گروه: شهرستان
شماره روزنامه:3078
تاریخ :1397/08/14 ساعت 09:09:12
تعداد بازدید: 34
معرفي11طرح اشتغال روستايي بندرخمير به بانكهاي عامل
email pdf word plus minus reset color
مديركل تعاون، كار ورفاه اجتماعي هرمزگان گفت: از زمان اختصاص اعتبارات اشتغال روستايي، تاكنون 11 طرح در شهرستان بندرخمير به بانكهاي عامل معرفي شده كه بيش 4 ميليارد تومان آن پرداخت شده است.

عکس اصلی خبر

محمد علي سليمي در نشست شوراي اداري شهرستان بندرخمير گفت:  بمنظور  ايجاد اشتغال در روستاها، از پايان سال گذشته تاكنون دولت تسهيلاتي را براي اشتغال روستاييان و شهرهاي كمتر از 10 هزار نفر جمعيت اختصاص داده است كه سهم استان هرمزگان 289 ميليارد تومان است كه بيش از 185 ميليارد تومان آن پرداخت شده است.

وي در خصوص اعطاي تسهيلات براي مناطق روستايي و عشايري بيان داشت: اين تسهيلات از محل صندوق توسعه ملي در بخشهاي مختلف اقتصادي اعطا مي شود كه دوره استفاده از تسهيلات طرحهاي مشمول سرمايه ثابت حداکثر دو سال و دوره تنفس يکسال و بازپرداخت شش سال تعيين و مجموع دوره تامين مالي تسهيلات سرمايه در گردش حداکثر 18 ماه مي باشد و آورده متقاضي مطابق مقررات بانکي تعيين مي گردد.

مهندس سليمي ادامه داد: در راستاي حفظ و ايجاد اشتغال، همچنين 352 ميلياردتومان تسهيلات براي طرح فراگير و بيش از 19 ميليارد تومان نيز در راستاي اجراي قانون ساماندهي و حمايت از مشاغل خانگي و كسب و كارهاي خرد و كوچك استان اختصاص داده شده و براي ايجاد اشتغال مددجويان نهادهاي حمايتي و بنياد شهيد استان نيز بيش از 113 ميليارد تومان تسهيلات كم بهره نيز اختصاص داده شده كه بخشي از اين تسهيلات پرداخت شده و روند پرداخت مابقي طرحها پس از بررسي ادامه دارد.

وي از طرح کارورزي و مهارت آموزي بعنوان دو طرح ديگر اشتغالزايي نام برد كه در اين طرح ها  افراد فاقد مهارت و فارغ التحصيلان دانشگاهي مهارتهاي لازم را براي ورود به بازار كار فرا مي گيرند.

مديركل تعاون، كار ورفاه اجتماعي هرمزگان با اشاره به اينكه تسهيلات اشتغال روستايي و مشاغل خانگي با بهره پايين، فرصت مناسبي براي ايجاد و توسعه اشتغال استان است، گفت: از اين طرحها استقبال خوبي شده اما در شهرستان بندرخمير بانكها و دستگاههاي اجرايي مشكلات را رصد و در صدد رفع آن باشند. 

در اين نشست مشكلات تعاوني هاي مرزنشين شهرستان از جمله ديركرد جرايم،  مطرح شد كه مهندس سليمي در اين خصوص بيان داشت: در نشست با مديركل امور مالياتي استان، مقرر شد بيشتر جرايم مالياتي بخشيده شود و همچنين در خصوص مشكلات تعاوني هاي لنجداران نيز  مقرر شد، مجمع برگزار شود.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: شهرستان
شماره روزنامه: 3078
تاریخ :1397/08/14 ساعت 09:09:12
تعداد بازدید: 34
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی