گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:3006
تاریخ :1397/04/20 ساعت 09:17:31
تعداد بازدید: 28
با اصلاح قانون، اشکالات قاچاق کالا و ارز حل می شود
email pdf word plus minus reset color
رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور شامگاه پنجشنبه در نخستین سفر استانی خود پس از انتصابش به هرمزگان گفت: این استان بدلیل موقعیت استراتژیکش در خط مقدم مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور است

عکس اصلی خبر زینب نورالدینی

سردار مویدی راه برون رفت از قاچاق را  نگاه پیشگیرانه به اين پديده قلمداد کرد و گفت : نظر ستاد همان دیدگاه  دولت  است و هیچگاه سیاست و برنامه های مقابله با قاچاق امنیتی نبوده است

وی تصریح کرد:  برای مبارزه با قاچاق باید سامانهها را فعال کرده و براساس آن حرکت کنیم تا مبارزه هوشمندانه با قاچاق صورت گیرد.

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز  با اشاره به اجرای طرح ریجستری تلفن همراه خاطر نشان کرد: با ایجاد سامانهها  می توان موجب جلوگیری از قاچاق در این بخش شد.

سردار علی مویدی  اذعان کرد: اطلاع رسانی را حق مردم می دانیم اما ورود به مباحث اطلاعرسانی در حوزه قاچاق بايد سنجیده و با در نظر گرفتن قوانین و مقررات باشد و درحالیکه عین واقعیت گفته میشود نبايد موجب تشویش اذهان عمومی شد.

وي ادامه داد: ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز بهعنوان مرجع ملی که در موضوعات کلان مرتبط با قاچاق اظهارنظر میکند، معتقد است قبل از قطعی شدن هر پروندهای، رسانهای کردن موضوعات  برای مردم و نظام هزینههایی دارد .

رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: مرزنشینان سرمایههای اصلی نظام در جهت حراست از مرز و بوم ایران اسلامی هستند و از دلسوزترین افراد برای نظام بوده و نقش مرزنشینان در کشور کاملاً ملموس است.

وي اظهار کرد: نگاه ما به تجارت سنتی مرزنشینان تهدیدآمیز نیست و بهشرط اینکه در قالب قانون و مقررات صورت گیرد و میتواند فرصتی فراهم کند و در اين راستا در ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز آئیننامه تجارت ملوانی و کوله بری در مرزها با اولویت تدوین شد.

رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز بيان کرد: راه برون رفت از قاچاق نگاه پیشگیرانه به اين پديده است و دولت هم با این نگاه به مقابله با قاچاق کالا و ارز میپردازد و با این رویکرد بسیاری از آسیبها کاهش خواهد یافت و اقتصاد سالمی خواهیم داشت.

به گفته ی وی؛ با راه اندازی سامانه ها و اصلاحیه های موجود در قانون  بسیاری از مشکلات قاچاق و ارز  حل خواهد شد.

مویدی با بيان اينكه با راهاندازی سامانهها و ایجاد فضای هوشمندانه در ساختارها میتوانیم پدیده قاچاق را کاهش دهیم، خاطرنشان كرد: نزدیک به 10 سامانه اصلی و 20 زیرسامانه در چهار سال اخیر از سوی دولت در راستاي كاهش قاچاق طراحی شد که اجراي طرح رجیستری تلفن همراه از دستاوردهای مهم دولت در اين زمينه بوده است و دیگر کالاها نيز در قالب سامانه قرار خواهند گرفت.

  مویدی در این نشست با بیان اینکه ما با یک جنگ تمامعیار اقتصادی از سوی دشمن مواجه هستیم و دشمن و آبونان مردم را مورد هدف قرار داده است، عنوان کرد: هرمزگان پیشانی اقتصادی و دروازه تجارت کشور است که در منطقهای استراتژیک قرار دارد.

وی ادامه داد: فلسفه وجودی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز پیشگیری از قاچاق است که در متن قوانین نیز آمده که باید نگاه پیشگیری از قاچاق در این ستاد حاکم باشد.

رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: در این راستا تدوین ساختار جدید این ستاد با رویکرد پیشگیرانه متأثر از سیاستهای نظام در دستور کار قرار گرفت و بهزودی این ساختار جدید ستاد با نگاه پیشگیرانه و استفاده از ظرفیتهای مردمی اجرایی میشود.

مویدی تصریح کرد: تأکید بر امر پیشگیری از قاچاق و استفاده از مشارکتهای مردمی از سیاستهای دکتر روحانی رئیسجمهوری و دولتهای یازدهم و دوازدهم است.up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 3006
تاریخ :1397/04/20 ساعت 09:17:31
تعداد بازدید: 28
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی