گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:2994
تاریخ :1397/03/22 ساعت 09:51:34
تعداد بازدید: 28
کاهش ساعت کاری ادارات هرمزگان و تعطیلی پنجشنبه ها
email pdf word plus minus reset color
معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان گفت: ساعت کاری دستگاه های اجرایی هرمزگان با توجه به مصوبه هیئت محترم وزیران در راستای کاهش مصرف انرژی کاهش پیدا کرد.

عکس اصلی خبر

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر ایرج حیدری عنوان کرد: با توجه به مصوبه هیئت محترم وزیران و مصوبه شورای تامین استان برای عبور از شرایط بحرانی و مدیریت مصرف انرژی، رعایت وحدت رویه با استان های همجوار و گزارشات دستگاه هاي ذيربط در خصوص وضعیت بحرانی منابع آب و برق  استان، ضمن تعطیلی پنج شنبه ها ساعت کاری دستگاه های اجرایی استان هرمزگان از شنبه تا چهارشنبه برای عبور از شرایط بحرانی کاهش می یابد .

وی درخصوص زمان اجرای طرح ساعت کاری جدید در دستگاه های اجرایی استان خاطرنشان کرد: ساعت کاری جدید دستگاه های اجرایی هرمزگان برای عبور از شرایط بحرانی و مدیریت منابع انرژی از تاریخ 21/03/1397 عملیاتی می شود و این طرح تا 31/06/97 ادامه خواهد یافت. معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان در خصوص تغییر ساعت فعالیت دستگاه های اجرایی هرمزگان همزمان با اجرای این طرح افزود: ساعات كاری دستگاه هاي اجرايي هرمزگان همزمان با شروع این طرح از شنبه تا چهار شنبه از ساعت6:30 تا 13:30 است .

حیدری با تاکید بر لزوم همراهی همگانی برای مدیریت منابع انرژی و عبور از شرایط بحرانی، اظهار داشت: صدا و سيماي استان همكاري كاملی را در جهت ترويج فرهنگ صرفه جويي و تشويق مردم برای مدیریت مصرف انرژی با شركت هاي آب و برق استان بعمل آورد تا استان در فصل گرم سال در زمینه تامین انرژی با مشکلی مواجه نشود .

وی با تاکید بر لزوم همراهی و همکاری اصناف برای مدیریت منابع انرژی استان، گفت: اصناف و مراكز خدماتي و تجاري ملزم به همكاري جدي و كامل در اجراي بخشنامه هاي ابلاغي صادره توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت و شركت توزيع برق استان در رابطه با مدیریت مصرف انرژی مي باشند .

معاون هماهنگی امور اقتصادی وتوسعه منابع استانداری هرمزگان تصریح کرد: صنايع سنگين و مراكز صنعتي استان ملزم به همكاري جدي و كامل در اجراي بخشنامه هاي ابلاغي صادره توسط شركت برق منطقه اي و شركت توزيع برق استان در ارتباط با مصرف بهینه انرژی هستند .

حیدری اضافه کرد: مراكز دانشگاهي و آموزشي استان حتي الامكان از پيش بيني و برگزاري دوره هاي ترم تابستاني برای عبور از شرایط بحرانی و مدریت مصرف انرژی خودداري کنند .

وی با تاکید بر لزوم مصرف بهینه انرژی در دستگاه های اجرایی استان، خاطرنشان کرد: دستگاه هاي اجرايي ملزم هستند تمهيدات لازم به منظور صرفه جويي در ساير هزينه هاي مصرفي را اعمال کنند. معاون هماهنگی امور اقتصادی وتوسعه منابع استانداری هرمزگان یادآور شد: بيمارستان ها، مراكز خدمات درماني و امداد رساني، بانك ها ( به جز ستاد) و مراكز خدمات عمومي مشمول اين بخشنامه نمي باشند. حیدری بیان داشت: شركت های توزيع ، آب و برق منطقه اي استان موظفند نظارت و كنترل لازم بر اجراي مصوبات ابلاغي خصوصاً در حوزه هاي تجاري، صنايع و اداري استان را انجام و گزارش نمایند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 2994
تاریخ :1397/03/22 ساعت 09:51:34
تعداد بازدید: 28
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی