گروه: شهرستان
شماره روزنامه:3454
تاریخ :1399/05/15 ساعت 10:09:50
تعداد بازدید: 58
تخصيص پلاک ملي منطقه آزاد به خودروهاي منطقه آزاد جزيره قشم
email pdf word plus minus reset color
دادستان عمومي و انقلاب مرکز هرمزگان از آغاز به کار انجام مراحل شماره گذاري و تعويض پلاک خودروهاي منطقه آزاد قشم به پلاک ملي منطقه آزاد خبر داد.

عکس اصلی خبر

مجتبي قهرماني در حاشيه نشست مشترک با رئيس و کارشناسان پليس راهنمايي و رانندگي استان گفت: به منظور قانونمند کردن همه دستگاهها به موازات دستگاههاي متناظر در کشور، اجراي طرح شماره گذاري و تعويض پلاک خودروهاي منطقه آزاد قشم به پلاک ملي منطقه آزاد در دستور کار قرار گرفت.

وي با بيان اينکه ضمانت عدم اجراي اين طرح و عدم اقدام احتمالي از سوي بعضي از مالکين پلاکهاي فعلي در قانون پيش بيني شده، افزود: بارزترين نتيجه آن ممانعت از ادامه حرکت اين خودروها و توقيف توسط پليس راهور و پليس راه
 خواهد بود.

رئيس پليس راهنمايي و رانندگي استان هرمزگان نيز در خصوص نحوه آغاز مراحل شماره گذاري و تعويض پلاک خودروهاي منطقه آزاد قشم گفت: برابر توافقات انجام شده و تفاهم نامه منعقده بين پليس راهور استان و سازمان منطقه آزاد قشم، کليه دارندگان پلاک منطقه آزاد قشم موظف هستند در مدت زمان چهارماهه تعيين شده در اين تفاهم نامه، نسبت به تعويض پلاک خودروهاي خود اقدام کنند.

وي اظهار داشت: اين طرح مزاياي فراواني در بر دارد که با فراهم شدن بستر و زيرساختهاي لازم، ارائه خدمات پس از شماره گذاري به مالکين پلاکهاي جديد به سادگي امکانپذير خواهد بود.

رئيس پليس راهنمايي و رانندگي هرمزگان زمان اجراي اين طرح را 11 تيرماه تا يکم آبان ماه عنوان کرده و اذعان داشت: شهروندان و مالکين ميتوانند از هم اکنون تا پايان زمان طرح که حدود چهار ماه ميباشد به پليس راهور شهرستان قشم مراجعه و مراحل شماره گذاري و تعويض پلاک خود را انجام دهند که به منظور تسريع در ارائه خدمات مرتبط، ملزومات سخت افزاري و نرم افزاري مورد نياز و ساير تمهيدات لازم نيز انديشيده شده است تا به کليه مراجعين در فرصت زماني تعيين شده خدمات لازم ارائه گردد.

مجيد صالح پور با تاکيد بر رعايت پروتکلهاي بهداشتي و فاصله گذاري اجتماعي، تصريح کرد: با توجه به الزامات قانوني پيشبيني شده ازجمله احتساب پلاکهاي قديمي در ليست پلاکهاي غيرمجاز برابر با بند 15 ذيل ماده يک آيين نامه راهنمايي و رانندگي پس از انقضاي مهلت تعيين شده، تردد اين خودروها در معابر عمومي استان ممنوع است.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: شهرستان
شماره روزنامه: 3454
تاریخ :1399/05/15 ساعت 10:09:50
تعداد بازدید: 58
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی