گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:2915
تاریخ :1396/10/17 ساعت 08:19:42
تعداد بازدید: 35
حوادث ناشی از کار در بنادر هرمزگان کاهش یافته است
email pdf word plus minus reset color
مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان گفت: با رعایت مسائل ایمنی در بنادر استان بویژه بندر شهید رجایی، حوادث ناشی از کار و فوتی به صورت چشمگیری کاهش یافته است.

عکس اصلی خبر

مهندس سلیمی در هشتمین نشست شورای هماهنگی مدیران دستگاههای زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان که به میزبانی واحد کار و خدمات اشتغال منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی برگزار شد، افزود: راه اندازی تجهیزات و مکانیزه شدن، ایجاد HSE ، آموزش، تجزیه و تحلیل حوادث و شناسایی و ارزیابی ریسکها  سبب کاهش چشمگیر حوادث در این بندر بزرگ تجاری شده است.

وی اضافه کرد: در 9 ماهه امسال نیز حوادث ناشی از کار در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل 50درصد کاهش داشته است.

رئیس شورای هماهنگی در ادامه نیز با اشاره به اینکه رسیدگی به اختلافات کارگری و کارفرمایی یکی از وظایف واحد روابط کار است، بیان داشت: تعامل وهمکاری بین اداره کل تعاون و کار و اداره کل بنادر و دریانوردی استان نیز منجر به کاهش تنش های کارگری شده است به طوری که در مقایسه با سایر استانها، هرمزگان دارای کمترین تنش کارگری است.

وی در ادامه بر شکل گیری تشکلهای کارگری بمنظور تامین ایمنی و بهداشت کار و پیگیری مطالبات کارگران تاکید کرد.

در این نشست، مدیر واحد کار و خدمات اشتغال منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی نیز گفت: از ابتدای سال تاکنون468 پرونده کارگری در این واحد مورد بررسی قرار گرفته است.

موسی الهام کیش تعهد اشتغال این واحد را در سال جاری 700 نفر ذکر و اضافه کرد: بیش از یکهزار و 100 شغل ایجاد شده است. وی از راه اندازی نرم افزار اشتغال در این واحد خبر داد و گفت: با راه اندازی این نرم افزار تمام مراحل ثبت نام و پیگیری اشتغال متقاضیان و همچنین شکایات در این خصوص از طریق این سیستم و بدون مراجعه حضوری انجام می شود که این امر سبب کاهش هزینه های مالی برای کارگران و متقاضیان کار شده است.

در این نشست پیشنهاداتی ارایه و مصوبات جلسه قبل نیز بررسی شد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 2915
تاریخ :1396/10/17 ساعت 08:19:42
تعداد بازدید: 35
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی