گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3153
تاریخ :1397/12/15 ساعت 09:15:36
تعداد بازدید: 70
ظرفيت اورژانس هوايي افزايش مي يابد
email pdf word plus minus reset color
معاون هماهنگي امور عمراني استانداري هرمزگان گفت: به منظور ارتقاء ظرفيت اورژانس هوايي در راستاي افزايش پوشش مواصلاتي استان در ايام نوروز ، رايزني هايي براي عقد قرار داد با نيروهاي مسلح در حال انجام است.

عکس اصلی خبر

به گزارش ايرنا، رضا مدرس در نشست شوراي ترافيک هرمزگان، اظهار داشت: حضور سريع بالگردهاي اورژانس هوايي در محل وقوع حادثه مي تواند در کاهش صدمه هاي جاني بسيار نقش آفرين باشد.

وي افزود: اورژانس هوايي ماموريت دارد براي انتقال بيماران و مصدومان احتمالي و همچنين در مواقع بحران با اعزام به مناطق دور دست و سخت گذر و 14 جزيره استان امداد رساني کند.

مدرس تاکيد کرد: با توجه به شرايط خوب آب و هوايي هرمزگان در ايام پاياني سال ،بايد آمادگي لازم را براي حضور مسافران بيشتري نسبت به سال هاي گذشته داشته باشيم.

اين مقام مسوول گفت: به منظور ارايه خدمات بيشتر اورژانسي و پزشکي به مردم و مسافران در ايام نوروز علاوه بر استقرار آمبولانس دريايي در جزيره هرمز يک پايگاه اورژانس فعال نيز در اين جزيره حضور خواهد داشت. مدرس با تاکيد بر آمادگي همه دستگاه ها در ايام نوروز، گفت: بايد راه هاي مواصلاتي و جاده هاي دسترسي هرمزگان مورد بررسي قرار گيرد و نقاط حادثه خيز اصلاح شود. معاون هماهنگي امور عمراني استانداري هرمزگان گفت: کنترل ترافيک جاده اي نيز در ايام نوروز بايد تشديد شود و ضريب امنيت جاده اي افزايش يابد.

با توجه به مساحت حدود 80 هزار کيلومتر مربعي هرمزگان، يک هزار و 500 کيلومتر ساحل، 14 جزيره و فواصل طولاني بين شهرستانها از جاسک و بشاگرد در شرقي ترين نقطه و تا پارسيان در غربي ترين نقطه، خدمات رساني در بخش بهداشت و درمان آن دشوار است و از همين رو فعاليت اورژانس هوايي در اين استان از اهميت ويژه اي برخوردار مي باشد. هم اکنون 66 پايگاه اورژانس با 430 نيرو در هرمزگان فعال است که راه اندازي 17 پايگاه ديگر در دستور کار است.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3153
تاریخ :1397/12/15 ساعت 09:15:36
تعداد بازدید: 70
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی