گروه: سیاسی
شماره روزنامه:2985
تاریخ :1397/03/05 ساعت 09:18:38
تعداد بازدید: 167
افرادی که تفنگ خشم مردم را خشاب گذاری می کنند باید طرد شوند
email pdf word plus minus reset color
احمد نفیسی از چهرهای سیاسی مطرح استان در گفتگو با ندای هرمزگان مثل همیشه حرف های جدیدی دارد. وی که همواره در مقاطع خاص از باب مسئولیت مدنی که دارد، راجع موضوع روز نظرات خود را بی پرده با افکار عمومی درمیان می گذارد، این بار نیز با خروج آمریکا از برجام، با جسارت همیشگی، نظر خود را راجع به مسائل پیش روی مردم و پیامدهای احتمالی این رخ داد مهم در میان گذاشته است.

عکس اصلی خبر

او نیز هشدار می دهد که اگر به مردم اعتماد نشود، آتش افروزان داخلی که به نوعی در خروج آمریکا از برجام همراهی کردند، میدان دار سیاست جنگ طلبانه در کشور خواهند شد که به هیچ وجه به نفع منافع ملی ما نیست و بلکه بیش از پیش به نابودی خواهند کشاند. مشروح این گفتگو را در ادامه بخوانید.

- ترامپ آمریکا را از برجام خارج کرد، چرا ؟

ظاهراً تحلیل سازمان های اطلاعاتی آمریکا این بود که با خروج آمریکا از برجام، ایران نیز از این توافق خارج می شود و یک اجماع جهانی علیه ایران شکل می گیرد، در حالی که بلافاصله سخرانی ریاست جمهوری ایران پس از سخنان ترامپ، جامعه ایرانی و بین المللی را از شوک سخرانی ترامپ خارج ساخت و تنها ترامپیست های عربی و عِبری در خاورمیانه با این اقدام آمریکا، همراهی کردند و چند ترامپیست فارسی زبان هم خوشحالی کردند.

- آیا بازگشت تحریم ها و یا تحریم های جدید بدون عوارض خواهد بود؟

حتماً عوارض منفی بر زندگی و زیست ایرانیان خواهد داشت،  ولی شرایط جدید، استراتژی  و برنامه جدید می خواهد، شعار اصلی مادر شرایط پس از خروج ترامپ از برجام عبارت است از ملت واحد، نظام و رهبری واحد و دولت واحد، باید جبهه داخلی تقویت پیدا کند، اقتصاد ملی و تولید داخلی تحرک لازم پیدا کند و این تهدید به فرصت تبدیل شود.

اعتماد مردم کلیدحل مشکلات است، سرمایه های مادی و معنوی مردم می تواند ریشه های مفاسد را بخشکاند و جامعه را در حالت آماده باش کامل قرار دهد، البته برای همه اینها باید شرایط ایجاد شود.

- چه شرایطی باید محقق شود؟

موانع مشارکت مردم مرتفع شود، آنها که تفنگ خشم مردم را خشاب گذاری می کنند، باید طرد شوند. نفرت پراکنان، فرصت طلب های چپ و راست، منفعت طلبان که با امنیت ملی و منافع ملی تجارت و سودا می کنند، نفوذی های حرفه ایی و مفسدین اقتصادی و رانت خواران و در یک کلمه ارتش و ستون پنجم دشمن که شناخته شده اند، مطرود شوند.

این یک جنگ تمام عیار است لایه پنهان آن از چهره آشکار آن موثر تر است.

-  چه لایه پنهانی وجود دارد؟

آنها هیچگاه نمی توانند بر ما چیره شوند، آنها تجربه افغانستان ، عراق و تجربه ویتنام را دارند، آنها درس های خودشان را خوب یاد گرفته اند، آنها اینقدر قدرتمند نیستند که در یک کشور به طور مستقیم حاکمیت پیدا کنند، چکمه هیچ آمریکائی خاک ایران را لمس نخواهد کرد، آنها به روش های دیگری متوسل می شوند، روش های آنان استفاده از شیوه های امنیتی، اطلاعاتی و مداخلات پنهانی و استفاده از عوام نفوذی است.

 تمام کسانی که عامل نارضایتی ها و مفسده های اقتصادی و کارشکنی و ناکار آمدی هستند، عامداً و سهواً جزئی از لشکر آنان هستند. ما به یک نقطه عطف تاریخی نزدیک می شویم.

- این نقطه عطف چیست؟

این یک تصمیم مهم تاریخی است، کدام طرف را انتخاب کنیم، سوداگرانی که با امنیت و منافع ملی تجارت می کنند تا سور و سات خود را رونق دهند و در جامعه نفرت می پراکنند و محدودیت های اجتماعی و فرهنگی ایجاد می کنند یا انتخاب «جبهه» مردم که به نظام وفا دارند،  به آرمان های امام و انقلاب یعنی آزادی و استقلال و جمهوری اسلامی وفا دارند، از رهبری تبعیت می کنند و در تمامی این سال ها از افراطی گری دوری کرده اند و در مسیر اصلاحات و اعتدال گام نهاده اند و ایران را برای همه ایرانیان می خواهند، این انتخاب نقشه راه برای ایرانی است.

- اخیراً وزیر خارجه آمریکا شرایطی را مطرح کرده است.

بله اول از برجام خارج شدند، بعد وزیر امور خارجه شرایطش را مطرح کرده است، پر و پاگاندای آمریکایی، به مرگ بگیر تا به تب راضی شوند، ظاهر تهاجمی داشته باش،  ولی فرصت عقب نشینی ایجاد نکن، مسئله آمریکائیها برجام و ایران و حتی افراطی گری در خاورمیانه و جهان اسلام نیست، مسئله ترامپ نجات اقتصاد آمریکاست، علاقه اصلی آنها در سیاست خارجی توجه به سیاست های اروپائیها خصوصاً آلمان و فرانسه و روسیه است، ماجراجوئی های مستبدانه و شریرانه ترامپ هم پیمانان سابق آنان یعنی اروپائی ها را نیز به وحشت انداخته است.

 رفت و آمد ها ود یدارهای رهبران اروپائی ها بیانگر همین مسئله است،  او برای تحقق شعار
« اول آمریکا»، حاضر می شود گلوی اروپا را بفشارد و در خاورمیانه آتش افروزی کند، مسئله ما استقلال ایران و موقعیت ژئوپلتیک آنست، گفتمان ملت ایران مقابه با یکه تازی آمریکاست، این تقابل با تقویت وحدت ملی و تقویت جبهه داخلی و بالا بردن پرچم تعقل و اعتدال و هم پیمانی با کشورهای اروپائی می تواند درونمای روشنی داشته باشد، ترامپ نماینده ملت آمریکا نیست، حتی نماینده تمامی جریانات سیاسی داخل آمریکا نیست، ترامپ نماینده ی شاخه ی میرا و واپسگرایانه سرمایه داری سودا گرانه و جنگ طلبانه آمریکائی است.

ما اگر قدر شناس مردم باشیم،  هیچ تهدیدی بر علیه ما کار ساز نخواهد بود و  آینده پر امیدی خواهیم داشت، امید محال و امید بی محل نیست بلکه همان امیدی که خداوند در سوره روم به آن بشارت داده است بعد از آنکه آن حادثه تاریخی را بیان می کند، می فرماید: ... یومئذ یفرح المومنون... در آن روز مومنان خوشحال خواهند شد.

- آیا دور نمای مذاکره وجود ندارد؟

هر چیزی که استقلال و آزادی و تداوم نظام ما را تضمین کند و از درد و رنج مردم بکاهد، در نقشه راه ایرانی می تواند قرار بگیرد.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 2985
تاریخ :1397/03/05 ساعت 09:18:38
تعداد بازدید: 167
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی