گروه: خانواده
شماره روزنامه:2993
تاریخ :1397/03/21 ساعت 09:21:06
تعداد بازدید: 10026
گازگرفتن کودک چنانچه کودک کسی را گاز گرفت :
email pdf word plus minus reset color
- کودک یا فردی را که گاز گرفته شده آرام کنید واز او دلجویی نمایید.

عکس اصلی خبر

- عواقب کارش را برایش توضیح دهید به عنوان مثال بگویید : دوستت را به گریه انداختی ، چون تو او را گاز گرفتی او هم گریه کرد و به او آسیب رسانده اید.

-رفع کردن تنش هایی که ممکن است باعث گاز گرفتن کودک گردد،استرس هایی مانند تحریک بیش از حد در شلوغی ومهمانی ها ،سرو صدا ،گرسنه شدن کودک ، خسته شدن  ، خواب آلودگی ، نبودن اسباب بازی ، بی توجهی یا توجه   زیاد به کودک می تواند او را در این حالت قرار دهد.باتوجه به سن کودک ،برای مدت زمانی او را از جمع دور کنید ،دریک جای خلوت دور از هرگونه عامل خطر یا محرک قرار دهید وبه وی بگوییدکه در صورت تکرار گاز گرفتن،این کار را برای وی تکرار میکنیم ، احساسات کودک را در این مواقع شناخته وبرایش توضیح دهید که میتوان خشم را بگونه ای دیگر نیز بروز داد.

سرعت عمل به خرج دهید اما آرامش خود را در مقابله با کودک حفظ کنیدودست کودک را گرفته واورا به مکان دیگر ببرید،اما هیچگونه برای تلافی ،او را گاز نگیرید وبا لحنی قاطع به کودک خودبگویید : گاز نگیر، گازگرفتن د یگران راناراحت می کند وبه آنها آسیب می رساند ومن به تو اجازه نمیدهم گاز بگیری وبه کسی آسیب یرسانی.

نویسنده : سامره تشکری کارشناس ارشد روانشناسی بالینی مرکز مشاوره آرامش فرماندهی انتظامی استان هرمزگان                                                                                             آماده ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه (خانوادگی،روانشناختی ،ازدواج ،تربیتی ، اعتیاد )،به عموم شهروندان عزیز بصورت رایگان می باشد .

نشانی - چهار راه مطهری -بلوار ناصر-خیابان وحدت ، ضلع شمالی مصلی قدس بندر عباس مرکز مشاوره آرامش شماره تماس21821642-33340624


up email pdf word plus minus reset color
گروه: خانواده
شماره روزنامه: 2993
تاریخ :1397/03/21 ساعت 09:21:06
تعداد بازدید: 10026
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی