گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:2913
تاریخ :1396/10/13 ساعت 09:09:02
تعداد بازدید: 32
خداحافظ ناامیدی
email pdf word plus minus reset color
این روزها هر چقدر به تیتر و اخبار جراید و رسانه های دلواپس خیره میشویم جز آیه یاس و ناامیدی و ترساندن مردم از اوضاع اقتصادی آینده هنر دیگر نمی بینید.

عکس اصلی خبر

البته با این لرزش های بندری زلزله ، هنوز آدم امیدوار میشود که در این بی آبی و خشکسالی و آلودگی هوا ، لااقل این گسل های مملکت شادمان هستند.

لابد شما نیز از گرانی لبنیات و تخم مرغ غمگین هستید، باور کنید این دنیا  به هیچکس وفا نکرده اینکه برای دور شدن از شر ناامیدی حدود 6 تکنیک ارائه کرده ایم تا با خواندنش در  در زندگی‌تان مشکلات کم‌تری رخ دهد و احساس ناامیدی کم‌تری به شما دست دهد.

راهکار 1، از خود سؤال کنید که چه کاری در این شرایط جواب می‌دهد؟

حتی زمانی که احساس می‌کنید هیچ کاری از دست‌تان بر نمی‌آید، به دقت فکر کنید و مطمئنا» یک راه پیدا می‌کنید که به شما کمک کند.مثلا بروید یک جایی چاله ای عمیقی بکنید و درونش بخوابید شاید یکی دلش سوخت و اندکی خاک روی مبارکتان پاشید، خوب همین هم جای خوشحالی دارد. و باعث خوشبختی است که در این اوضاع یکی به شما اهمیت داده است.

راهکار 2 ، به خودتان که امیدی نیست اما بروید رکورد کارهای موفق دیگران را ثبت کنید.

هر کاری را که بعضی ها مثلا در شکستن رکورد اختلاس ، دریافت وام کم بهره ،  قاچاق کالا با  کانتیتر ، رکورد بست نشینی ، رکورد به باد دادن هشتصد میلیارد دلار  سرمایه مملکت در هشت سال را هی یادداشت کنید.

اگر این کار را به‌صورت روزانه انجام دهید آن وقت می‌توانید دریابید که در طول یک ماه این عزیزان تا چه حد پیشرفت کرده‌اند، خودتان از هم میزان موفقیت‌ها آنها شگفت‌زده خواهید شد و اگر دق نکردید، پوست کلفتی دارید و نباید ناامید شوید.

 راهکار 2/5

گاهی اوقات  دور و برمان آن قدر شلوغ می‌شود و خودمان را سرگرم حل درگیری‌ها و مشکلات پیش پا افتاده می‌کنیم که یادمان می‌رود هدف اصلی زندگی‌مان چیست.، شما همین که زنده ای باید کلی شاد باشید ،سعی کنید تا آن‌جایی که می‌توانید از پرسیدن این سؤال: «چرا زنده ام « پرهیز کنید و زیاد روی ماهیت زندگی تمرکز نکنید.این طوری همچون بادمجان شاد و ماندگار خواهید بود.

راهکار 3، از جراید دلواپس که این روزها به نشر اخبار ناامیدی رو آورده اند استقبال کنید و با خوشحالی از  آنها برای پاک کردن سبزی یا تمیز کردن شیشه منزل استفاده کنید.

راهکار 4

اهل عمل باشید، جان مادراتون یک وقت نروید مواد مخدر مصرف کنید،

شما زمانی که به ناامیدی می‌رسید  همان‌طور که توماس ادیسون گفته: «بسیاری از افراد شکست‌خورده کسانی هستند که متوجه نبوده‌اند تا چه اندازه به اهداف خود نزدیک شده‌اند.»اینکه سعی کنید وارد  فاز عملی شوید و مجددا چراغ برق یا تلفن را اختراع کنید.

راهکار 5  مثبت‌اندیشی کنید. بزرگ‌ترین قهرمانان ورزشی جهان خودشان را در حالی تجسم می‌کنند که بدون هیچ گونه عیب و نقصی مسابقات مختلف را به نفع خود به پایان می‌رسانند.شما تصور کن کریس رونالدو هستی و مشغول بستن قرار چند صد میلیون یورویی با رئال مادرید هستید.

دیگه اگر خودت دواطلب نری تیمارستان ، حتم بدانید کره زمین از وجود شما مشعوف و خجسته هست.

 راهکار 6، هر زمان حس ناامیدی و کمبود تخم مرغ شما را به ورطه ناامیدی کشاند، با یک حس خجسته به وضعیت رقت انگیز اقتصاد سودان جنوبی فکر کنید، اصلا بروید در مورد جنگ داخلی رواندا و کشتارهای دهه هفتاد میلادی کامبوج مطلب بخوانید،.

چرا راه دوری بروید ، یک سری به کشوردوست ونزوئلا بزنید ببنید این عزیران چطور هنوز زنده اند.

به هر حال باید  بدانید که گزینه‌های مختلف زیادی برای خجستگی و دوری از ناامیدی وجود دارد که میتوان بدون دادن آزمایش روحی و روانی به بست نشینی در کنار چند آدم خجسته اشاره کرد و طبق برنامه هر روز با یک بامبول مردم را سر کار گذاشت ، بدین سان شما بصورت دائمی شادمان خواهید بود.

کاظم گلخنی


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 2913
تاریخ :1396/10/13 ساعت 09:09:02
تعداد بازدید: 32
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی