گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:2973
تاریخ :1397/02/17 ساعت 09:30:19
تعداد بازدید: 57
کودک اوتیسمی من
email pdf word plus minus reset color
اوتیسم یا در خودماندگی یکی از بیماری های اختلال رشدی است که در دوران کودکی قبل از سه سالگی بروز میکند.این بیماری با تاثیر بروی مغز افراد باعث مشود این کودکان در سه حوزه تعاملات اجتماعی،ارتباط با دیگران و نداشتن ابزارهای لازم برای تعاملات مثل تماس چشمی مشکل داشته باشند.

عکس اصلی خبر

در حال حاضر هیچ علت مشخصی برای اوتیسم کشف نشده اما احتمال تاثیر عوامل ژنتیکی و دارویی در بروز این بیماری وجود دارد حتی ممکن نسل به نسل انتقال پیدا کند.

علائم شایع ان شامل عدم برقراری ارتباط چشمی،ناتوانی کلامی،انواع رفتارها و علایق و بازی های تکراری،تاخیر در یادگیری حرف زدن و صحبت کردن،بی توجهی به احساس درد،تغییر ناپذیر بودن،وابستگی شدید به والدین ، عدم ارتباط با دیگران و تداخل در روابط اجتماعی می باشد. اوتیسم گاهی خفیف است و گاهی شدید.

ممکن است کودکی تمام علائم بیماری را داشته و کودکی گوشه گیر در جامعه حاضر شود.در بعضی موارد کودک فقط مشکل ارتباطی دارد و نمیتواند تبادل احساسات کند.کودک مبتلا به اوتیسم ساعتها یک بازی تکراری انجام میدهند در صورتی که همسالان بیش از پنج دقیقه یک بازی را انجام نمی دهند.

علائم اوتیسم از 9 ماهگی قابل تشخیص است و اقدام برای درمان ان از ابتدای تشخیص میتواند کمک چشمگیری به بهبود کودک اوتیسمی داشته باشد.

سیده یلدا طیبی -کارشناس روانشناسی عمومی


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 2973
تاریخ :1397/02/17 ساعت 09:30:19
تعداد بازدید: 57
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی