گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:2917
تاریخ :1396/10/19 ساعت 09:44:53
تعداد بازدید: 62
رییس جهاد کشاورزی استان هرمزگان: تقویت تعاونی های تولید و تشکل های کشاورزی از اهداف جهاد کشاورزی است
email pdf word plus minus reset color
«یکی از مهمترین برنامه های سازمان جهاد کشاورزی، تقویت تعاونی های تولید و تشکل های کشاورزی با هدف افزایش رونق اقتصادی در بخش کشاورزی و رفع مشکلات بهره برداران می باشد».

عکس اصلی خبر

رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان ضمن اظهار این موضوع گفت : اگر کشاورزان در قالب تشکل های کشاورزی و تعاونی ها فعالیت کنند ارائه خدماتی همچون دادن تسهیلات ، پیگیری مشکلات و صادرات محصولات با روند بهتری انجام خواهد شد.

علی باقر زاده، در نشست هم اندیشی با مسئولین خانه کشاورز استان و بهره برداران در بندرعباس  افزود: یکی از مهمترین برنامه های سازمان جهاد کشاورزی، تقویت تعاونی های تولید و تشکل های کشاورزی با هدف افزایش رونق اقتصادی در بخش کشاورزی و رفع مشکلات بهره برداران می باشد؛ کشاورزان با ایجاد تشکل ها و تعاونی ها؛ باید در راستای ارائه خدمات ، پیگیری مشکلات ، بازاریابی و صادرات محصولات کشاورزی بسوی کشاورزی مشارکتی گام بردارند.

وی عنوان کرد : در استان 140 تشکل با 124 هزار نفر عضو وجود دارد که اگر سهم آورده آنها مدیریت شود می  تواند در توسعه کشاورزی نقش مهمی داشته باشد.

باقرزاده با تاکید بر اهمیت آب در بخش کشاورزی اظهار داشت : سازمان جهاد کشاورزی زیر بار کاهش چاههای کشاورزی نخواهد رفت، اما با بهره گیری از تکنولوژی  و استفاده از سیستم های آبیاری نوین، بهره وری آب را در این بخش ارتقاء خواهیم داد.

این مقام مسئول تصریح کرد : باید به این نکته توجه داشت که علاوه بر نصب کنتورهای حجمی و سیستم آبیاری نوین باید شیوه استفاده آن را به کشاورزان آموخت.

در ادامه این نشست، رئیس خانه کشاورز استان گفت : یکی از ضرورت های بخش کشاورزی، ارتقاء ارتباط بهره برداران و مسئولین خانه کشاورز با مسولین سازمان جهاد کشاورزی برای بهبود کیفیت و کمیت محصولات تولیدی می باشد.

ابوطالب جوادی افزود : مدیریت منابع آب و خاک ، جلوگیری از فروش نهال های غیر مجاز در استان توسط افراد سودجو، رفع مشکلات تسهیلات بانکی ، مهار رودخانه های استان با هدف تغذیه دشت ها ، توسعه صنعت شتر داری و احیاء مجدد مراکز تحقیقاتی در شهرستان ها، از مهمترین خواسته های کشاورزان استان می باشد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 2917
تاریخ :1396/10/19 ساعت 09:44:53
تعداد بازدید: 62
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی