گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3163
تاریخ :1398/01/19 ساعت 09:00:25
تعداد بازدید: 55
استاندار هرمزگان: تجهيزات و زيرساخت براي پذيرش 10 ميليون گردشگر در هرمزگان ايجاد شود
email pdf word plus minus reset color
دکتر فريدون همتي در نشست با شهردار و اعضاي شوراي اسلامي شهر بندرعباس با قدرداني از مجموعه شهرداري بندرعباس به دليل ارائه خدمات به گردشگران در ايام تعطيلات نوروز، عنوان کرد: با وجود تلاش هاي بسيار خوبي که در اين راستا صورت گرفت اما هنوز تا رسيدن به ايده آل ها فاصله داريم که بايد تلاش کنيم تا در زمان کوتاهي به اين نقطه مطلوب برسيم.

عکس اصلی خبر

محمدرضا قنبرپور

وي ادامه داد: بايد وظيفه خود بدانيم که آسايش و رفاه گردشگران را در سطح قابل قبولي در هرمزگان تامين نماييم.

استاندار هرمزگان با بيان اينکه بايد براي پذيرش 10 ميليون گردشگر در هرمزگان هدف گذاري کنيم، افزود: نياز است براي رسيدن به اين هدف مهم در بلند مدت، تجهيزات و زيرساخت هاي مناسب در استان را ايجاد کنيم.

همتي بيان داشت: در هرمزگان جاذبه هاي متنوع و کافي براي حضور اين تعداد گردشگر وجود دارد و اگر به اين هدف برسيم شاهد خلق ثروت عمده، درآمد زايي، تحرک اقتصادي و ايجاد اشتغال فراوان در استان خواهيم بود.

وي با بيان اينکه توجه به تحقق اهداف حوزه گردشگري بايد همواره در اولويت باشد، خاطرنشان کرد: اين حوزه توليد و اشتغال بسياري براي استان به همراه خواهد داشت و بايد بخش خصوصي را در اين راستا فعال کنيم.

استاندار هرمزگان با بيان اينکه در ساحل بندرعباس مي توان با ارائه خدمات مناسب و ايجاد امکانات ظرفيت هاي درآمدزايي بسياري ايجاد نمود، اظهار داشت: در سال جاري خدمات شهري بهتري به گردشگران در بندر عباس ارائه شد و در اين خصوص رضايتمندي نسبي وجود داشت.

همتي گفت: بايد به قدري امکانات مناسب براي گردشگري در استان ايجاد کنيم که هر کدام از گردشگراني که به اين استان سفر مي کنند به مبلغان جاذبه هاي گردشگري هرمزگان تبديل شوند.

وي تميز نبودن برخي مناطق شهر و وجود سگهاي ولگرد را از جمله دغدغههاي مردم در بندرعباس دانست و بيان داشت: جمع آوري سگ هاي ولگرد در شهر بندرعباس و ساير نقاط استان بايد به طور جدي و به سرعت انجام شود.

استاندار هرمزگان ضمن ابراز همدردي با خانواده کودک جان باخته در اثر حمله سگ هاي ولگرد در جزيره قشم، اضافه کرد: اين حادثه دردناک نشان داد که اين امر يک معضل جدي در سطح استان است و بايد در اسرع وقت رفع شود.

وي تحولات ايجاد شده در ساحل شهر بندرعباس را قابل تقدير دانست و خاطرنشان کرد: فضاي ساحل شهر بندرعباس با نشاط تر از گذشته شده است اما بايد امکانات اين منطقه به سرعت تکميل شود.

همتي خواستار ايجاد کمپ هاي مناسب و محيط هاي مطمئن براي اسکان گردشگران در بندرعباس شد و بيان داشت: اين مناطق بايد از امکانات کافي از جمله سرويس هاي بهداشتي و حمام برخوردار باشند.

وي در بخش ديگري از سخنان خود به اقدامات صورت گرفته جهت رفع مشکل ورود فاضلاب به دريا در بندرعباس اشاره کرد و گفت: در سفر سال 96 رئيس جمهوري به استان هرمزگان، خريد تضميني پساب تصفيه شده فاضلاب در بندرعباس به تصويب رسيد و هم اکنون طرح تصفيه فاضلاب با سرعت مناسبي توسط پيمانکار بخش خصوصي در حال اجراست.

وي افزود: از شهرداري بندرعباس مي خواهيم تا هرچه سريعتر با رفع موانع و عقد قرارداد با بخش خصوصي در اين حوزه، اقدامات لازم جهت استفاده از پساب تصفيه شده فاضلاب در راستاي آبياري فضاي سبز را انجام دهد و با اين کار ميتوان فضاي سبز شهر بندرعباس را گسترش داد و از ورود فاضلاب به دريا نيز جلوگيري نمود.

استاندار هرمزگان وجود محلات داراي بافت فرسوده را از ديگر معضلات شهر بندرعباس دانست و خاطرنشان کرد: شهرداري بندرعباس در راستاي نوسازي محلات داراي بافت فرسوده به خوبي پاي کار آمد و اقدامات مناسبي را انجام داد اما هدف اصلي از اجراي اين طرح علاوه بر ايجاد و بازگشايي خيابان هاي مناسب در محلات، احداث خانه هاي مطلوب براي مردم است که در سال جاري اين کار بايد با قوت بيشتري ادامه يابد.

همتي با بيان اينکه مطالعات خوبي براي زيباسازي خور گورسوزان در شهر بندرعباس انجام شده است، گفت: اقدامات زيباسازي خورها نيز بايد با به کارگيري ايده هاي مناسب به سرعت در بندرعباس آغاز شود.

استاندار هرمزگان با بيان اينکه کار کمنظيري در راستاي احداث بلوار ساحلي در شرق بندرعباس آغاز شده است، خاطرنشان کرد: اين پروژه که با تلاش هاي شهرداري بندرعباس آغاز شده ظرفيت هاي جديدي در زمينه گردشگري براي بندرعباس ايجاد مي کند.

وي آبگرفتگي معابر شهر بندرعباس در زمان بارندگي را از جمله مشکلات موجود در اين شهر برشمرد و اظهار داشت: اين مشکل بايد به سرعت و با يک برنامه ريزي مناسب به شکل اساسي حل شود.

استاندار هرمزگان با اشاره به وجود مشکل کمبود پارکينگ عمومي در شهر بندرعباس، بيان داشت: بايد در چندين نقطه از شهر بندرعباس به خصوص در مناطق ساحلي پارکينگ هاي عمومي احداث شود.

وي کمک به رفع مشکلات و مسائل در حوزه هاي فرهنگي، اجتماعي و ورزشي را از جمله وظايف مهم شهرداري و شوراي شهر دانست و بيان داشت: کمک به ساخت مسجد و ديگر فضاهاي فرهنگي و مذهبي و يا کمک به حوزه ورزش از وظايف شهرداري محسوب مي شود، چون موجب ارائه خدمات به شهروندان خواهد شد. همتي تاکيد کرد: همه ما بايد تلاش کنيم که بندرعباس به نگين شهر هاي بندري ايران تبديل شود و تحقق اين امر نيازمند همدلي تمامي ارکان از جمله شهرداري و شوراي شهر است.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3163
تاریخ :1398/01/19 ساعت 09:00:25
تعداد بازدید: 55
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی