گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه:3055
تاریخ :1397/07/09 ساعت 09:53:09
تعداد بازدید: 28
آئين هاي ديني بهترين ابزار براي مقابله با تهاجم فرهنگي است
email pdf word plus minus reset color
رييس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي ميناب گفت:آئين هاي ديني و مذهبي بهترين ابزار براي مقابله با تهاجم فرهنگي دشمنان است.

عکس اصلی خبر

به گزارش روابط عمومي اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي هرمزگان، رضا اوژند در آئين پاياني هشتمين سوگواره نوحه هاي نشسته محلي در ميناب با اشاره به اهميت صيانت از فرهنگ و سنت هاي عزاداري بر ضرورت مقابله با بدعت در عزاداري سيدالشهدا(ع) به ويژه در ماه محرم تاکيد کرد و اظهار داشت: حفظ آئين و سنت هاي محلي به ويژه آداب عزاداري محلي و انتقال آن به نسل هاي آينده از اهميت خاصي برخوردار است که بايد در هيئت هاي عزاداري مورد توجه قرار گيرد.

وي با تشريح سياست هاي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در زمينه امور ديني و مذهبي و احيا سنت هاي عزاداري بومي، گفت:آئين هاي ديني و مذهبي بهترين ابزار براي مقابله با تهاجم فرهنگي دشمنان است.

اوژند ادامه داد:نوحه هاي نشسته محلي يکي از بهترين آئين هاي عزاداري در کشور است که افتخار شکل گيري آن به نام مردم مومن ميناب است.

رييس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي ميناب در بخش ديگري از سخنان خود با ذکر اين مطلب که دشمنان در برنامه هاي فرهنگي در دو برهه کوتاه مدت و بلند مدت برنامه ريزي کرده اند، افزود:دشمنان انقلاب پس از شکست در جنگ تحميلي و جبهه اقتصادي به دنبال اين هستند تا از مسير جنگ و تهاجم فرهنگي عقيده ملت ايران را تضعيف کنند.

اوژند تهي کردن جامعه به ويژه قشر جوان را از فکر و انديشه از اهداف اصلي دشمنان ذکر کرد و گفت:در تشريح فلسفه عاشورا و قيام سيد الشهدا (ع) نبايد تنها به عزاداري اکتفا کرد بلکه بايد بصيرت عاشورايي را ترويج داد.

وي افزود:در برهه کنوني بايد ضمن هوشياري در مقابل توطئه هاي دشمنان و بدخواهان نظام، بايد ارزش هاي ديني جامعه احيا شود.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه: 3055
تاریخ :1397/07/09 ساعت 09:53:09
تعداد بازدید: 28
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی