گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3057
تاریخ :1397/07/11 ساعت 09:17:55
تعداد بازدید: 75
کميته ويژه رسيدگي به مشکلات هرمزگان تشکيل مي شود
email pdf word plus minus reset color
نماينده مردم غرب هرمزگان در مجلس گفت: در ديدار با معاون اول رئيس جمهور دستور تشکيل کميته ويژه رسيدگي به مشکلات هرمزگان مطرح و مورد تاييد قرار گرفت.

عکس اصلی خبر

ناصر شريفي با اشاره به اهميت طرح ايجاد منطقه ويژه اقتصادي صنايع انرژي بر پارسيان و تطبيق اهداف اين طرح با اهداف تعيين شده عنوان کرد: در ديدار با دکتر جهانگيري معاون اول رئيس جمهور خواستار اختصاص بودجه از منابع ملي جهت توسعه و عمران شهرستان پارسيان و صنايع انرژي بر شديم.

وي با اظهار اينکه منطقه ويزه اقتصادي صنايع انرژي بر پارسيان کليد ورنق اقتصادي کشور و همچنين منطقه است، اضافه کرد: استقرار صنايع بزرگ مانند پتروشيمي ها و آلومينيوم و فولاد مي تواند تاثير بسزايي در رونق اقتصادي کشور و رفع بيکاري در منطقه شود.

نماينده مردم غرب هرمزگان با بيان اينکه مشکلات حوزه انتخابيه به خصوص شهرستان پارسيان را در حوزه معاون اول رئيس جمهور مطرح کردم، اظهار داشت: منطقه عملياتي تابناک در 18 کيلومتري شمال شهرستان پارسيان واقع شده است که بيش از 30 حلقه چاه در حوزه شهرستان پارسيان قرار دارد، درامد اين چاهها مي تواند منبع درآمدي خوبي براي پارسيان باشد ولي تاکنون هيچ سهمي از ارزش افزوده اين ميدان گازي نصيب پارسيان نشده است.

وي در ادامه با اشاره بر اهميت مسير بزرگراه بندرلنگه – پارسيان و اتصال آن به ميدان گازي پارس جنوبي خاطرنشان کرد: با اختصاص بودجه لازم جهت تکميل 65 کيلومتر از اين مسير اميدواريم اين پروژه مهم در آينده نزديک تکميل و به بهره برداري کامل برسد.

شريفي با اشاره به تراژدي غمناک الحاق پنج روستاي شهرستان پارسيان به استان فارس را به عنوان مهمترين دغدغه و نگراني مردم پارسيان ياد کرد و گفت: مردم اين شهرستان ضمن اعلام مخالفت صددرصد خود با انتزاع پنج روستا خواستار از بين رفتن کامل مصوبه الحاق هستند.

نماينده مردم بندرلنگه،بستک و پارسيان با بيان قدمت 100 ساله گمرک شيو که موجب فعاليت افزون بر 250 لنج چوبي است، بيان داشت: اين گمرک با توجه به محدوديت هايش نمي تواند پاسخگوي نياز صادرات کالا و محصولات کشاورزي پارسيان به ساير کشورها
 باشد.

وي همچنين راه اندازي گمرک ملواني بندر تبن از توابع بخش کوشکنار را از جمله درخواست هاي مطرح شده در ديدار با دکتر جهانگيري مطرح کرد و گفت: اين گمرک از قديمي ترين گمرک هاي کشور است که تا اوايل انقلاب فعال بود و داراي اسکله مناسب و استاندارد است که با اختصاص منابع لازم به آنها مي توان بهره لازم و اقتصادي از اين بنادر برد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3057
تاریخ :1397/07/11 ساعت 09:17:55
تعداد بازدید: 75
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی