گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3075
تاریخ :1397/08/10 ساعت 09:07:37
تعداد بازدید: 55
توسعه اي را مي پذيريم که همراه با حفظ محيط زيست باشد
email pdf word plus minus reset color
معاون محيط زيست دريايي سازمان حفاظت محيط زيست گفت: سازمان حفاظت محيط زيست هيچ گاه با توسعه مخالف نيست بلکه توسعهاي قابل پذيرفتن است که درآن حفظ محيط زيست و توسعه پايدار لحاظ شود.

عکس اصلی خبر

به گزارش ايسنا پروين فرشچي در پنجمين کارگروه پنج گانه جايکا در استان هرمزگان که با حضور معاون سياسي - امنيتي استانداري هرمزگان، رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان ومديرکل حفاظت محيط زيست هرمزگان برگزارشد،گفت: پروژه انجام شده با همکاري جايکا به عنوان يک دستاورد براي استانهاي ساحلي و يا حتي کشورهاي ساحلي خليج فارس و درياي عمان است.

وي تاکيد کرد: براي اينکه توسعهاي را در منطقهاي رقم بزنيم بايد محيط زيست و داشتههاي خود را بشناسيم. اين پروژه نقشه راه را به ما نشان ميدهد که توسعه بايد در چه مکانهايي اتفاق بيفتد.

فرشچي تصريح کرد: جانمايي و استقرار صنايعي که مي توانند دوستدار محيط زيست باشند و به محيط زيست صدمه نزند مي تواند با حفظ توسعه پايدار اتفاق بيفتد.

معاون محيط زيست دريايي سازمان حفاظت محيط زيست ادامه داد: ما وقتي پيشرفتهاي ديگر را بررسي مي کنيم
مي بينيم در آن  توسعه و هم الزامات محيط زيست رعايت شده است که اين خود، الگو است.

وي با تاکيد بر اينکه اقتصاد کشور بايد بر مبناي توسعه پايدار پيش برود، گفت: آنچه در برنامه ششم توسعه اقتصادي کشور مطرح است به خصوص در اين منطقه که مکران هم بخشي از آن در استان هرمزگان است، اهميت زيادي براي ما دارد زيرا قبول داريم که توجه به مسئله دريا و اقتصادمحور دريا خيلي دير در کشور ما اتفاق افتاده است.

فرشچي اضافه کرد: 23صنعت جديد دراين منطقه استقرار پيداخواهد کرد که خود نيازمند شناسايي کامل محيط زيست است . براي ما استان هاي ساحلي کشور خصوصا جنوب کشور مهم است و در اين خصوص اطلاعات کافي و لازم را بايد داشته باشيم تا بتوان پذيراي توسعه باشيم.

فرشچي ادامه داد: به نحو احسن بايد از بودجه استفاده کرد. نيروي انساني براي هرکشور ثروت محسوب مي شود وخوشبختانه چندين سال يا چندين دهه شاهد تلاش و فعاليت بهترين و دلسوزترين پژوهشگران و دانشمندان در کشور هستيم.

وي در سخنان پاياني خود از حضور فعال بانوان در حوزه محيط زيست و ساير عرصه هاي کشور تقديرکرد.  

مدير کل حفاظت محيط زيست هرمزگان نيز در اين نست گفت: تخريب محيط زيست آثار نامطلوبي را به جا ميگذارد و متاسفانه اين اثرات قابل جبران نخواهد شد.

مجيد وفادار در پايان گفت: اگر در گوشهاي از جهان هستي ناملايمات زيست محيطي را رخ دهد آثار آن بر اين کره هستي پديدار خواهد شد. اين پروژه براي ما نقشه راه است.

استان هرمزگان با توجه به وسعت نوار ساحلي طولاني و چندين تالاب بين المللي خود داراي پتانسيل عظيمي است. براي ما ارزيابي استراژيک خيلي مهم است تا بتواند با رعايت الزامات پروژه و برنامه ها را در کنار هم قرار دهد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3075
تاریخ :1397/08/10 ساعت 09:07:37
تعداد بازدید: 55
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی