گروه: شهرستان
شماره روزنامه:3078
تاریخ :1397/08/14 ساعت 09:04:31
تعداد بازدید: 38
هاشمي تختي: مجتمع بندري خمير در مرحله تجهيز کارگاه قرار دارد
email pdf word plus minus reset color
عضو کميسيون عمران مجلس از آغاز مجدد عمليات اجرايي مجتمع بندري خمير با تجهيز کارگاه اين پروژه طي روزهاي آينده خبر و پيرامون آخرين وضعيت پروژه تکميل باند برگشت محور خمير بندرعباس (حدفاصل منبع آب گچين) نيز توضيحاتي ارائه داد.

عکس اصلی خبر

به گزارش دريافتي حسين هاشمي تختي در جمع نمازگزاران جمعه مسجد جامع بندرخمير با اشاره به اهميت حفظ وحدت اظهار داشت: اختلاف همواره بهمثابه سم مهلکي است که ميتواند جوامع را با پسرفت مواجه کند اما با تدبير و هوشياري مردم هرمزگان شاهد آن هستيم که استان در وحدت پيروان مذاهب زبانزد خاص و عام شده و همگان وظيفه داريم که از اين وحدت و همدلي صيانت کنيم.

وي ادامه داد: بايد پرسيد که امروزه در جهان اسلام چه اتفاقي افتاده است که وضع کشورهاي اسلامي به صورت نامناسبي درآمده و شاهد بروز جنگ ها در آنها هستيم.

عضو کميسيون عمران مجلس با اشاره به مشترکات متعدد بين تشيع و تسنن اضافه کرد: در منطقه خمير هرمزگان همواره علماي انديشمند اهل سنت بر حفظ وحدت و خطرات تهديد کننده اين مولفه مهم صحبت ها و نصايح خود را در طول دهههاي اخير مطرح کردند که امروز ثمره اين انديشه ها به صورت وحدت مثال زدني و همزيستي مسالمت آميز در آمده است.

وي به دغدغههاي مسئولان، امام جمعه و معتمدين شهرستان بندرخمير اشاره و افزود: اين دغدغه ها در چند حوزه مطرح است که بر روي آن تمرکز کرده و با رايزني با وزارتخانهها و مسئولان در پي رفع آن ها هستيم.

نماينده شهرستانهاي بندرعباس، قشم، بندرخمير، حاجي آباد و ابوموسي در مجلس شوراي اسلامي در ادامه ضمن تشريح پيگيري هاي صورت گرفته از طريق کميسيون عمران مجلس و کميته بنادر و صنايع دريايي پيرامون مجتمع بندري خمير اظهار داشت: متاسفانه اين پروژه بنابر دلايلي متوقف شده بود بنحوي که تاخيري قابل توجه را در مسير تکميل خود شاهد بوده است.

وي در ادامه با بيان اينکه رفع دغدغه ها و توجه به ملاحظات زيست محيطي، از دلايل عمده و اصلي اين تاخير است افزود: از زمان مسئوليتم در سمت استانداري هرمزگان به دنبال به سرانجام رساني اين پروژه بوده ام و طي ماه هاي اخير نيز با توجه به پيگيري ها و تقاضاهاي مردم منطقه با طرح مشکلات اين پروژه در کميسيون عمران مجلس، و همچنين دعوت از مقامات ارشد سازمان محيط زيست کشور براي احيا و راه اندازي مجدد عمليات اجرايي اين پروژه مهم و زيرساختي تلاش کرده ام.

عضو کميسيون عمران مجلس يادآور شد: با تلاش ها و هماهنگي ها صورت گرفته، خرسنديم که اعلام کنيم طي روزهاي آينده اين پروژه با تجهيز کارگاه مجددا فعال خواهد شد.

هاشمي تختي اضافه کرد: در همين راستا مقرر شد سازمان بنادر و دريانوردي هرمزگان طي قراردادي 24 ماهه و با تامين اعتبار 36 ميليارد تومان اين پروژه را به سرانجام برساند تا شاهد رفاه و رضايت هر چه بيشتر مردم منطقه به ويژه صيادان عزيز باشيم.

وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به تقاضاي مردم خمير، امام جمعه و مسئولان اين شهرستان براي تکميل باند برگشت محور خمير بندرعباس (حدفاصل منبع آب تا گچين) نيز يادآور شد: اين محور محوري مهم و اساسي به شمار مي رود همانطور که همه مي دانيم متصل کننده غرب و شرق کشور از طريق نوار ساحلي است و ميتوان گفت که پروژه اي ملي و دغدغه اي استاني است.

هاشمي تختي با بيان اينکه به دليل تنگناها و مشکلات اعتباري دولت، برخي از پيمانکاران دچار مشکلاتي شده اند، افزود: پيمانکار اين قطعه نيز به دليل همين مشکلات و عدم دريافت مطالبات، توان خود براي تکميل آن را از دست داده است.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: شهرستان
شماره روزنامه: 3078
تاریخ :1397/08/14 ساعت 09:04:31
تعداد بازدید: 38
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی