گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3057
تاریخ :1397/07/11 ساعت 09:14:11
تعداد بازدید: 73
رئيس کل دادگستري هرمزگان: اخلالگران در مسير کاميون ها به اتهام محاربه محاکمه مي شوند
email pdf word plus minus reset color
رئيس کل دادگستري هرمزگان با اشاره به دستگيري تعدادي از اخلالگران در مسير تردد کاميون ها گفت: اين افراد به اتهام قطاع الطريق و محاربه و افساد في الارض محاکمه خواهند شد.

عکس اصلی خبر

حجت الاسلام محمدصادق اکبري در مراسم توديع و معارفه رؤسا و دادستان هاي سابق و جديد شهرستان رودان با اشاره به دستگيري تعدادي از اخلالگران در مسير تردد کاميون هاي حامل ارزاق عمومي و مايحتاج مردم ضمن هشدار به برهم زنندگان نظم و امنيت حمل و نقل جادهاي يادآور شد: اتهام بر هم زنندگان امنيت جاده ها؛ قطاع الطريق و محاربه و افساد في الارض است و اين هنجارشکنان با  برخورد قاطع و بدون اغماض دستگاه قضايي استان هرمزگان مواجه خواهند شد.

وي تصريح کرد: صيانت از امنيت عمومي  مهمترين وظيفه دستگاه قضايي است و زير ساخت توسعه اقتصادي و عمراني توجه به مقوله امنيت مي باشد و در همين راستا دستگاه قضايي با برهم زنندگان امنيت عمومي برخوردي سخت و فراموش نشدني خواهد داشت.

حجت الاسلام اکبري جلوگيري از تردد کاميونها و انسداد محورهاي مواصلاتي استان هرمزگان به عنوان شاهراه اقتصاد کشور توسط گروهي مجرم و هنجارشکن را مصداق محاربه و افساد في الارض بر شمرد و يادآور شد: هيچ شخص يا گروهي حق ندارد راه ها و شهرهاي مارا نا امن کند و همه دستگاه ها وظيفه دارند امنيت را براي عموم مردم و کاميون داران شريف تأمين کنند.

اين مقام قضايي در بخش ديگري از بيانات خود با اعلام اين مطلب که گروهي از افراد مغرض با توسل به  ‏شايعه پراکني و نشر اکاذيب مبادرت به  تخريب چهره نظام، اخلال در نظام اقتصادي کشور و امنيت عمومي مي نمايند تأکيد کرد: دستگاه قضايي و نهادهاي امنيتي با انتشار دهندگان مطالب خلاف واقع و مروجين شايعات   قاطعانه برخورد خواهند کرد. وي با اشاره به اين مطلب که مقابله با مظاهر ‏فساد اجتماعي و اقتصادي به صورت توأمان در دستور کار مسئولين قضايي استان هرمزگان مي باشد خاطر نشان کرد: مشاهده برخي مصاديق ‏فساد اخلاقي به هيچ عنوان زيبنده جامعه اسلامي نيست و ضرورت دارد ؛ متوليان امر با بهره گيري از مؤلفه هاي ‏پيشگيري اجتماعي از گسترش اين
 ناهنجاري ها ممانعت کنيد. حجت الاسلام اکبري همچنين ضمن قدرداني ‏از  تلاش هاي حسن نيک طبع در دوران مسئوليت خود به عنوان رئيس دادگستري شهرستان رودان براي وي در تصدي رياست دادگستري شهرستان ميناب آرزوي موفقيت کرد. وي با بيان اين مطلب که احقاق حقوق عامه رسالت خطير دستگاه قضايي است ، خواستار توجه ويژه رئيس و دادستان جديد شهرستان رودان به شاخص هاي ارتقاء ‏کيفيت دادرسي ، کاهش موارد نقض آراء، دقت نظر و تسريع در روند رسيدگي و اجراي احکام به عنوان حاصل دسترنج  مجموعه قضايي استان شد.

حجت الاسلام اکبري همچنين يادآور شد: در نتيجه مديريت و تلاش صورت گرفته در دادگستري شهرستان رودان طي سال هاي اخير موجودي پرونده هاي اين حوزه قضايي از عددي دورقمي به يک  رقمي کاهش يافته است. رئيس کل دادگستري استان هرمزگان در ادامه افزود: تسريع در روند رسيدگي و ‏کوتاه شدن مدت اجراي احکام موجب ارتقاء شاخص امنيت در سطح جامعه و  هزينه بر شدن ارتکاب جرائم براي بزهکاران خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمين اکبري با تأکيد بر لزوم توجه به استفاده از مجازات هاي جايگزين حبس اظهار داشت: قضات محاکم در حدود موازين قانوني از اصرار بر اعمال محکوميت حبس بپرهيزند و با توجه به تأسيسات نوين قضايي و مقتضيات اجتماعي، ايجاد صلح و سازش و صدور  احکام جايگزين حبس را در دستور کار خود قرار دهند.

در خاتمه اين مراسم با ابلاغ حکمي از سوي آيت الله آملي لاريجاني رئيس قوه قضائيه، 'موسي اخلاقي فر' به عنوان رئيس جديد دادگستري شهرستان رودان معرفي و از زحمات حسن نيک طبع در مدت تصدي اين مسئوليت تقدير شد.

همچنين در حکمي ديگر، اميرحسين فيوضي به عنوان دادستان جديد شهرستان رودان معرفي و منصوب شد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3057
تاریخ :1397/07/11 ساعت 09:14:11
تعداد بازدید: 73
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی