گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه:3153
تاریخ :1397/12/15 ساعت 08:48:22
تعداد بازدید: 2235
جشنواره آييني، سنتي و موسيقي سور، سرنا، زندگي در تيرور برگزار مي شود
email pdf word plus minus reset color
پنجمين جشنواره آييني، سنتي و موسيقي سور، سرنا، زندگي از پانزدهم لغايت هفدهم اسفندماه با حضور 25 گروه از هرمزگان و ساير استان ها در شهر تيرور ميناب برگزار ميشود.

عکس اصلی خبر

رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي ميناب گفت: به همت شهرداري و شوراي اسلامي شهر تيرور با ايجاد زيرساخت هاي مناسب پنجمين جشنواره آييني، سنتي و موسيقي سور، سرنا، زندگي با شکوه تر از گذشته برگزار خواهد شد. رضا اوژند، افزود: قرار بود اين جشنواره با حضور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي همراه باشد که با توجه به سفر رياست محترم جمهور به استان ايلام اين امکان وجود نداشت.

وي با انتقاد از برخي مخالفت ها در خصوص اجراي برنامه هاي موسيقي در ميناب، افزود: موسيقي با مردم جنوب کشور خصوصاً ميناب عجين شده که هم در شادي و غم مورد استفاده قرار مي گيرد.

رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي ميناب، تصريح کرد: برنامه هاي متعددي نظير کنسرتي که اخيرا برگزار شد جهت ايجاد شور و نشاط اجتماعي در بين مردم ميناب برگزار خواهد شد.

به دنبال ايجاد يک کمپ گردشگري هستيم

شهردار تيرور نيز گفت: مکان ساخته شده براي برگزاري جشنواره به صورت دائم مورد استفاده قرار خواهد گرفت و به دنبال ايجاد يک کمپ گردشگري در همين محل هستيم. حسين قاسمي، افزود: در اختتاميه اين جشنواره شهرداري تيرور برنامه هاي مختلفي نظير کاشت 500 اصله نهال درختان زيتون، نارنج، نخل، کنار، لور و کهور محلي در مکران پارک کوهستان تيرور براي استفاده از مهمانان نوروزي و ساير گردشگران و 26 هزار مترمربع آسفالت نيز در سطح شهر به بهره برداري ميرسد.

وي، گفت: مسابقه عکاسي نيز در نظر گرفته شده که به بهترين تصاوير جوايز ويژه اي اهدا خواهد شد.

پنجمين جشنواره آييني، سنتي و موسيقي سور، سرنا، زندگي از تاريخ چهارشنبه پانزدهم لغايت هفدهم اسفندماه در شهر تيرور ميناب آماده استقبال از هنردوستان و گردشگران داخلي و خارجي خواهد بود.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه: 3153
تاریخ :1397/12/15 ساعت 08:48:22
تعداد بازدید: 2235
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی