گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه:3006
تاریخ :1397/04/20 ساعت 09:26:45
تعداد بازدید: 37
با برخوردهای سلیقه ای در مباحث گردشگری و فرهنگی، پیشرفتی حاصل نمی شود
email pdf word plus minus reset color
«گردشگری توسعه پایدار ایجاد می کند، باید لوازم کار گردشگری در قوانین را نیز مورد توجه قرار داد و با تعصبات خاص اجتماعی و مذهبی به این موضوع نگاه نکنیم».

عکس اصلی خبر

محمدرضا قنبرپور

علیرضا درویش نژاد در آیین رونمایی از هفتمین شماره دو ماهنامه نسیم بادگیر ضمن اظهار کردن این مطلب افزود: آنچه وضعیت فرهنگ و هنر و گردشگری را از سایر بنگاه های اقتصادی و اجتماعی متمایز می کند این است که در آن لطافت نهفته است اگر در گردشگری به دنبال سود هستیم باید فضا و ابزار توسعه را نیز فراهم کنیم. وی بیان کرد: ارتقاع فرهنگی گردشگری و هنر در آن تلفیقی از زیبایی های هنری و تاریخی است.

مختاری سرپرست میراث فرهنگی استان هرمزگان نیز افزود: هرمزگان دریایی از فرهنگ است از نظر زبانی، میسیقیایی و میراث ناملموس. وی اظهار داشت: زبان و گویش هرمزگانی بازمانده از زبان میانه است اما در حال تغییر است و ما باید بکوشیم تا آن را حفظ کنیم. سرپرست میراث فرهنگی از برپایی موزه میراث ناملموس هرمزگان خبرداد و گفت نام این موزه به نام شهید خلیل تختی نياد خواهد بود.  دکتر عبدالجلیل مرداسنگی مدیر مسئول دوماهنامه نسیم بادگیر و پيوهشگر هرمزگانی نیز بیان کرد: شماره نخست این مجله با موضوع هرمزگان، دومین شماره به خلیج فارس، سوم و چهارم مشترک بو و به بندر لافت اختصاص یافت، شماره ششم به شهر بندری کنگ و آخرین شماره نیز به میراث ناملموس زار اختصاص پیدا کرده است.up email pdf word plus minus reset color
گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه: 3006
تاریخ :1397/04/20 ساعت 09:26:45
تعداد بازدید: 37
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی