امنیت اقتصادی هرمزگان یک فقره فرار مالیاتی هزار و ۱۰۰ میلیارد ریالی شناسایی و کشف شد .

فرمانده انتظامی استان هرمزگان در تشریح این خبر گفت : کارشناسان اداره مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس امنیت اقتصادی استان در پی وصول یک فقره گزارش فرار مالیاتی، پیگیری موضوع را بصورت ویژه در دستور کار قرار دادند .

 وی افزود: با انجام تحقیقات و اقدامات تخصصی لازم و با همکاری اداره کل امور مالیاتی استان مشخص شد، احدی از مودیان مالیاتی به نام یک شرکت مشخص ، درسالهای ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۴ در سطح شهرستان بندرعباس در راستای انجام فعالیت های گسترده اقتصادی خود از جمله واردات کالا با اخذ کارت بازرگانی فعالیت داشته که با گذشت چندین سال از تاسیس این شرکت هیئت مدیره آن هیچ گونه اظهار نامه ای جهت اعلام اقدامات تجاری به اداره امور مالیاتی استان ارسال نکرده اند .

این مقام انتظامی استان اظهار کرد: با انجام یکسری اقدامات اطلاعاتی و پلیسی  و با حضورکارشناسان انتظامی   دراداره کل امورمالیاتی و اداره کل گمرکات استان نسبت به رصد میزان واردات، نوع کالای وارد شده  و غیره اقدام که نهایتا مشخص شد شرکت مذکور ازطریق   یکی از گمرکات استان کالاهای مختلفی ازجمله خودرو،لاستیک، برنج ... بصورت کلان و توسط افرادی با استفاده از وکالتنامه از سوی شرکت، ترخیص کرده است   .

سردار جعفری خاطرنشان کرد: با بررسی های دقیق و تخصصی صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس امنیت اقتصادی  در خصوص عملیاتهای تجاری انجام شده مبلغ ۱۱۰ میلیارد تومان بدهی مالیاتی مرتبط با عملکرد سالهای ۱۳۹۱ تا سال ۱۳۹۴ توسط اداره کل امور مالیاتی استان هرمزگان استخراج شد .

 فرمانده انتظامی استان هرمزگان بیان کرد : اقدامات تکمیلی لازم جهت شناسایی اعضاء هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت مورد نظر انجام و مشخص شد مدیر عامل شرکت خانمی به هویت ر ت ساکن بندرعباس که از افراد ضعیف و بی بضاعت که با کارگری درمنزل  پدر فردی بنام م ص مخارج خود را تامین می کرده که نامبرده از موقعیت و بی سوادی خانم سوء استفاده  کرده وبه بهانه بیمه کردن وی ، خانم را به دفتر اسناد رسمی و اداره ثبت شرکت ها برده وبا ثبت شرکت و اخذ کارت بازرگانی اقدام به فعالیت اقتصادی در سطح شهرستان بندرعباس  می کرده است .

این مقام انتظامی استان افزود: با توجه به اینکه شرکت مذکور وجود خارجی نداشته و آدرس دقیقی از محل سکونت خانم در دسترس نبود با بهره گیری از شیوه های خاص پلیسی محل سکونت وی شناسایی و پس ازهماهنگی با مقام قضایی نامبرده به پلیس امنیت اقتصادی استان احضار و در   تحقیقات بعمل آمده از وی در خصوص نحوه فعالیت و فرار مالیالی ،مشخص شد شرکت موصوف متعلق به مهرداد ص بوده که با توجه به اظهارات خانم تنیده و با هماهنگی مرجع قضایی متهم، شناسایی و در یک عملیات ضربتی دستگیر و در بازجویی های فنی بعمل آمده و مواجه شدن با دلایل و مستندات موجود لب به اعتراف گشوده و  صراحتا  به ثبت شرکت  بنام غیر و فرار مالیاتی و عدم آگاهی خانم مذکور از بزه انتسابی معترف شد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس، فرمانده انتظامی استان هرمزگان تصریح کرد:  متهم با تشکیل پرونده قضائی به دادسرا اعزام و در اجرای دستور مقام قضایی ضمن الزام به پرداخت مالیات وضع شده، نامبرده به اتهام سوء استفاده از مجوز افراد غیردر خصوص واردات کالا  و همچنین  جعل امضاء اوراق گمرکی با  قرار وثیقه روانه زندان شد .


up email pdf word plus minus reset color
گروه: حوادث
شماره روزنامه: 3433
تاریخ :1399/04/21 ساعت 15:27:11
تعداد بازدید: 47
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی