گروه: شهرستان
شماره روزنامه:2991
تاریخ :1397/03/19 ساعت 08:54:41
تعداد بازدید: 35
عکاسی از مراسم « گرگشو» در روستاهای غرب پارسیان
email pdf word plus minus reset color
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پارسیان از پایان عکسبرداری از مراسم « گرگشو « در روستاهای غرب پارسیان خبر داد.

عکس اصلی خبر

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، محمود اسدی امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: مراسم گرگشو همه ساله در نیمه ماه مبارک رمضان برگزار می شود و هنرمندان شهرستان پوشش تصویری این سنت بومی را به عهده می گیرد.

 وی افزود: مراسم گرگشو یکی از سنتی ترین مراسم های مردم شهرستان به ویژه مناطق غربی پارسیان است که در آن کودکان بعد از نماز مغرب با خواندن سرود های دسته جمعی و دعا در حق ساکنین روستا شیرینی دریافت می کنند.

 رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پارسیان گفت: این مراسم باعث می شود کودکان همه ساکنین روستا را بشناسند و از آنان شیرینی دریافت کنند که با توجه به مجازی شدن ارتباطات بسیار ارزشمند است.

 اسدی ضمن تقدیر از بخشدار کوشکنار، دهیاران، شوراهای اسلامی روستاهای تنبو شمالی، تنبو جنوبی، اکبری، فارسی و سروباش بابت همکاری با انجمن عکس شهرستان گفت: هنرمندان عکاس با ثبت این رویداد مهم فرهنگی در پایان بهترین تصاویر از هر روستا انتخاب و در نگارخانه خیابانی «افتو» به نمایش گذاشته می شود.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: شهرستان
شماره روزنامه: 2991
تاریخ :1397/03/19 ساعت 08:54:41
تعداد بازدید: 35
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی