گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:2936
تاریخ :1396/11/19 ساعت 08:47:48
تعداد بازدید: 100
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی هرمزگان: برای احداث ناحیه صنعتی در روستاهای مستعد برنامه داریم
email pdf word plus minus reset color
«برای مناطق روستایی که ظرفیت سرمایه گذاری در بخش صنعتی را دارا هستند برنامه داریم؛ منطقه هشتبندی میناب نمونه یک منطقه مستعد سرمایه گذاری در حوزه کشاورزی و صنایع تبدیلی است».

عکس اصلی خبر

محمدرضا قنبرپور

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان هرمزگان ضمن عنوان کردن این موضوع گفت: استان هرمزگان به لحاظ استفاده از ظرفیت ها در خصوص صنایع کوچک مستعد است و به لحاظ زیرساختی شرایط لازم برای جذب سرمایه گذار را دارا می باشد .

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی اظهار داشت:مواردی که عنوان شد زمانی به مرصه ظهور می پیوندند که اول زیرساخت های لازم فراهم گردد و دوم سرمایه گذار ترغیب به انجام کار شود؛ خوشبختانه به لحاظ زیرساختی مسائل حل شده است.بدون شک اگر این موارد محقق نشود سرمایه گذار خارج از مجموعه شهرک های صنعتی فعالیت خواهد کرد و به دنبال آن بحث پراکندگی صنایع پیش می آید و در کنار این پراکندگی آسیب های زیست محیطی نیز از دیگر اثرات منفی آن خواهد بود .

امیرزاد عنوان داشت: به منظور کاهش پراکندگی صنایع و آسیب های زیست محیطی شرکت شهرک های صنعتی زیرساخت های لازم را در قالب نواحی صنعتی و شهرک های تابعه ارائه کرده است و این خطرات را کاهش داده است و با مجوز و پیوست های  مهم نظیر استعلام های ملکی و زیست محیطی شرایط را برای فعالیت های صنعتی فراهم کرده است، در واقع شهرک های صنعتی نقش چشمگیری در کاهش آلودگی های زیست محیطی ایفا می کنند .

امیرزاد در تشریح فعالیت های انجام شده در مجموعه تحت مدیریت خود عنوان کرد؛ در این مجموعه راه اندازی 20 طرح صنعتی در دست اقدام قرار دارد که بخشی از آن مربوط به اتمام پروژه های نیمه تمام است که تا کنون برای بیش از 260 نفر اشتغال ایجاد کرده است.همچنین 4 پروژه عمرانی صنعتی نیز در دست اقدام داریم که اعتباری بالغ بر 45میلیارد ریال را به خود اختصاص داده است .

وی تصریح کرد؛ در مجموع 13 شهرک و 6 ناحیه صنعتی در استان فعال هستند و در آینده با احتساب 5 ناحیه و شهرک جدید به 24 واحد افزایش خواهند یافت .

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی در ادامه بیان داشت: 88قرارداد جدید نیز برای احداث صنایع جدید در حوزه های مختلف، نظیر صنایع غذایی، شیمیایی، فلزی بسته شده است که در صورت بهره برداری و آغاز به فعالیت برای حدود 19 هزار نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغال ایجاد می کند البته در صورتی که طبق برنامه و بطور کامل به بهره برداری برسند .

وی گفت: در حوزه های سرمایه گذاری نیز با رشد 45 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته و پیش بینی اشتغال برای 1200 نفر را در صورت تحقق این سرمایه گذاری ها داریم. بر اساس این گزارش مدیرعامل شهرک های صنعتی هرمزگان در پاسخ به سوال خبرنگاران  در خصوص سرمایه گزاری های خارجی در استان به لحاظ موقعیت ویژه ای که دارد گفت: در حوزه سرمایه گذاری خارجی و ارز آوری نیز در هرمزگان اقداماتی انجام شده است، در حال حاضر رایزنی با یک سرمایه گذار خارجی درحال انجام است که درصورت حصول نتیجه و توافق حدود دو و نیم میلیون دلار ارزآوری صورت می گیرد و برای بیش از 150 نفر نیز بطور مستقیم اشتغال ایجاد می شود .


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 2936
تاریخ :1396/11/19 ساعت 08:47:48
تعداد بازدید: 100
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی