گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3077
تاریخ :1397/08/13 ساعت 09:01:17
تعداد بازدید: 213
استاندار هرمزگان : شرق هرمزگان درآستانه توسعه پرشتاب قرار دارد
email pdf word plus minus reset color
استاندار هرمزگان گفت: مردم ايران اسلامي همواره در برابر توطئه هاي دشمنان هوشيار بوده اند و با اتحاد و انسجام 13 آبان را به شکستي ديگر براي دشمنان به ويژه براي آمريکاي جنايتکار تبديل خواهيم نمود.

عکس اصلی خبر

به گزارش دريافتي، فريدون همتي در سخناني در جمع مردم شهرستان سيريک با بيان اينکه دشمنان نمي توانند با استفاده از حربه تحريم روند رو به پيشرفت ملت ايران را متوقف کنند، عنوان کرد: در طول 40 سال گذشته دشمنان انواع توطئه ها را عليه ملت ايران به کار گرفته اند اما ملت ما تمامي اين توطئه ها را خنثي نموده است.

وي ادامه داد: ملت ايران روز به روز گام هاي بيشتري در مسير رشد و بالندگي برداشته و در اين راه توقف ناپذير بوده است.

استاندار هرمزگان افزود: طرح بحث تحريم هاي 13 آبان، حربه جديدي از سوي دشمن براي ايجاد جنگ رواني عليه ملت ايران است اما مردم ايران اسلامي همواره در برابر توطئه هاي دشمنان هوشيار بوده اند و با اتحاد و انسجام 13 آبان را به شکستي ديگر براي دشمنان به ويژه براي آمريکاي جنايتکار تبديل خواهيم کرد.

همتي در بخش ديگري از سخنان خود به اجراي طرح هاي بزرگ در شرق هرمزگان و سواحل مکران اشاره کرد و بيان داشت: در اين ميان شهرستان سيريک از ظرفيت هاي ويژه اي برخوردار است که موجب توسعه بيشتر اين منطقه خواهد شد.

وي گفت: نيروگاه هزار و 400 مگاواتي سيريک از طرح هاي بسيار بزرگ است که احاث آن با مشارکت کشور روسيه آغاز شده و اشتغال بسياري را براي جوانان تحصيل کرده اين منطقه در رشته هاي فني و مهندسي ايجاد مي کند.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: اجراي طرح هاي توسعه سواحل مکران موجب تحولات اساسي در شرق هرمزگان مي شود و تحرک و پويايي بيشتري را در اين منطقه رقم مي زند.

همتي بيان داشت: شرق هرمزگان در معرض توسعه پرشتاب و بزرگي قرار دارد و مي تواند به يک قطب مهم صنعتي و گردشگري تبديل شود.

استاندار هرمزگان همچنين با حضور در جمع مردم ليردف شهرستان جاسک نيز گفت: توسعه سواحل مکران از محوري ترين برنامه هاي دولت است که تحولات اساسي را در اين منطقه رقم مي زند.

فريدون همتي  با بيان اينکه توسعه سواحل مکران از محوري ترين برنامه هاي دولت است، عنوان کرد: شهرستان جاسک قلب و مرکز منطقه مکران است و ليردف نيز به عنوان دروازه ورود به هرمزگان از شرق اين استان، از موقعيتي خاص و مهم در هرمزگان برخوردار است.

وي با اشاره به برنامه هاي مهم توسعه سواحل مکران، افزود: ايجاد پايانه صادرات نفت ايران در جاسک، راه اندازي بزرگترين بنادر کشور و احداث پالايشگاه هاي متعدد نفتي در اين شهرستان از جمله برنامه هايي است که تحولات اساسي را در اين منطقه رقم مي زند.

استاندار هرمزگان با بيان اينکه فعال سازي بنادر و گمرکات در طول نوار ساحلي از مهمترين برنامه هايي بوده که در هرمزگان پيگيري و اجرايي شده است، اظهار داشت: در راستاي فعال سازي گمرک بندر گوکسر در شهرستان جاسک اقدامات و پيگيري هاي بسياري انجام داده ايم و در آينده نزديک شاهد احيا و فعال شدن گمرک گوکسر و انجام مبادلات تجاري از اين طريق خواهيم بود.

همتي تصريح کرد: جاده اين منطقه نيز به عنوان زيرساخت اصلي توسعه بهسازي و دو بانده مي شود، تا شاهد عمران و آباداني بيشتر اين منطقه باشيم.

وي با بيان اينکه منطقه مکران داراي سواحل بکر و جذاب براي گردشگران است، اضافه کرد: تلاش مي کنيم تا زيرساخت هاي گردشگري در اين سواحل ايجاد شود.

استاندار هرمزگان از پشتيباني و حمايت از صيادان محلي جهت توسعه فعاليت هاي صيادي در شهرستان جاسک به ويژه در منطقه ليردف خبر داد و بيان داشت: با پيگيري ها و جلساتي که تشکيل شد،  ضوابطي براي شناورهاي صيد فانوس ماهيان در آب هاي عميق تعيين گرديد که با نظارت بر فعاليت اين شناورها، اجازه نخواهيم داد آنها در کسب و کار صيادان محلي خللي ايجاد کنند.

همتي گفت: ما آمادگي داريم در صورت درخواست تعاوني هاي صيادي استان به ويژه شهرستان جاسک، براي فعاليت در زمينه صيد فانوس ماهيان، آنها را در اولويت صدور مجوز در اين زمينه قرار دهيم.

وي خاطرنشان کرد: منطقه مکران به ويژه شهرستان جاسک به عنوان مرکز اين منطقه، آينده درخشاني را خواهد داشت.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3077
تاریخ :1397/08/13 ساعت 09:01:17
تعداد بازدید: 213
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی