گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3411
تاریخ :1399/03/13 ساعت 13:26:08
تعداد بازدید: 85
صادرات دو میلیون تن کالای غیر نفتی از بندر شهید رجایی در دو ماهه اول 99
email pdf word plus minus reset color
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: در دو ماه نخست امسال بیش از ۲ میلیون تن کالای غیرنفتی از بندر شهید رجایی بندرعباس به خارج از کشور صادر شد.

عکس اصلی خبر

اله مراد عفیفی پور مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: حجم صادرات کالا‌های غیر نفتی در بندر شهید رجایی بزرگترین بندر تجاری ایران به بیش از ۲ میلیون و ۲۴۷ هزار تن رسید .

عفیفی پور افزود: در این مدت ۵۴۷ هزار و ۴۲۹ تن کالای غیرنفتی از این بندر به دیگر بنادر منطقه ترانشیپ شد .

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان، حجم تخلیه و بارگیری کالا‌های غیر نفتی در بندر شهید رجایی را ۴ میلیون و ۱۸۰ هزار و ۵۹۲ تن اعلام کرد و گفت: ۴ میلیون و ۴۵۹ هزار و ۳۲۸ تن انواع فرآورده نفتی نیز در این بندر تخلیه و بارگیری شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد بیش از ۱۰ درصدی داشته است .

 مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی از کابوتاژ ۱۳ هزار و ۹۷۶ تن کالای غیرنفتی طی دو ماه اخیر خبر داد و گفت: در مدت زمان یاد شده، ۲۱۹ هزار و ۴۷۳ تن ترانزیت و ۱ میلیون و ۱۰۵ هزار و ۸۱۹ تن نیز واردات کالای غیر نفتی داشتیم که کاهش ۲۰ درصدی را در این حوزه نشان می‌دهد .

عفیفی پور افزود: در دو ماه نخست امسال یک میلیون و ۷۹۲ هزار تن فرآورده نفتی به خارج از کشور صادر شد که رشد ۳۲.۶ درصدی داشته است .

وی اضافه کرد: در این مدت، ۲ میلیون و ۶۵۲ هزار و ۹۴۸ تن کابوتاژ و ۱۳ هزار و ۳۴۷ تن فرآورده نفتی ترانزیت شد که رشد ۱۰۰ درصدی داشته است .

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: در ماه‌های فروردین و اردیبهشت امسال، ۵۸۳ فروند کشتی به بزرگترین بندر تجاری کشور وارد شد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3411
تاریخ :1399/03/13 ساعت 13:26:08
تعداد بازدید: 85
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی