گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:3003
تاریخ :1397/04/11 ساعت 09:37:42
تعداد بازدید: 37
شب رویایی
email pdf word plus minus reset color
تنها عامل خوشحالی مردم برای بار آخر سنگ تمام گذاشته بود و بازی ایران و پرتغال با نتیجه مساوی تمام شد.ایران آبرومندانه جام جهانی را ترک کرد و ملت هم به دور از کابوس حباب گرانی،. شادی کرد.

عکس اصلی خبر

کاظم گلخنی

آخر شبی بغام خرد و خسته از کار باز می گشت ، طبق معمول هاله ای از دود کوچه را گرفته بود.مرد سختکوش محله با احتیاط از میان چند معتادی که در حال مصرف مواد بودند، عبور کرد.

معتادها سرگرم آنالیز بازی ایران با پرتغال بودند.

اولی به دومی گفت ؛خدایی برای این مملکت یه دونه کیروش کمه، کاش چند تا کیروش هم در  بخش اقتصاد ، صنعت و اشتغال داشتیم!!

معتاد دومی هم با انتقاد از گرانی های اخیر  رو به دوستش کرد و گفت ؛ فوتبال رو ولش، الان یه نخ سیگار وینستون شده هزار تومن ، بابا این دیگه حباب نیست، بنظرم از  بالون هم یه هوا گذشته!!

معتاد سومی هم بعد از لول شدن رو به دوستاش کرد و گفت: باز جای شکرش باقیه که گرونی دلار روی قیمت مواد اثری نداشته، بنظرم ساقی ها در تنظیم بازار و نرخ گذاری از همه صنوف شایسته تر کردن!!

معتاد دومی هم گفت ؛ با این وضعیت گرونی سیگار، چاره ای نداریم باید حجم دزدی هامون رو  بیشتر کنیم، همه نرخ هاشون رو بالا بردن ،نمی تونیم از بازار رقابت دور بمونیم. آن شب معتادها با دستبرد به حیاط منزل یکی از همسایه ها و فروش چند جفت کفش و دمپایی به نان و نوایی رسیده بودن و کیف و لول، این بار  بحث اجتماعی پیش کشیده و در مورد اوضاع اسفبار بافت های فرسوده محلات بندرعباس مشغول گفتمان شدن!!

یکی از آنها گفت : طبق تحقیقات صورت گرفته، بزرگترین تغییرات بنیادی در کلان شهرهایی نظیر بندرعباس، بایستی با همکاری و مدیریت مردم محلات انجام شود. نمونه موفقش لاگوس پایتخت نیجریه هست. متاسفانه در ادامه این میزگرد، معتاد دومی سنکوپ کرد و مرحوم شد، اینکه بجاش معتاد سومی حرف دوستش رو تایید کرد و گفت :عمده مشکلات اجتماعی ناشی از بی برنامگی و کمبود اعتبار هست.  اما معتاد اولی حرف دوستش رو رد کرد و گفت ؛ بنظرم درد ما فقط بی پولی نیس، بزرگترین ضعف حوزه مدیریتی این کشور به چند علت مهم باز می گرده، اول؛ عدم توجه به  تحقیقات علمی قبل از اجرای طرح های بزرگ اجتماعی، دوم کنار گذاشتن مدیران شایسته و نگاه جناحی و سیاسی در گزینش افراد، و علت سوم هم نبود عدالت در توزیع ثروت و اعتبارات ملی به مناطق دور از مرکز هست!!

در ادامه ، معتاد چهارمی که در عرش سیروسلوک می کرد با گوشه پیراهن جسد بغلی دستی،  شیشه عینکش رو تمیز کرد و گفت: در شرایط فعلی بنظرم بهتره دولت بجای حرکت های شعاری، خیلی شفاف در مورد مشکلات اقتصادی با مردم گفتمان کنه ، شما ببنید حرفهای دیروز جواد چقدر دلنشین بود، برگشت گفت دشمن دست روی مجاری تنفسی کشور گذاشته ، خوب تا اینجا معلوم شد که گرونی دلار و ارز بخاطر تغییرات کلان در کابینه ترامپ بوده ، من فکر می کنم بهترین راه حل میان مدت بازگشت به اقتصاد دولتی هست!!

معتاد اولی هم گفت : عجالتا دولت باید در یک اقدام ضربتی نسبت به توزیع ارزاق ارزان بین طبقات آسیب پذیر اقدام فوری کنه، وگرنه تعلل . تبعات بسیار فاجعه باری خواهد داشت.

نصف شب بود و بغام در آن تاریکی با اشتیاق کنار معتادان نشسته بود و به دقت گفته های آنها را یادداشت می کرد که ناگهان عمه ملوک  خشمگین وارد کوچه شد و با دسته جارو به جان معتادها افتاد و آنها را متفرق کرد. بعد از پایان میزگرد تخصصی کارتن خواب ها، بغام راضی از آن همه اطلاعات ارزشمندی که یادداشت کرده بود  وارد حیاط منزلش شد و با دیدن جاکفشی خالی مثل شغال زوزه کشید.up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 3003
تاریخ :1397/04/11 ساعت 09:37:42
تعداد بازدید: 37
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی