گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:3155
تاریخ :1397/12/18 ساعت 10:02:08
تعداد بازدید: 58
تجليل از برترين ها در همايش حمايت از مصرف کنندگان تجليل سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان از فولاد هرمزگان
email pdf word plus minus reset color
همايش روز حمايت از مصرف کننده با حضور مديران اقتصادي و سياسي استان، نمايندگان شرکت هاي توليدي و اصناف مختلف برگزار شد.

عکس اصلی خبر

 در ابتداي اين همايش پيروي منش مدير انجمن حمايت از مصرف کنندگان استان به ضرورت حمايت هر چه بيشتر توليد کنندگان از قانون حمايت از مصرف کنندگان اشاره کرد و  بيان داشت: امروزه و با توجه به وضعيت خاص اقتصادي کشور نهادهاي نظارتي زيادي از جمله سازمان تعزيرات حکومتي، بازرسان اصناف، نمايندگان ارگان ها و اداراتي نظير سازمان بازرسي، فرمانداري  و شهرداري  بر روند عرضه کالا  نظارت مي کنند، همچنين شهروندان نيز مي توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلفي در اصناف جهت ثبت شکايت  با شماره هاي 134 و 135 تماس حاصلنمايند.

پيروي منش افزود: بهتر است شهروندان از حقوق خود در زمينه خريد کالا مطلع شوند و حتما هنگام خريد کالاهاي ارزشمند درخواست رسيد و فاکتور نمايند و اين اسناد را مدتي نگهداري نمايند تا در صورت هر تخلفي بخصوص گرانفروشي مطابق سند، احقاق حق کنند. همچنين بهتر است  شهروندان با دستگاه هاي نظارتي بيشتر آشنا شوند. شفاف تر اينکه  چنانچه مشتري به  کيفيت کالا، قيمت کالا و ديگر قوانين حمايت از مصرف کننده  آشنا شود ، تخلفات صنوف طبق اين فرهنگ سازي به طور حتم  کاهش خواهد يافت.

در ادامه اين همايش قاسمي رئيس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان به آمار رو بهبود پيوستن شرکت هاي استان به قانون حمايت از مصرف کننده اشاره کرد و بيان داشت: در  سالجاري با استقبال 29 درصدي توليدکنندگان استان به حمايت  از  قانون حمايت مصرف کننده، شاهد  افزايش کيفيت توليدات و رقابت پذيري در بازاز شده ايم.

   قاسمي با اشاره به کمبود بازرسان نظارتي سازمان صنعت و معدن، بيان داشت: در اين حوزه با وجود فعاليت حدود 100 بازرس و تلاش هاي صورت گرفته اما  از مجلس انتظار داريم تا در زمينه تمديد قرار دادها ، افزايش حقوق و تعداد بازرسان مساعدت بيشتري به خرج دهد .

رئيس سازمان صنعت و معدن و تجارت استان با اشاره وضعيت اقتصادي کشور و حساسيت هاي فعلي بازار، بيان داشت اقدام جالب ابداعي بازار بندرعباس در راه اندازي سايتasnafhormozgan .com تا حدودي مشکلات گرانفروشي را حل کرده و باعث شفاف شدن قيمت ها شده است لذا شهروندان مي توانند با حضور در اين سايت از قيمت هاي واقعي انواع کالا مطلع شوند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف و گرانفروشي سريعا به دستگاه هاي نظارتي اطلاع رساني
نمايند.

وي با اشاره به فعاليت 17 هزار واحد صنفي در بندرعباس و 40 هزار واحد صنفي در استان به شروع بکار  ايستگاههاي نظارتي ثابت اشاره کرد و  بيان داشت: هم اکنون و با توجه نزديکي به ايام عيد و افزايش حضور مردم در بازارها ، ايستگاه هايي در اطراف و اکناف بازارهاي شهر ايجاد شده و شهروندان مي توانند با مشاهده هر گونه تخلف صنفي به اين کانکس هاي ثابت مراجعه و شکايت نمايند وي سپس  به راه اندازي نمايشگاه عرضه مستقيم کالا اشاره کرد و افزود در هفته جاري غرفه هاي مختلف صنفي عرضه مستقيم کالا در محل نمايشگاههاي دائمي شروع بکار خواهند کرد.  در ادامه اين همايش هنديان مدير دفتر جذب و سرمايه گذاري استانداري نيز به ميزان شکايت مردمي از صنوف مختلف اشاره کرد و افزود: برابر آمار تقريبا در سالجاري از يک سوم اصناف شهر شکايت شده که آمار بالايي است.

وي با اشاره به وضعيت خاص اقتصادي کشور بيان داشت: در اين شرايط که هزينه ها افزايش يافته توليد کننده ناخواسته مجبور است کالاي خود را گران کند و همين امر باعث راکد شدن بازار مي شود، در حاليکه اگر توليد کننده ها از هزينه هاي جاري  بکاهند و بر کيفيت کالاي خود اصرار داشته باشند ، کيفيت بالا باعث فروش و سود آنها  مي شود.

 وي افزود: در اين برهه برخي رفتارهاي اقتصادي بر طمع و سود شخصي چرخش داشته در حاليکه بايد به سود جمعي و مردم اصرار داشته باشيم به هر حال اين شرايط اقتصادي  هم تمام مي شود از اين رو توليدکنندگان بهتر است منصفانه تر رفتار کنند ، هر چقدر توليدات و بازار منصفانه تر باشد ميزان سرمايه گذاري در استان افزايش خواهد يافت.

در پايان اين مراسم نيز به برخي از  توليد کنندگان شاخص استان از جمله شرکت فولاد  که با حمايت از قانون حمايت از  مصرف کننده و عرضه محصولات با کيفيت در ليست  بدون شکايت ، قرار داشتند تجليل شد و لوح و تنديس اين حامي مصرف کننده  به دکتر فرزاد ارزاني مدير عامل شرکت فولاد هرمزگان تقديم شد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 3155
تاریخ :1397/12/18 ساعت 10:02:08
تعداد بازدید: 58
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی