گروه: شهرستان
شماره روزنامه:3411
تاریخ :1399/03/13 ساعت 13:27:11
تعداد بازدید: 42
طرح منطقه آزاد گردشگری سیریک تدوین شد
email pdf word plus minus reset color
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان از تدوین طرح منطقه آزاد گردشگری سیریک با همکاری شهرداری این شهر خبر داد.

عکس اصلی خبر

رضا برومند در دیدار با فرماندار شهرستان سیریک، افزود: شهرستان سیریک به لحاظ قرار گرفتن در موقعیت جغرافیایی بسیار مناسب و دسترسی به آبهای آزاد و اقیانوس های پهناور و همچنین قرار گرفتن در مجاورت خلیج فارس و کرویدور جنوبی کشور از مزایای گردشگری خوبی بهره مند است و پتاسیل جذب سرمایه گذران خارجی بخصوص سرمایه گذران کشورهای حاشیه خلیج فارس را نیز در حوزه گردشگری داراست .

 وی هدف از ایجاد منطقه آزاد گردشگری را پشتیبانی از فعالیت های اقتصادی در حوزه گردشگری و برقراری ارتباط بین المللی و تحرک در اقتصاد منطقه ای، جلب و تشویق سرمایه گذاران داخلی و خارجی و همچنین جذب گردشگر دانست و عنوان کرد: شهرستان سیریک به جهت برخورداری از منابع بالقوه گردشگری، تنوع منابع و جاذبه های طبیعی، اکوسیستم خاص، جنگل های حرا، موقعیت استراتژیک و ژئوپلتیک منطقه ای می تواند به تقویت پتانسیل ها و فرصت های موجود پرداخته و با برنامه ریزی و تدوین راهبرد ها، ضعف های موجود در منطقه را به فرصت تبدیل نموده و زمینه توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی منطقه را فراهم آورد .

 برومند با اشاره به اینکه صنعت گردشگری به عنوان یک صنعت مولد، کاتالیزور و شتاب دهنده می تواند زمینه را برای فعال سازی تمامی ظرفیت ها و امکانات موجود شهری و روستایی فراهم آورد، بیان کرد: در این طرح، برنامه ریزی برای ایجاد یک منطقه آزاد گردشگری بر اساس ظرفیت های محرک، مانند فرهنگ، قومیت، تاریخ، استعدادها، شرایط اقلیمی، موقعیت جغرافیایی و استراتژیکی و همچنین زیر ساخت های موجود مورد ارزیابی قرار گرفته و پیش بینی می شود با ایجاد بندر آزاد گردشگری ضمن ایجاد تاسیسات جدید و تقویت زیرساخت ها، استعدادهای ذاتی آن شهر قابلیت عرضه اقتصادی پیدا کند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: شهرستان
شماره روزنامه: 3411
تاریخ :1399/03/13 ساعت 13:27:11
تعداد بازدید: 42
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی