گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه:3478
تاریخ :1399/06/22 ساعت 12:09:50
تعداد بازدید: 147
شوخ طبعی..
email pdf word plus minus reset color
حالا من خودم تاریخچه ی شوخی با اکابر و مشاهیر رو درست نمی‌دونم ولی خب، باب خوبی باز شد.

عکس اصلی خبر

آدم با دونه دُرشتای مملکت خودش شوخی نکنه بره با کی شوخی کنه؟ خوبیت داره واقعاً؟ بعد پشت سرمون نمی گن که در زمینه پرورش مشاهیر و افراد فرهیخته کمبود داریم؟

چهار تا شوخی نرم و مَلس با بچه های بالا که دیگه این حرفا رو نداره !

من خودم که، با قربونش برم حضرت حافظ فقط سَری از هم سَواییم، نمی دونید چقدر آقاست، این قدر که من به طُرُق مختلف دست تو شعراش بردم و باهاش سر شوخی رو باز کردم که خودِ شاخ نباتم گاهی لب می‌گزه .

البته خب این که حافظ جان،گوشه ی حافظیه خوابیده و گوشش از قیل و قال عالم فارغه هم در این همه خویشتن داریش بی تاثیر نیست .

حالا یه عده‌ هم کلید کردن روی حداد جان! از نوع غلامعلی‌شون. ولی شما ببینید چقدر صبورن، چقدر مهربونن تازه خودشونم سر به سر واژه‌ها می ذارن، یه جوری کلمه‌های نتراشیده و نخراشیده رو شیک و مجلسی تحویل فرهنگستان می ده که آدم حظ می‌کنه. یکی از محاسن شوخ طبعی هموار کردن روابط حسنه‌ است. شما مثلا ببینید همین مسئله ی بنزین. اولش همه فکر می کردیم شوخیه، و اون‌قدر لبخند رییس جمهور جلوی دوربین از بی اطلاعی‌شون که صبح جمعه خبردار شدن واقعی بود که شوخی شوخی با افزایش قیمت سه برابری بنزین کنار اومدیم .

شوخ طبعی باعث می شه آدم دلش دیر‌تر بپوسه .

شوخی کردن هم خودش مراتب داره،شوخی کردن با بزرگان شعر و ادب، مسئولین،مشاهیر ،مختلسین و مواردی از این دست.. حالا هم من مطمئنم دوربین مخفی، چیزی، جایی، کار گذاشتن دارن آستانه تحمل ما رو امتحان می‌کنن، و طولی نمی‌کِشه که یکی از پشت دار و درختا می پره بیرون و می گه کات،همش شوخی بود .

والا بدون شوخی ..

نوشته ی:«بانو بوشهری»  بوشهر


up email pdf word plus minus reset color
گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه: 3478
تاریخ :1399/06/22 ساعت 12:09:50
تعداد بازدید: 147
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی