گروه: شهرستان
شماره روزنامه:3061
تاریخ :1397/07/17 ساعت 08:58:34
تعداد بازدید: 16
کانون سلامت محلات تشکیل می‌شود
email pdf word plus minus reset color
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم گفت: نمی‌توان در اتاق‌های ادارات نشست و برای سلامت مردم تصمیم‌گیری کرد بنابراین در هر محله کانون سلامت تشکیل و آموزش‌های لازم به مردم ارائه می‌شود.

عکس اصلی خبر

به گزارش فارس، حمیدرضا بهزادی در نخستین مجمع سلامت شهرستان قشم اظهار داشت: بسیاری از مشکلات درمانی و بهداشتی با ورود روحانیون و ائمه جمعه و فرهنگ‌سازی این افراد در جامعه برطرف شده است .

وی با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین مشکل ما در شهرستان به مباحث سلامت روان بازمی‌گردد، افزود: اعتیاد، مصرف الکل، طلاق، کودک‌آزاری و خشونت‌های خانوادگی از جمله مسائلی است که باید با همکاری اجتماعی و بین بخشی و استفاده از ظرفیت معتمدان، ائمه جمعه، روانشناسان و روانکاوان آنان را برطرف کنیم .

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم تصریح کرد: بر اساس آمار 24 درصد آقایان و 26 درصد بانوان  با مشکلات اعصاب و روان درگیر هستند، یعنی یک‌چهارم جمعیت کشور درگیر این مشکلات هستند .

وی بابیان اینکه بیشترین ورودی به بیمارستان قشم و کل کشور تصادف است، ادامه داد: فرهنگ‌سازی برای احترام به قانون و اجرای آن توسط معتمدین و نهادهای مختلف ازجمله راهداری و پلیس می‌تواند از ورود بیماران به بیمارستان به میزان 30 تا 40 درصد کاهش دهد .

بهزادی خاطرنشان کرد: سازمان استاندارد با نظارت بیشتر بر خودروسازان می‌تواند از بروز تصادفات جلوگیری کند چرا که بیشترین حادثه‌ها با خودروهایی چون پراید و 405 رخ‌ داده است .

وی با اشاره به اینکه استان هرمزگان دومین استان کم‌تحرک کشور است، گفت: بیماری‌های قلبی و عروقی از این سبک زندگی ناشی می‌شود .

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم بابیان اینکه 4 برابر دنیا نوشابه مصرف می‌کنیم، اظهار داشت: سه برابر میانگین جهانی نیز نمک مصرف می‌کنیم که به معنای از بین رفتن کلیه‌ها است و بیماری‌های بسیاری چون فشارخون را ناشی می‌شود .

وی با اشاره به اینکه ایرانیان 2 برابر میانگین دنیا روغن، 6 برابر میانگین دنیا شکر مصرف می‌کنند، افزود: چربی‌های طبیعی که قبلاً مصرف می‌شد آسیب زیادی  ما نمی‌رساند و موادی که امروز مصرف می‌شود آسیب‌زاست .

بهزادی تصریح کرد: سرانه مصرف شیر در جهان 300 لیتر است اما در ایران 90 لیتر مصرف می‌شود که خود باعث بروز مشکلات بسیاری می‌شود .

وی با بیان اینکه میوه و سبزیجات که تولیدکننده عمده آن هستیم و به قیمت ارزان عرضه می‌شود، ادامه داد: با این‌ وجود میزان مصرف میوه و سبزی‌ها در ایران یک چهار مصرف جهانی است و ماهی را نیز یک‌سوم میانگین جهانی مصرف می‌کنیم .

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم خاطرنشان کرد: هر چه بتوانیم به استانداردهای جهانی مصرف کالاهای موردنیاز مردم برسیم خواهیم توانست از میزان معضلات سلامت و درمان بکاهیم .

وی گفت: میزان مکالمه تلفن در ایران 40 دقیقه است در حالی‌که در میانگین جهانی آن 10 دقیقه است .

بهزادی بابیان اینکه تنها وزارت بهداشت و درمان در این حوزه نمی‌تواند مؤثر واقع شود، اظهار داشت: باید با تلاش و همراهی این معضلات را کاهش دهیم و میزان سلامت مردم را افزایش دهیم .

وی با اشاره به اینکه کانون سلامت محلات را تشکیل می‌دهیم، افزود: باید در محلات برای سلامت مردم تصمیم‌گیری کنیم به‌طوری‌که  آموزش‌های لازم را به مردم ارائه و بازخورد آن را بررسی کنیم .


up email pdf word plus minus reset color
گروه: شهرستان
شماره روزنامه: 3061
تاریخ :1397/07/17 ساعت 08:58:34
تعداد بازدید: 16
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی