گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3079
تاریخ :1397/08/15 ساعت 08:58:01
تعداد بازدید: 75
اجراي 34 پروژه پدافند غيرعامل در تاسيسات آب و فاضلاب
email pdf word plus minus reset color
در حال حاضر 34 پروژه در مجموع با اعتبار مصوب 973 ميليارد ريال براي اجراي پدافند غير عامل در تاسيسات آب و فاضلاب در دست اجرا و مطالعه داريم.

عکس اصلی خبر

مديرعامل آبفاي هرمزگان، ضمن گراميداشت هفته دفاع غيرعامل (هشتم تا چهاردهم آبان ماه)، هدف از اجراي طرحهاي
 پدافند غيرعامل در تاسيسات آب و فاضلاب را افزايش پايداري و کاهش آسيب
پذيري نيروي انساني، ساختمانها و تاسيسات و تجهيزات زيربنايي آبرساني عنوان کرد و گفت: در حال حاضر 34 پروژه در مجموع با اعتبار مصوب 973 ميليارد ريال براي اجراي پدافند غير عامل در تاسيسات آب و فاضلاب در دست اجرا و مطالعه داريم. امين قصمي افزود: از مجموع اين اعتبار مصوب، 255 ميليارد ريال از منابع داخلي و سرمايه اي و 718 ميليارد از منابع عمراني تخصيص داده شده است.

وي گفت:همچنين شاخص هاي حوزه مديريت بحران و پدافند غيرعامل اين شركت در چهار محور؛ مطالعات تامين و توزيع آب اضطراري،انجام پروژه هاي مقاوم سازي تاسيسات،مقابله با چالش هاي كم آبي در شرايط خشكسالي (تنش آبي) ، پدافند سايبري و زيستي،تامين برق اضطراري تعريف شده است كه پروژه هاي مذكور بر اساس اين محور مطالعه و اجرايي مي شوند.

به گفته وي؛ تكميل پروژههاي مقاومسازي مخازن و ايستگاه هاي پمپاژ، تكميل پروژه هاي مقابله با خشكسالي ، اجراي زون بندي شبكه توزيع آب شهرهاي استان، برگزاري مانورهاي زيستي، نصب و راه اندازي ديزل ژنراتور در تصفيه خانه آب بندرعباس، اصلاح و بازسازي تصفيه خانه آب اين شهر، بازسازي مخازن آب داماهي، حصاركشي مخزن ششصد دستگاه بندرعباس از جمله اقدامات اين شركت در حوزه پدافند غيرعامل در سال جاري بوده است.

مديرعامل آبفاي استان، همچنين به برنامه هاي اين شركت در حوزه مديريت بحران و پدافند غيرعامل طي سال جاري اشاره كرد و گفت: خريد تجهيزات پيشرفته آزمايشگاهي در راستاي دفاع زيستي، انجام مطالعات پدافند غيرعامل در تاسيسات، فرايندها و مراكز آب و فاضلب، مقاوم سازي لرزه اي در تاسيسات آب و فاضلاب و  تهيه و بروزرساني بانک اطلاعاتي مکاني يا توصيفي (GIS ) ، فاز اول آب شيرين كن بندرعباس و آب شيرين كن سيريك در راستاي تنوع بخشي به منابع توليد آب از جمله برنامه هاي آبفا در اين بخش مي باشد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3079
تاریخ :1397/08/15 ساعت 08:58:01
تعداد بازدید: 75
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی