گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه:3144
تاریخ :1397/12/02 ساعت 08:52:19
تعداد بازدید: 2630
آثار منتخب نخستين جشنواره تئاتر خياباني نور اعلام شد
email pdf word plus minus reset color
مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي هرمزگان از انتخاب آثار نخستين جشنواره تئاتر خياباني نور خبرداد.

عکس اصلی خبر

رضا کمالي زرکاني در گفت و گو با ايسنا، افزود: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان هرمزگان با همراهي دفتر قرآن و عترت اين اداره کل، به منظور ارتقاء سطح کيفي تئاتر استان هرمزگان، کشف و حمايت استعدادهاي جوان، با نگاه تخصصي و علمي در راستاي پربار تر کردن امر زبان هنر تئاتر و رسالت تاثير آن بر جامعه با شعار «ايجاد شور و شعف ديني و مذهبي» نخستين جشنواره استاني تئاتر خياباني نور هرمزگان را در شش موضوع برگزار مي کند.

وي به موضوعات اين جشنواره اشاره کرد و افزود: نقش قرآن و عترت و سيره اهل بيت (ع) در زندگي امروزي و کاهش آسيب هاي اجتماعي، نماز به عنوان موضوع و بخش ويژه قرآني قصص، آيات و روايات قرآني و احاديث پيامبر اسلام (ص(، جريان هاي انحرافي و راه هاي مقابله با آن، تقويت روحيه مشارکت در امور عمومي و رشد مسئوليت مدني در مردم به کمک رهنودهاي قرآني، حضور حماسي مردم هرمزگان در مبارزه با استبداد و پيروزي شکوهمند انقلاب اسلامي از جمله موضوعات جشنواره استاني تئاتر خياباني نور است.

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي هرمزگان اضافه کرد: گروه هاي اجرايي بايد يکي از موضوعات بالا را بعنوان طرح نمايشي خود انتخاب نموده و محدوديتي در تعداد ارسال طرح نمايشي وجود ندارد. آثاري که به دغدغه هاي فکري نسل جوان و چالش هاي پيش روي آنان در جامعه توجه کرده باشند و راه حلي از طريق رهنمودهاي قرآني ارائه دهند و در پرداخت هنري از نوآوري و جسارت و جذب و تاثيرگذاري بيشتر بر مخاطب برخوردار باشند در اولويت پذيرش و انتخاب اثر برگزيده بود.

کمالي زرکاني اضافه کرد: شوراي انتخاب آثار نخستين جشنواره تئاتر خياباني نور متشکل از سيما پور سالاري حسين کريمي و عليرضا داوري از تاريخ 27 الي 30بهمن ماه در طول چهار روز از آثار متقاضي در اين جشنواره در شهرستان هاي حاجي آباد، رودان ميناب و بندرعباس با حضور نماينده دبيرخانه جشنواره بازبيني به عمل آورد و پس از بررسي و تبادل نظر 9 نمايش زير را جهت شرکت در بخش رقابتي جشنواره مذکور بودن اولويت معرفي کرد. وي به معرفي اين آثار پرداخت و خاطرنشان کرد: نمايش سرباز کارگردان فريده سلماني از بندرعباس، نمايش چيزي شبيه پدر کارگردان ابراهيم لشکري از حاجي آباد، نمايش وضعيت قرمز کارگردان ايوب رحيمي از ميناب، نمايش دشمن آشکار کارگردان راهب ذاکري از ميناب، نمايش تنديسي براي شهر کارگردان حبيب ناصري از ميناب، نمايش حرمت حريم کارگردان باقر رمضان زاده از ميناب، نمايش اس پي کارگردان شيوا قاسمي از ميناب، نمايش گاو کارگردان علي اصغر کمالي از رودان و نمايش مات کارگردان ناصر عابديني از رودان در اين جشنواره حضور دارند.

اين مقام مسئول در پايان گفت: جشنواره استاني تئاتر خياباني نور 5 تا 7 اسفندماه به دبيري مصيب داوري به ميزباني شهرستان رودان برگزار مي شود.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه: 3144
تاریخ :1397/12/02 ساعت 08:52:19
تعداد بازدید: 2630
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی