گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه:3164
تاریخ :1398/01/24 ساعت 09:26:31
تعداد بازدید: 517
نخستين جشنواره تئاتر مستقل پانتوميم استان هرمزگان برگزار مي شود
email pdf word plus minus reset color
دبير نخستين جشنواره تئاتر مستقل پانتوميم استان هرمزگان گفت: نخستين جشنواره تئاتر مستقل پانتوميم استان هرمزگان 28 و 29 فروردين ماه جاري در بندرعباس برگزار مي شود.

عکس اصلی خبر

به گزارش دريافتي، «رضا جوشعار» در جمع خبرنگاران عنوان کرد: طرح برگزاري اين جشنواره از سال گذشته با همفکري پيشکسوتان تئاتر و اساتيد دانشگاه کليد خورد و فراخوان آن نيز در بهمن ماه سال 97 اعلام شد.

 وي با بيان اينکه تاکنون 20 اثر از 20 گروه نمايشي به دبيرخانه جشنواره رسيده است، افزود: گروه هاي تئاتري استان هرمزگان تا 25 فروردين ماه فرصت دارند نمونه اثر خود را جهت شرکت در جشنواره به دبيرخانه به آدرس بندرعباس، فرهنگسراي طوبي ارسال کنند.

 دبير نخستين جشنواره تئاتر مستقل پانتوميم استان هرمزگان با اشاره به اينکه اين جشنواره با رويکرد آموزشي و با هدف شناسايي هنرجويان و ترغيب آنان براي فعاليت در عرصه بازيگري و معرفي هنرمندان مستعد برگزار مي شود، گفت: براي نخستين بار است که جشنواره اي به صورت مستقل توسط بخش خصوصي و بدون وابستگي به نهادهاي دولتي و با صرف کمترين هزينه برگزار خواهد شد.

 وي خاطرنشان کرد: نخستين جشنواره تئاتر مستقل پانتوميم استان هرمزگان در دو بخش آماتور(هنرجوهاي مبتدي) و حرفه اي به همت گروه نمايشي گردون و با همکاري مرکز هنرهاي نمايشي انجمن نمايش و فرهنگسراي طوبي برگزار مي شود.

 جوشعار با بيان اينکه با انعقاد تفاهم نامه با شهرداري بندرعباس، سه اثر برگزيده اين جشنواره در سطح شهر بندرعباس اجراي عموم خواهند داشت، افزود: کارگاه آموزشي بازيگري با حضور «رضا فياضي» بازيگر برجسته تئاتر کشور نيز هفته آينده در بندرعباس برگزار خواهد شد.

 وي از حقوق شهروندي، موضوعات اجتماعي، محيط زيست و فضاي سبز به عنوان موضوعات آثار دريافتي گروه نمايشي نام برد و گفت: مهران محمودزاده، عليزضا داوري و محمد سايباني آثار جشنواره را داوري خواهند کرد.

 جوشعار وضعيت هنر پانتوميم در استان را نامناسب دانست و تصريح کرد: يکي از دلايل ورود به اين حوزه نيز وجود ضعف هاي جدي در آن است که با برگزاري اين جشنواره، نقاط ضعف شناسايي و در جهت ترويج آن در سطح شهرستان هاي مختلف استان برنامه ريزي و اقدام خواهد شد.

 وي با اشاره به برگزاري کارگاه آموزش بازيگري صبح 29 فروردين در پلاتو آفتاب بندرعباس، اظهار کرد: آيين اختتاميه نخستين جشنواره تئاتر مستقل پانتوميم استان هرمزگان در فرهنگسراي طوبي برگزار مي شود.

 گفتني است؛ پانتوميم، نوعي نمايش همراه با موسيقي که در آن بازيگران سخن نمي گويند و مفاهيم را به ياري حرکات و حالت هاي چهره و بدن به بينندگان خود منتقل مي کنند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه: 3164
تاریخ :1398/01/24 ساعت 09:26:31
تعداد بازدید: 517
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی