گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:3156
تاریخ :1397/12/20 ساعت 08:44:20
تعداد بازدید: 49
وداع با يک چهره جوان و ماندگار
email pdf word plus minus reset color
در سحرگاه 15 اسفند نخبه جوان هرمزگان پزشک و هنرمند دکتر محمد نفيسي قالب تنگ دنيايي را ترک کرد و به سوي معبود پرگشود و به خيل خويشاوندان شهيدش خصوصاً دايي شهيدش حسين حمايتي که در صورت و سيرت شريفترين بود ملحق شد و همه را در شوک اين کوچه آسماني تنها گذاشت.

عکس اصلی خبر

 دکتر محمد نفيسي تحصيل کرده رشته پزشکي و فعال حوزه تئاتر، هنر، عکاسي، پژوهشگر و کوشنده در حوزه سلامت و مبارزه با هپاتيت بود که سفر ناخواسته او موجي از غم در جامعه پزشکي و جامعه هنري و خيرين سلامت ايجاد کرد.

 به دنبال آن شخصيت هاي ملي و استاني و اقشار مردم با حضور در منزل دکتر احمد نفيسي و شرکت در مراسم تشييع و تدفين و سوم آن مرحوم با داغ دار آن ابراز همدردي کردند. مراسم وداع با پيکر پزشک جوان، فعال اجتماعي و فرهنگي هفته گذشته برگزار شد.

محمد نفيسي زماني براي کوچ انتخاب کرد که خيلي جوان بود. او فقط 23 سال سن داشت. پزشکي مي خواند و در کنار اين فعاليت ها، کارهاي عام المنفعه زيادي انجام مي داد. وي از تخصصش بيش از آنکه در مسير درآمدزايي صرف کند تلاش مي کرد منفعت آن به اقشاري برسد که دسترسي کمتري به امکانات داشتند. از جمله آنها مي توان به فعاليت در حوزه هپاتيت اشاره کرد.

نفيسي جامعه هدف خود را اقشار پائين دست انتخاب کرده بود. يکي از اقدامات او توجه به وضعيت زندانيان مبتلا به هپاتيت و کارگران شهرداري از ديگر برنامه ها و دغدغه هاي اجتماعي وي بود.

فوت زودهنگام و ناخواسته او همه را متحير کرد. همه دوستدارانش را. خيلي ها برايش تسليت گفتند و خيلي ها افسوس خداحافظي زودهنگامش را خوردند.

پروفسور علويان نيز در پي درگذشت دکتر محمد نفيسي به خانواده وي تسليت گفت.

در پيام تسليت وي آمده است:

محمد در ميان ما نيست! محمد پر گشود و رفت با کلي خاطره خوب. خاطره عشق به مردم. چقدر پيگير بود. چقدر دلسوز بود. چقدر انسان بود. چقدر انسان بود. انسان.

من واقعا از کوچ ايشان شوکه شدم. خدايا چرا اين انسان بزرگ و دلسوز بايد الان از ميان ما برود.

واقعا جايش خالي است. چقدر با هم گفتيم و خنديديم. همين دو هفته نشده که ديدمش و باهاش نشستيم و بحث کرديم. کلي برنامه داشتيم براي زندانيان مبتلا به هپاتيت سي.

دلسوزانه به کارگران شهرداري توجه داشت. چه روح بزرگي داشت.

همه اين کارها رو گذاشت رفت. يادش به خير و راهش مستدام باد. کوچ اين عزيز فعال در هپاتيت را
تسليت عرض ميکنم.

 دکتر مويد علويان از دانشمندان برجسته ايراني است که اکنون به عنوان يکي از 10 دانشمند برتر ايراني شناخته شده است. وي در حال حاضر رياست انجمن هپاتيت کشور را نيز عهده است.

از سوي ديگر بسياري از شخصيت هاي ملي و استاني اين ضايعه را تسليت گفتند.

فريدون همتي استاندار هرمزگان با صدور پيامي درگذشت محمد نفيسي را به احمد نفيسي مديرکل سياسي، انتخابات و تقسيمات کشوري استانداري هرمزگان را تسليت گفت.

در اين پيام آمده است: ضايعه درگذشت فرزند گرامي و دلبندتان موجب تاسف و تاثر گرديد.

اينجانب مصيبت وارده را خدمت شما و خانواده محترم تسليت عرض مي نمايم و از درگاه خداوند متعال براي آن مرحوم غفران و رحمت واسعه الهي و براي جنابعالي و ساير بازماندگان صبر و اجر را مسئلت مي نمايم.

از سوي ديگر انجمن علمي پزشکي بندرعباس نيز با پيامي اين ضايعه را تسليت گفت. در اين پيام آمده است: ارغوان اين چه رازيست كه هر بار بهار با عزاي دل ما مي آيد. با دلي آكنده از غم و افسوس در حالي كه هنوز باور نكرده ام پر كشيدنش را بايد بگويم محمد نفيسي عزيز از ميان ما رفت.

دانشگاه علوم پزشكي تمام لحظه هايي را كه محمد نفيسي با قدم هاي سريع و انرژي هميشگي در آن گام بر مي داشت، در سينه خاطرات خود نگاه خواهد داشت .

بندر عباس فراموش نخواهد كرد كه براي آگاهي دادن، بسيج كردن همه مردم در جهت شناخت و مبارزه با هپاتيت و بسياري ديگر از بيماري هاي خاص منطقه چه شب هايي را كه به صبح رسانيد. چه ساعاتي را كه با تنظيف كاران ، زندانيان و...نشست، حرف هايشان را شنيد و صداي آن ها شد در استانداري و شهرداري و ساز مان هاي خيريه .

مشاور آگاه،معاون خارجي انجمن علمى، دبير كميته تحقيقات پزشكى، عضو هيئت مديره ى بنياد خيريه بيمارستان اطفال، مشاور كانون هاى فرهنگى و تشكلات سياسى و هزاران عنوان ديگر كه با نام محمد نفيسى ارزش پيدا كرده
 بوند.

انسان بزرگى كه كالبد زمانه برايش كوچك بود، آرزوهاى بزرگى او، انگيزه فعاليت بسيارى از دانشجويان فعال دانشگاه علوم پزشكى هرمزگان بود. قلب جوان ولى خسته محمد پر بود از دغدغه و حسرت براى مردمان شهر و سرزمينش، قلبى كه چندى بود با محمد سر سازگارى نداشت. ولى اينبار در سحرگاه پانزده اسفند قلب خسته محمد از كار ايستاد تا تنها خنده محزون او بر روى لبانش براى ما به يادگار بماند.

انجمن علمى پزشكى بندرعباس اين غم بزرگ را به تمامى دانشجويان پزشكى تسليت مى گويد. فعالان سياسي کشور نيز با پيامي اين ضايعه را تسليت گفتند.      

بر اساس گزارش خبرنگار ما، مراسم تشييع و تدفين
محمد نفيسي نيز با حضور افراد زيادي انجام شد. از سوي ديگر مراسم ختم اين فعال اجتماعي و فرهنگي جمعه گذشته در بندرعباس برگزار شد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 3156
تاریخ :1397/12/20 ساعت 08:44:20
تعداد بازدید: 49
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی