گروه: اقتصادی
شماره روزنامه:3450
تاریخ :1399/05/11 ساعت 10:38:13
تعداد بازدید: 138
بزرگراه پالایشگاه نفت بندرعباس به بهره برداری رسید بزرگراه پالایشگاه نفت بندرعباس در محور تازیان به بندرعباس به بهره برداری رسید.
email pdf word plus minus reset color
بزرگراه پالایشگاه نفت در قالب محور دوم مسیر تازیان به بندرعباس با حضور همتی استاندار هرمزگان، نامور مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس، عابدینی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای هرمزگان و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی به بهره برداری رسید.

عکس اصلی خبر

ساخت باند دوم جاده ارتباطی تازیان به بندرعباس در راستای اجرای نقش مسئولیتهای اجتماعی شرکت پالایش نفت بندرعباس و با امضاء تفاهم نامه بین این شرکت و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای هرمزگان در خرداد سال 1397 آغاز شد.مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس گفت: این طرح به طول 25 کیلومتر در مسیر سه راه تازیان، روستای جمال احمد، آزاد راه شهید رجایی و شهر بندرعباس در مدت 19 ماه و با اعتباری بالغ بر 380 میلیارد ریال احداث شد .

نامور با بیان اینکه ناهمواری های متعدد از مشکلات احداث این مسیر بود افزود: در اجرای این مسیر 33 دستگاه پل ساخته شد و همچنین در حدود 504 هزار متر مربع خاکبرداری، 186 هزار متر مربع خاکریزی و 26 هزار تن آسفالت انجام شده است .

وی بیان داشت: نبود استانداردهای لازم در این مسیر، وجود نقاط حادثه خیز، ترافیک و حوادث جاده ای بالا از جمله دلایل احداث باند دوم جاده تازیان به بندرعباس بود که با هدف افزایش ایمنی و کاهش تصادفات و حوادث رانندگی اجرا شد .

مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس گفت: بهره برداری از این مسیر علاوه بر افزایش ایمن راه، موجب کاهش بار ترافیکی در دو باند رفت و برگشت برای استفاده ساکنان شهر تازیان و روستاهای هم جوار از جمله شهرو، کنارو، چاهو، گربند، بلندو، سودرو و جمال احمد می شود .

استاندار هرمزگان در مراسم بهره برداری از این بزرگراه گفت: این مسیر یکی از طرح های مهمی و از خواسته های جدی مردم منطقه بود که با حمایت شرکت پالایش نفت بندرعباس به ثمر نشست و نقش مهمی در بهبود امنیت حمل و نقل و کاهش بار ترافیکی و خطرات ناشی از تصادفات  دارد و همچنین با کمک به گردشگری منطقه و جذب سرمایه گزار تاثیر مستقیمی نیز در رشد اقتصادی منطقه خواهد داشت .

آقای همتی افزود: خوشبختانه در چند سال اخیر شاهد یک حرکت جدید در راستای مسئولیتهای اجتماعی از سوی بنگاه های اقتصادی غرب بندرعباس هستیم و شرکت پالایش نفت بندرعباس از پیشگامان این راه است که در موضوعات مختلف از جمله مدرسه سازی، کمک به دانشگاه ها و حوزه ورزش ورود کرده است و در بحث ویروس کرونا هم در چند مرحله در راستای حمایت از کادر درمان و کمک به درمان بیماران کمک 5 میلیارد تومانی را به دانشگاه علوم پزشکی استان داشته که جای تقدیر و تشکر دارد.وی با اشاره به نقش بنگاه های اقتصادی در توسعه استان بیان داشت: وجود مجموعه های بزرگ اقتصادی از ظرفیتهای بسیار ارزشمند هرمزگان است که هم به لحاظ اشتغالزایی و هم به لحاظ مالیات بر ارزش افزوده هایی که پرداخت می کنند تاثیر مستقیمی در توسعه زیرساخت های استان دارد.استاندار هرمزگان با اشاره به برخی اقدامات صنایع از جمله شرکت پالایش نفت بندرعباس در حوزه مسئولیتهای اجتماعی به ویژه در شهر بندرعباس گفت: باید نگاه مردم نسبت به بنگاه های اقتصادی که در کنارشان هستند دقیقتر و عادلانه تر شود .

ساخت مجتمع آموزشي 12 کلاسه، ساخت مجموعه کارگاهی و آزمایشگاهی مهندسی شیمی، مکانیک و عمران دانشگاه هرمزگان، مشارکت در تکمیل خوابگاه دخترانه مجتمع آموزش عالی میناب، مشاركت در پروژه تقاطع غير هم سطح اسكله شهيدرجايي و خونسرخ، ساخت دو باب منزل جهت نيازمندان و ايتام در تازیان، ساخت و اهداء مجموعه ورزشی و فرهنگی در روستای چاهو با پوشش جمعیتی در حدود 10 هزار نفر ، اهداء یک دستگاه آمبولانس با تجهیزات کامل به زندان مرکزی بندرعباس و توسعه زیرساختهای ورزشی و حمایت مالی از تیم های ورزشی بانوان و آقایان، جانبازان و معلولان استان بخش از اقدامات شرکت پالایش نفت بندرعباس در راستای ایفای مسئولیتهای اجتماعی است.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اقتصادی
شماره روزنامه: 3450
تاریخ :1399/05/11 ساعت 10:38:13
تعداد بازدید: 138
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی