گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3157
تاریخ :1397/12/21 ساعت 08:40:41
تعداد بازدید: 1650
در محدوده آب هاي بين چارک، آفتاب و کيش؛ بزرگترين "رزمايش همياران ناجي" در سطح منطقه جنوب کشور برگزار شد
email pdf word plus minus reset color
مدير اداره بنادر و دريانوردي بندرلنگه از برگزاري بزرگترين مانور جستجو و نجات دريايي ويژه همياران ناجي منطقه جنوب کشور در آب هاي ساحلي بين بنادر چارک، آفتاب و جزيره کيش خبر داد.

عکس اصلی خبر

به گزارش دريافتي، "قاسم عسکري نسب" ضمن اعلام اين خبر اظهار داشت: اين رزمايش تمريني به همت اداره بنادر و دريانوردي لنگه و منطقه غرب استان هرمزگان در راستاي حفظ آمادگي دست اندرکاران سفرهاي دريايي در هنگام بروز سوانح و سنجش توانمندي آنان براي پشتيباني از طرح تسهيل سفرهاي دريايي نوروز 98 برگزار شد.

وي افزود: در اين رزمايش که طي دو روز و در سه مرحله آموزش تئوري، تمرين هاي جستجو و نجات و همچنين ارزيابي و تحليل عمليات به مرحله اجرا درآمد، تمامي شرايط بحراني در دريا شبيه سازي و عملياتي شد.

به گفته عسکري نسب، بزرگترين مانور جستجو و نجات همياران ناجي منطقه جنوب کشور با حضور ناوگان دريايي شامل 10 فروند شناور و پشتيباني چهار دستگاه آمبولانس در خشکي اجرا شد و يکي از سايت هاي پروش ماهي واقع در آب هاي ساحلي حدفاصل بنادر چارک، آفتاب و کيش به عنوان موقعيت فرضي رزمايش در نظر گرفته شد.

مدير اداره بنادر و دريانوردي بندرلنگه در خصوص جزييات عمليات اين مانور گفت: عمليات اطفاي حريق، برقراري تماس اضطراري از طريق سامانه 1550، عمليات نجات فرد از آب و تخليه اضطراري مسافران از شناورها براساس سناريوي طراحي شده از جمله بخش هاي اين رزمايش بود و شناورهاي جستجو و نجات ناجي3، ناجي 19، نيهاد 1، نيهاد 2، قايق نجات، دو فروند قايق تشتي هميار، گلف درياباني، قايق يکي از شرکت بخش خصوصي حضور داشتند.

وي از جمله اهداف اين رزمايش را ارزيابي ميزان آمادگي نيروها و تجهيزات مرکز جستجو نجات دريايي (MRCC ) در مواقع بروز خطر و کمک به افراد مضطر در سانحه غرق شدگي عنوان کرد و افزود: معرفي و شناسايي همياران ناجي، تقويت و اشاعه فرهنگ کمک رساني و امداد دريايي، تجهيز همياران ناجي جهت مقابله با بحران هاي دريايي، ايفاي نقش فرمانده در صحنه عمليات توسط همياران، همکاري موثر جوامع محلي، بومي و صيادي در بحران هاي دريايي از ديگر اهداف ترسيم شده براي اين رويداد بود.

عسکري نسب تصريح کرد: علاوه بر اين، نحوه ارتباط گيري با ارگان هاي دريايي همکار در حوزه امداد و نجات، توانمندي عملياتي و ستادي ارگانهاي دريايي فعال در منطقه، نحوه ارتباط گيري با واحد پروازي و تعامل جهت نجات افراد سانحه ديده در دريا در اين رزمايش مورد سنجش قرار گرفت.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3157
تاریخ :1397/12/21 ساعت 08:40:41
تعداد بازدید: 1650
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی