گروه: سیاسی
شماره روزنامه:3147
تاریخ :1397/12/07 ساعت 09:31:57
تعداد بازدید: 1542
طرح سرشماري شاغلين و مشاغل در هرمزگان آغاز شد
email pdf word plus minus reset color
مديرکل امور اتباع خارجه استانداري هرمزگان گفت: طرح سرشماري شاغلين و مشاغل در هرمزگان اغاز شد.

عکس اصلی خبر

به گزارش خبرنگار مهر، منصور نبي زاده در نشست خبري که در سالن جلسات اتباع خارجي استانداري هرمزگان برگزار شد، بيان داشت: طرح ملي سرشماري مشاغل و شاغلين اتباع خارجي ويژه اتباع افغاني و عراقي ساکن در هرمزگان از 23 بهمن ماه در هرمزگان آغاز شد و تا پايان سال جاري ادامه خواهد داشت.

وي با بيان اينکه اين طرح شامل اتباع مجاز و غيرمجاز ميشود، عنوان کرد: کارفرما و کارگران اتباع افغاني و عراقي مي توانند با مراجعه مراکز و دفاتر امور اتباع خارجه استان اقدام به نوبت گيري و ثبت اطلاعات کنند. کارفرمايان با ارائه پروانه کسب اقدام کنند و کارگران خارجي هم چه در کارگاهي مشغول هستند چه خويش فرما مي توانند به مراکز مشخص شده در استان مراجعه کنند.

مديرکل امور اتباع و مهاجرين خارجي استانداري هرمزگان اظهارداشت: افراد ميتوانند در شهرستانهاي بندرعباس، حاجيآباد و قشم به دفاتر اتباع خارجي مراجعه کنند و در ساير شهرستانهاي استان نيز با مراجعه به فرمانداريها و بخشداريهاي مورد نظر، نسبت به ثبت اطلاعات خود مراجعه کنند.

نبيزاده افزود: دولت، کارفرمايي را به جهت استفاده از کارگران غيرمجاز بازخواست نميکند و اين طرح به ساماندهي آنها نيز کمک خواهد کرد، اما اگر در اجراي اين طرح به موقع و در زمان مقرر  اقدامات لازم صورت نپذيرد، با محدوديتهاي قانوني مواجه ميشوند. مديرکل امور اتباع و مهاجرين خارجي استانداري هرمزگان با اشاره به مزاياي اجراي اين طرح بيان کرد: اجراي اين طرح در استان منافع زيادي براي کارفرمايان و کارگران خواهد داشت که برخوداري از سابقه کار در کشور عزيزمان، بخشي از مزاياي اجراي اين طرح براي اتباع خارجي است.

نبيزاده، دسترسي به آمار دقيقتر اتباع خارجي شاغل در استان و همچنين وضعيت اشتغال در هر صنف را از مزيتهاي ديگر اجراي اين طرح اعلام کرد.

وي تصريح کرد: اجراي اين طرح براي کارفرمايان و کارگران هزينه زيادي را در بر نخواهد داشت و جهت ثبت در سامانه الکترونيکي، اگر کارگري داراي سابقه باشد، مبلغ 10 هزار تومان و براي کارگران فاقد سابقه مبلغ 15 هزار تومان از طريق درگاههاي الکترونيکي دريافت ميشود. مديرکل امور اتباع و مهاجرين خارجي استانداري هرمزگان تصريح کرد: طبق بررسيهاي انجام شده، بالغ بر سه هزار خانوار افغاني با تعداد هشت هزار نفر در اين استان حضور دارند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: سیاسی
شماره روزنامه: 3147
تاریخ :1397/12/07 ساعت 09:31:57
تعداد بازدید: 1542
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی