گروه: شهرستان
شماره روزنامه:3006
تاریخ :1397/04/20 ساعت 10:02:15
تعداد بازدید: 21
معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان گفت: با توجه به وجود ظرفيت هاي كشاورزي، گردشگري و معدني در شهرستان حاجي آباد اين پتانسيل ها محور توسعه اين شهرستان باشد.
email pdf word plus minus reset color
معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان گفت: با توجه به وجود ظرفيت هاي كشاورزي، گردشگري و معدني در شهرستان حاجي آباد اين پتانسيل ها محور توسعه اين شهرستان باشد.

عکس اصلی خبر

به گزارش روابط عمومي استانداري هرمزگان، دكتر ايرج حيدري در نشست ستاد راهبردي اقتصاد مقاومتي شهرستان حاجي آباد با اشاره به سفرهاي شهرستاني معاونين استاندار و مديران دستگاه هاي اجرايي به شهرستان هاي تابعه استان، خاطرنشان كرد: اين سفرها به دستور شخص جناب آقاي دكتر همتي استاندار هرمزگان  با هدف خدمت رساني هرچه بهتر به مردم شريف استان و احصاء مسائل و مشكلات مردم اين مناطق در دستور كار قرار گرفته است.

وي افزود: معاونين هماهنگي اموراقتصادي و امور عمراني از سوي استاندار مامور پيگيري و حل مشكلات شاخص شهرستان هاي استان در راستای تحول اساسي شده اند.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان تصريح كرد: يك هفته قبل از سفر معاونين استاندار و مديران دستگاه هاي اجرايي به شهرستان هاي استان مشكلات اين مناطق احصاء و در اختيار مديران كل دستگاه ها قرار داده مي شود تا با آمادگي كامل در شهرستان هاي هدف حضور پيدا كنند. حيدري خاطرنشان كرد: معاونين هماهنگي امور اقتصادي و امور عمراني بعد از هر سفر نتايج آن  را تقديم استاندار  محترم مي كنند و از نقطه نظرات ايشان براي پيشبرد هر چه بيشتر امور شهرستان هاي استان بهره مي گيرند.

وي با اشاره به ضرورت پيگيري مصوبات سفرهاي شهرستاني توسط فرمانداران، بیان داشت: فرمانداران مسئول پيگيري مصوبات سفرها مي باشند و مديران دستگاه هاي اجرايي نيز  مسئول اجراي مصوبات سفرها هستند و عملكرد مديران در اين سفرها نيز ارزيابي مي گردد. وي گفت: ايجاد زيرساخت هاي عمراني شالوده كارهاي اقتصادي و اجتماعي است  و اگر مشكلات عمراني شهرستان ها مرتفع گردد سرعت اجراي كارهاي اقتصادي شتاب مي گيرد و به تبع آن با مسائل و مشكلات اجتماعي كمتري مواجه خواهيم بود. معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان اظهار داشت: هدف مهمي كه در تمامي تقاط استان دنبال و پيگيري مي گردد تسهيل  فرآيندهاي سرمايه گذاري در اين مناطق است كه اساس آن فراهم بودن زيرساخت هاي عمراني نظير راه ، برق ، گاز و آب مي باشد.

وي افزود: با سيستم مديريتي چابك ، جهادي ، كارآمدي  با مديريت استاندار هرمزگان و هماهنگي خوبي كه بين دستگاه ها و به ويژه نمايندگان مردم استان در مجلس شوراي اسلامي ، تمامي دستگاهي نظامي ، ائمه جمعه ، نيروهاي هاي سياسي، اقتصادي و اجتماعي استان وجو دارد اقدامات خوبي براي توسعه هرمزگان در حال انجام است.

حيدري بيان داشت: به كار در نظام اسلامي بايد  به عنوان تكليف و وظيفه شرعي نگاه كرد و خدمت  بي منت  و عاشقانه به مردم ارائه كرد. معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري  گفت: با آغاز جنگ اقتصادي دشمن مديران استان با انرژي و توان چند برابر نسبت به گذشته براي عبور از مشكلات وارد صحنه شده اند  و همانند دفاع مقدس لباس رزم بر تن نموده اند و  به تبعيت از رهبر فرزانه انقلاب و در استاي اجراي سياست هاي دولت جمهوري اسلامي با تمام توان در صحنه اند  و آنچه شايسته نظام است را انجام خواهند داد و همان طور كه دشمن را در دفاع مقدس و ساير توطئه ها به زانو درآوردیم در جنگ اقتصادي نیز دشمن را ناكام خواهیم گذاشت.

حيدري با تاكيد بر توسعه هر چه بيشتر شهرستان حاجي آباد، خاطرنشان كرد: با توجه به استعدادهاي شهرستان حاجي آباد در زمينه هاي  كشاورزي ، گردشگري و معدني محور توسعه اين شهرستان تقويت اين ظرفيت ها  قرار گيرد. وي افزود: دستگاه  هاي اجرايي استان برنامه هاي خود را براي توسعه شهرستان حاجي آباد ارائه كنند و براي پيشرفت اين شهرستان از ظرفيت استانداري بهره بگيرند. معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري اضافه کرد: توسعه كشت نخيلات پيارم، ايجاد صنايع بسته بندي و فرآوري و توسعه كشت هاي گلخانه اي از اقدامات مهم ديگري است كه بايد در شهرستان حاجي آباد پيگيري شود و از تسهيلات اشتغال روستايي براي توسعه اين شهرستان بهره گرفته شود.

معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري هرمزگان گفت: زنجيره ارزش افزوده را بايد در شهرستان حاجي آباد كامل كرد و به سمت صادرات مواد معدني و كشاورزي حركت نمود و سازمان هاي جهاد كشاورزي و صنعت، معدن و تجارت براي تحقق اين اهداف وظايف مهمي بر عهده دارند.

 ضرورت سرعت بخشیدن به پروژه های عمرانی شهرستان حاجی آباد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: سرعت بخشیدن به پروژه های عمرانی شهرستان حاجی آباد در حوزه های مختلف به منظور ارایه خدمات به مردم ضرورت دارد. رضا مدرس در نشست ستاد راهبردی اقتصاد مقاومتی شهرستان حاجی آباد، بر ضرورت تسریع در روند گاز رسانی به شهرها و روستاهای توابع حاجی آباد تاکید کرد و بیان داشت: شرکت گاز استان به منظور ارایه خدمات به مردم اقدامات لازم مبنی بر گاز رسانی به تمامی هرمزگان را انجام دهد و نرخ سرانه 2 میلیون تومان برای گاز رسانی درست نیست. وی اضافه کرد: مردم هرمزگان باید مانند تمامی استان های کشور بتوانند از نعمت گاز بهره مند شود و بر اساس قانون برنامه و بودجه کشور هیچ بخش و نهادی نمی تواند مردم را از ارایه خدمات محروم کرد.

مدرس تاکید کرد: باید برای بهره مندی همه مردم از نعمت گاز در استان مکاتباتی با وزارتخانه به منظور تسهیل در روند اجرایی عملیات گاز رسانی انجام گیرد زیرا سیستم درآمد هزینه ای فعلی روند ارایه خدمات در این عرصه را کند و در مناطقی متوقف می کند. وی خاطرنشان کرد: با وجود پالایشگاه گاز سرخوش و گورزین که آلودگی آنها نصیب مردم استان می شود شایسته نیست هرمزگانی ها از نعمت گاز بی بهره باشند.

مدرس با اشاره به احداث تقاطع غیر همسطح دوراهی گهگم شهرستان حاجی آباد، بیان کرد: این پروژه با هدف کاهش تصادفات در محور بندرعباس_حاجی آباد در دست احداث است که باید روند اجرایی آن تسریع شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان افزود: در طرح تقاطع غیر همسطح دوراهی گهگم، یک ساختمان پاسگاه نیروی انتظامی راهور نیز در نظر گرفته شده که با توجه به حساسیت این احداث، باید اداره کل راه و شهرسازی روند عملیات اجرایی این ساختمان را تسریع کند.

وی اظهار کرد: در صورت کند بودن روند اجرایی طرح تقاطع غیر همسطح دوراهی گهگم و ساختمان پاسگاه، فرماندار حاجی آباد با ورود به آن مصوبه ای در شورای تامین تصویب و با لازم اجرا بودن آن روند عملیات اجرایی را تسریع بخشد.

مدرس به واگذاری اسناد مالکیتی بافت فرسوده شهرستان حاجی آباد، گفت: باید روند این واگذاری همچون شهرستان بندرعباس سرعت یابد و راه شهرسازی بر مبنی زمان بندی مشخص اقدامات لازم در این بخش را انجام دهد.

وی تاکید کرد: تعهداتی که اداره کل راه و شهرسازی استان در قبال مردم شهرستان بندرعباس دارند در قبال سایر مردم استان در هر شهرستان دیگر نیز بر عهد دارد و باید روند واگذاری ها بر اساس راه کاری های که وجود دارد سرعت بخشیده شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان به پروژه های برق رسانی در شهرستان حاجی آباد اشاره کرد و گفت: پروژه های برق رسانی روستایی حاجی آباد تا تلاش توزیع برق استان تا هفته دولت به اتمام برسد و آماده بهره برداری شود.

وی بر تسریع پروژه تامین روشنایی ورودی شهر حاجی آباد تاکید کرد و افزود: روشنایی معابر به ویژه ورودی های شهرها یکی از نیازهای حیاتی بافت شهری است که باید این مهم در شهر حاجی آباد تسریع و تا هفته دولت به بهره برداری برسد.

مدرس بر لزوم تشکیل شورای حفاظت از منابع آب در شهرستان حاجی آباد تاکید و تصریح کرد: با توجه به شرایط موجود آبی در کشور و جهان باید بتوان از منابع آبی به درستی حفاظت کرد و به همین منظور در شهرستان حاجی آباد شورای حفاظت منابع آب حتما فعال شود.

وی استفاده از پساب در بخش کشاورزی و صنایع را ضروری دانست و عنوان کرد: طرح فاضلاب حاجی آباد و تصفیه پساب این شهرستان حتما هر چه زودتر آغاز شود زیرا در آینده باید بتوان از طریق این منبع بخشی از آب کشاورزی و صنایع را تامین کرد.

مدرس احداث درمانگاه تامین اجتماعی در شهرستان حاجی آباد را یکی از نیازهای این منطقه خواند و گفت: احداث درمانگاه اجتماعی این شهرستان پیگیری و تا پایان سال تحقق یابد و برای این مهم از ظرفیت های استانی و حتی وزارت خانه مربوطه نیز باید استفاده کرد.

وی خاطرنشان کرد: نباید مبنای احداث مرکز درمانی تامین اجتماعی تعداد جامعه هدف در منطقه باشد بلکه شاخص تعداد مراجعین و بهره مندان از آن واحد مورد ارزیابی قرار گیرند و حاجی آباد به دلیل تردد مسافران از این شهر نیازمند مراکز درمانی متعدد
 تامین اجتماعی است.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: شهرستان
شماره روزنامه: 3006
تاریخ :1397/04/20 ساعت 10:02:15
تعداد بازدید: 21
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی