گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه:3404
تاریخ :1399/03/01 ساعت 13:02:45
تعداد بازدید: 400
کتاب تاریخچه سینمای هرمزگان منتشر شد
email pdf word plus minus reset color
جلد اول کتاب «تاریخچه سینمای هرمزگان» توسط «ایمان رضایی و احسان رضایی» به‌عنوان گردآورنده و مؤلف منتشر شد.

عکس اصلی خبر

احسان رضایی در این خصوص به خبرنگار ایسنا افزود: جلد اول  کتاب تاریخچه سینمای هرمزگان در ۳۸۰ صفحه و ۱۷ فصل گردآوری و تألیف شده است.

وی ادامه داد: در این کتاب به پایه‌گذاران سینما در هرمزگان، سینمای آزاد، فعالیت‌های سینماگران هرمزگانی، سالن‌های سینما و رویدادهای مهم سینمای هرمزگان، جشنواره‌ها و موارد متنوع دیگر پیرامون هنر سینما در هرمزگان از آغاز تا سال  ۱۳۹۲ پرداخته‌شده و توسط نشر رسول منتشرشده است.

رضایی دلیل تأخیر به وجود آمده در انتشار کتاب را نبود بودجه کافی برای چاپ دانست و عنوان کرد: این کتاب از سال ۱۳۸۷ آماده چاپ بود که به دلیل عدم‌ حمایت‌های مالی چاپ آن میسر نشد و با هزینه شخصی آن را منتشر کرده‌ایم.

وی در پایان با اشاره به اینکه کتاب «تاریخچه سینمای هرمزگان» را به سید محمد عقیلی فیلم‌ساز و  پایه‌گذار هنر سینما در هرمزگان تقدیم می‌کنیم، خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب را از کتاب‌فروشی‌های پنج استاد واقع در خیابان دانشگاه، کتاب‌فروشی سرو واقع در چهارراه داماهی، کتاب‌فروشی سروش واقع در چهار سازمان و کتاب‌فروشی اندیشه واقع در شهر نمایش پاساژ شهر نمایش تهیه کنند.

دیگر مؤلف این کتاب در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: هدف از انتشار کتاب ثبت تلاش‌های سینماگران هرمزگان در روشن نگاه‌داشتن چراغ هنر سینما در استان و همچنین آشنایی نسل‌های بعدی با این فعالیت‌هاست.

ایمان رضایی با اشاره به اینکه برنامه بعدی‌مان تکمیل جلد دوم کتاب تاریخچه سینمای هرمزگان به روش تحلیلی است، ادامه داد: در جلد اول بیشتر محور اصلی گردآوری اطلاعات و رویدادهای مهم پیرامون این هنر در  استان هرمزگان بود اما در جلد دوم سعی می‌کنیم مفصل‌تر به نسل جدید فیلم‌سازان  همراه با نگاهی تحلیلی از محتوا و فرم آثار آن‌ها بپردازیم.

وی در پایان اظهار کرد: امیدوارم این کتاب مورد استقبال علاقه‌مندان به سینمای هرمزگان قرار گیرد و منبعی برای آثار مکتوب بعدی باشد.

به گزارش ایسنا، احسان رضایی دارای مدرک کارشناسی علوم ارتباطات اجتماعی و کارشناسی ارشد پژوهش هنر و ایمان رضایی داری مدرک کارشناسی مدیریت فرهنگی است و  فعالیت خود را در سینما را از سال ۸۰ با عضویت در انجمن سینمای جوان بندرعباس آغاز کردند و تاکنون هفت فیلم کوتاه مستند و تجربی را در کارنامه خود دارند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به کشند قرمز، دست، د هند آو گاد، کایزن گامبا ۳۰۰، گوج گنو و جنگ در همسایگی اشاره کرد.برادران رضایی دو سال پیاپی جایزه بهترین فیلم را از جشنواره فیلم و عکس اردیبهشت هرمزگان دریافت کردند و حضور در جشنواره‌های فیلم کوتاه تهران، جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان ایران و جشنواره فیلم‌های ایرانی در کانادا را در کارنامه دارند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه: 3404
تاریخ :1399/03/01 ساعت 13:02:45
تعداد بازدید: 400
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی