گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه:2955
تاریخ :1396/12/27 ساعت 07:53:28
تعداد بازدید: 106
بهترین و موفق ترین فیلم ها، هنرمندان و ... عرصه ی سینمای هرمزگان در سال 1396
email pdf word plus minus reset color
موفق ترین فیلم هرمزگانی در عرصه ی بین المللی : "محاکمه زن ناشناس" به کارگردانی محمدرضا رکن الدینی. این فیلم پس از حضور موفق در فستیوال های ایرانی، به جشنواره فیلم مستقل سحر منچستر در کشور انگلستان راه یافت؛ و همچنین در جشنواره فیلم aof امریکا توانست جایزه اول سینمای تجربه گرا را از آن خود نماید.

عکس اصلی خبر

محاکمه زن ناشناس به موقعیت یک زن تنها می پردازد که در وضعیتی متزلزل به زندگی اش ادامه میدهد. او که از گذشته خود نمی تواند رهایی بیابد؛ توسط جمعیتی از انسان نماها کشته می شود .

این فیلم توسط زبیده گردکانی و بنفشه ابراهیمی در بنیاد سینمای آوانگارد تهیه شده است.

موفق ترین فیلم مستند هرمزگانی در عرصه ی داخلی :

"آذینی" کار مشترک داوود مرزی زاده و محمدرضا رکن الدینی. مستند آذینی با 4 حضور و کسب 3 جایزه اول از جشنواره های دریا، خورشید و گردشگری پر جایزه ترین فیلم هرمزگان در سال 1396 لقب گرفت.

این فیلم به منطقه خور آذینی و مشکلات ماهی گیران می پردازد.

موفق ترین فیلم تجربه گرای هرمزگانی در عرصه ی داخلی :

"شکیبا" به کارگردانی سعید عامری سیاهوئی. فیلم تجربه گرای شکیبا با 5 حضور داخلی موفق ترین فیلم تجربی سینمای هرمزگان در سال 96 لقب گرفت.

"شکیبا" توسط انوشیروان پیش دار و در حوزه هنری هرمزگان تهیه شده است.

پر مخاطب ترین فیلم:

"شکیبا" به کارگردانی سعید عامری سیاهوئی. فیلم تجربه گرای شکیبا با رکورد بیش از 600 نفر مخاطب در ششمین جشنواره فیلم کوتاه مستقل خورشید، با فاصله ای بسیار، پربیننده ترین فیلم تاریخ سینمای هرمزگان شد.

"شکیبا" توسط انوشیروان پیش دار و در حوزه هنری هرمزگان تهیه شده است.

بهترین تهیه کننده و حامی مالی سینمای هرمزگان :

سید محمد علی حسینی و بنفشه ابراهیمی. زوج هنری سینمای هرمزگان با حمایت 100 درصدی از جشنواره فیلم خورشید و تهیه کنندگی فیلم های راهیافته به جشنواره های بین المللی، به تنهایی جور سینمای هرمزگان را کشیدند.

حسینی و ابراهیمی بیش از انجمن سینمای جوانان هرمزگان در خصوص آموزش و تولید در سینمای هرمزگان مسئولیت پذیری از خود نشان دادند.

موفق ترین مدیر سینمایی :

انوشیروان پیش دار و دکتر درویش نژاد. 2 مدیر فرهنگی و سینمایی با مشارکت فعال در حوزه ی سینما، چه در خصوص تولید و چه در خصوص برگزاری رویدادهای سینمایی، جزو بهترین مدیران هرمزگان محسوب میشوند.

موفق ترین نشریه (با رویکرد و توجه به سینما):

ندای هرمزگان! - نشریه قدیمی ندای هرمزگان بی شک مهمترین نشریه تاریخ هرمزگان در عرصه ی توجه به سینما به شمار می رود. ندای هرمزگان در سال 96 با پوشش خبری مناسب جشنواره های مهم ایران مانند موج، دریا و خورشید و فجر به عنوان اسپانسر معنوی و خبری این چهار رویداد بزرگ خود را معرفی نمود.

مهمترین رویداد سینمایی :

حضور ششمین جشنواره بین المللی فیلم خورشید در بندرعباس. برگزاری جشنواره فیلم مستقل خورشید در بندرعباس آن هم در شرایطی که سال هاست از گرد هم آیی های سینمایی دور هستیم، نقطه ی عطفی در سینمای هرمزگان به شمار می آید. حضور خورشید عطش فیلم سازی در جوانان هرمزگان را دو چندان نمود. و البته میل سیری ناپذیر برای فراگرفتن سینما

تهیه و تنظیم: محمدرضا رکن الدینی 


up email pdf word plus minus reset color
گروه: فرهنگ و ادب
شماره روزنامه: 2955
تاریخ :1396/12/27 ساعت 07:53:28
تعداد بازدید: 106
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی