گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3450
تاریخ :1399/05/11 ساعت 11:10:05
تعداد بازدید: 51
ممانعت جدی از ورود مصالح ساختمانی غیر استاندارد به کیش
email pdf word plus minus reset color
مدیر فنی و عمران شهری سازمان منطقه آزاد کیش گفت: با دستور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش ورود مصالح ساختمانی پایه‌ای از جمله شن، ماسه، سیمان، میلگرد توسط معاونت عمرانی و زیر بنایی این سازمان نظارت و کنترل خواهد شد.سعید پورزادی مدیر فنی و عمران شهری سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه یکی از سیاست‌های کنترلی و نظارتی این سازمان به‌منظور بهبود و ارتقای کیفیت ساخت و سازها و جلوگیری از هدر رفتن سرمایه ملی و انسانی در این منطقه است، گفت: تمام واردکنندگان مصالح ساختمانی مؤظف هستند نمونه‌ای از مصالح شن، ماسه، سیمان، میلگرد جهت دریافت تأئیدیه استاندارد کالا به اداره استاندارد تحویل دهند در غیر اینصورت اجازه بارگیری مصالح به شخص متقاضی صادر نخواهد شد.وی افزود: اجرای این طرح از یکم شهریور برای تمام واردکنندگان و تولیدکنندگان مصالح ساختمانی، ناظرین، مجریان حقیقی و حقوقی با حداکثر نظارتی کنترل خواهد شد.

عکس اصلی خبر

مدیر فنی و عمران شهری سازمان منطقه آزاد کیش بر لزوم اهمیت تدوین و اجرای دستورالعمل جدید به‌منظور کنترل کیفیت تولید کارخانجات آسفالت اشاره داشت و افزود: بر اساس شعار امسال که از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان «جهش تولید» نامگذاری شده است، تلاش می‌کنیم ضمن ایجاد جهش تولید، تحولاتی نیز در رونق کیفیت ساخت و ساز در این منطقه داشته باشیم .

به گفته پورزادی، خلیج فارس جزو شورترین دریاهای جهان است و غلظت آن به ۴۰ میلی‌گرم در لیتر می‌رسد و جزیره زیبایی کیش در شرایط محیطی قرار دارد که موجب می‌شود صنعت ساختمان در معرض انواع حملات شیمیایی از جمله حمله یون سولفات، واکنش قلیایی سیلیسی و کربناتاسیون و حمله یون کلر قرار بگیرد .

وی در پایان گفت: معاونت عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش در این خصوص با بهره‌گیری از ظرفیت اساتید و کارشناسان مجرب و صاحب نظر دستورالعملی در خصوص بتن تدوین کرده‌اند که در این دستورالعمل با استفاد از مواد پوزولانی و الزام نمودن آزمایشات دوام بتن گامی بلند جهت ا‌رتقای کیفیت برداشته شده است.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3450
تاریخ :1399/05/11 ساعت 11:10:05
تعداد بازدید: 51
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی