گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:3019
تاریخ :1397/05/13 ساعت 09:20:51
تعداد بازدید: 107
افتخاري که دو دانش آموز براي هرمزگان به دست آوردند؛ تک رقمي هاي هرمزگان در کنکور تجليل شدند
email pdf word plus minus reset color
دو نفر از دانش آموزان هرمزگان موفق به کسب رتبه تک رقمي در کنکور سراسري شدند.

عکس اصلی خبر

به گزارش نداي هرمزگان، کسب اين مقام براي اولين بار در استان هرمزگان اتفاق افتاد و دو دانش آموز مدارس اين استان توانستند در بالاترين رده کنکور سراسري قرار گيرند و به گفته خودشان بتوانند نشان دهند که برنامه ريزي براي تحصيل و هدف گذاري براي موفقيت دست يافتني است.

«علي سالار حسيني» از مرکز استعدادهاي درخشان دبيرستان شهيد حقاني و «احمد سليمي» از مرکز استعدادهاي درخشان اسد پور هر 2 نفر در گروه آزمايشي رياضي به ترتيب رتبه هاي 7 و 9 کنکور سراسري امسال را از آن خود کردند.

احمد سليمي پس از کسب اين مقام به باشگاه خبرنگاران گفت: از سال قبل شروع به برنامه ريزي براي شرکت در کنکور کردم و قبل آن برنامه خاصي براي درس خواندن نداشتم، اما هميشه جز دانش آموزان خوب در مدرسه بودم.

وي در پاسخ به اين سوال که از چه زماني شروع به مطالعه دروس براي کنکور کرد و چقدر در طول روز درس مي خواند، گفت: طبق برنامه ريزي که از پارسال داشتم حدود 80 درصد از وقت خود را براي درس خواندن اختصاص داده بود.

احمد سليمي مي گويد: در کلاس هاي کنکور و آزمون هاي آزمايشي موسسات آمادگي کنکور شرکت نداشتم و تنها تمرکز خود را بر روي يادگيري کتاب هاي درسي گذاشته بودم.

دانش آموز رتبه تک رقمي کنکور مي گويد از پارسال که موفق به کسب رتبه نخست در مسابقات نانوي کشور شدم با خودم گفتم که مي توانم درکنکور هم جز رتبه هاي خوب شوم، اما هرگز فکرش را هم نمي کردم که رتبه تک رقمي را کسب کنم.

وي مهم ترين مشوق و پشتيان هاي خود رادر اين موفقيت معلمان و مادر خود مي داند.

مادر احمد سليمي خانه دار و داراي مدرک تحصيلي سيکل است و پدر وي 13 سال پيش درگذشته است.

وي يک برادر بزرگتر دارد که در رشته تربيت بدني تحصيل مي کند.

احمد سليمي در پاسخ به اين سوال که چه رشته و دانشگاهي را براي تحصيل انتخاب خواهد کرد مي گويد؛ هدفم قبولي در دانشگاه صنعتي شريف و رشته مهندسي کامپيوتر بود، اما الان براي انتخاب رشته مردد هستم و هنوز تصميم قطعي نگرفته ام.

وي در جواب اين سوال که به طور کلي چه توصيه هايي به داوطلبان کنکور براي کسب موفقيت داريد مي گويد: من اصلي ترين عامل موفقيت خود را برنامه ريزي مدون و اجراي دقيق آن مي دانم و به داوطلبان هم توصيه مي کنم هرگز مايوس نشوند و برنامه ريزي را سرلوحه خود براي موفقيت در آزمون سراسري قرار دهند.

احمد سليمي مي گويد به اعتقاد من هيچ چيز دست نيافتني نيست و تلاش و پشتکار کليد طلايي رسيدن به خواسته هاي هر انساني است.

علي سالارحسيني ديگر افتخار آفرين هرمزگان در گفتوگو با  تسنيم اظهار داشت: بابت کسب رتبه تک رقمي خيلي خوشحالم چون توانستم با کسب اين رتبه زحمات پدر، مادر، معلمان و مسئولان مدرسه را جبران کنم و از طرفي نيز چون براي اولينبار استان هرمزگان صاحب کسب رتبه تک رقمي کنکور شده مايه مباهات و افتخار من است زيرا عامل اميدواري براي دانشآموزان اين استان هستم.

وي با بيان اينکه احتمال کسب رتبه تک رقمي را نميدادم ولي با توجه به عملکردم در کنکور حدس ميزدم که رتبه 11 يا 12 را کسب کنم، افزود: قطعا نقش پدر، مادر و خانواده در موفقيت من زياد بوده و آنها بهترين حامي من براي رسيدن به اين موفقيت بودهاند، در مرحله بعد معلمان من در موفقيتم تاثيرگذار بودهاند و در اين راه از هيچ تلاشي دريغ نکردند، حتي مدير و معلم مدرسه نيزبراي من نقش دبير را داشتند.

رتبه هفتم گروه علوم رياضي و فني کنکور سراسري 97 عنوان کرد: در کلاسهاي کنکور و فوق برنامه شرکت نکردم زيرا کلاسهاي درس مدرسه کامل و جامع بود و نيازي به شرکت در کلاسهاي کنکور يا فوقبرنامه نداشتم.

وي با بيان اينکه در طول سال تحصيلي روزانه 7 ساعت و بعد از عيد نوروز که براي کنکور آماده ميشدم روزانه بين 11 تا 12 ساعت مطالعه ميکردم، افزود: در مدتي که خود را براي کنکور آماده ميکردم فعاليتي در فضاي مجازي نداشتم و حضور در فضاي مجازي اصلا برايم مهم نبود و کاملا به هدفم فکر ميکردم.

سالارحسيني با بيان اينکه به احتمال بسيار قوي رشته مهندسي مکانيک در دانشگاه شريف را انتخاب خواهم کرد، گفت: هدف من از خيلي وقت پيش تحصيل در اين رشته بوده و همين تعيين هدف نيز عاملي در موفقيت من بوده است.

رتبه هفتم گروه علوم رياضي و فني کنکور سراسري 97 با بيان اينکه يکي از دلايل موفقيت تعيين هدف است و کساني که موفق به قبولي در کنکور نميشوند کساني هستند که سردرگماند، به افرادي که در کنکور امسال قبول نشدهاند توصيه کرد که براي خود هدف تعيين کنند و با نگاه به هدف تعيين شده، آينده و موفقيت خود را ترسيم کنند زيرا با اين کار قطعا به هدف خود در کنکور ميرسند البته اين را نيز در نظر داشته باشند که اولين شرط رسيدن به هر هدفي اراده و انگيزه است.

تقدير از رتيه هاي تک رقمي هرمزگان با حضور استاندار

در پي کسب اين مقام، از دو دانش آموز هرمزگاني در شوراي اداري استان هرمزگان تقدير به عمل آمد. فريدون همتي استاندار هرمزگان در اين ارتباط گفت: موفقيت دو نفر از فرزندان هرمزگان که در آزمون سراسري سال جاري رتبه هاي هفتم و نهم كشور در گروه رياضي به خود اختصاص دادند را به مردم شريف استان تبريک مي گويم و از تلاش همه معلمان اين عزيزان تقدير و تشکر مي کنم.

وي ادامه داد: يکي از تاکيدات ما به آموزش و پرورش استان اين بود که تحولي در خروجي کار اين مجموعه از جمله در آزمون سراسري ايجاد شود كه برنامه هاي ويژه اي براي دانش آموزان جهت شرکت در آزمون سراسري برگزار شد و اميدواريم سال بعد اين آموزش ها تقويت شود.

استاندار هرمزگان افزود: تصميمات خوبي با حضور اعضاي كميسيون آموزش مجلس در هرمزگان اتخاذ شد كه از جمله آن افزايش قابل توجه سهميه دانشگاه فرهنگيان هرمزگان براي تربيت معلمان به 760 نفر بود كه در تحول آموزش و پرورش استان موثر خواهد بود.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 3019
تاریخ :1397/05/13 ساعت 09:20:51
تعداد بازدید: 107
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی