گروه: اجتماعی
شماره روزنامه:3076
تاریخ :1397/08/12 ساعت 09:06:41
تعداد بازدید: 27
وکلا بايد شئون حرفه اي را رعايت کنند
email pdf word plus minus reset color
رئيس کل دادگستري استان هرمزگان بر لزوم رعايت شئونات حرفهاي از سوي وکلا به ويژه به هنگام مراجعه به محاکم قضايي تأکيد کرد.

عکس اصلی خبر

به گزارش دريافتي، رئيس و اعضاي هيأت مديره کانون وکلاي دادگستري مرکز در نشست هم انديشي با رئيس کل دادگستري و مسئولين قضايي استان هرمزگان به تبادل نظر و بيان ديدگاه هاي خود پرداختند.

در جريان اين نشست حجت الاسلام والمسلمين اکبري رئيس کل دادگستري استان هرمزگان ضمن تأکيد بر اهميت تشکيل و راه اندازي کانون وکلاي استان هرمزگان خاطرنشان کرد، تعداد وکلاي شاغل در حوزههاي قضايي استان با جمعيتي بالغ بر يک هزار نفر با عدم تشکيل کانون وکلا در استان همخواني ندارد.

وي ضمن تأکيد بر لزوم رفع خلأهاي موجود در روند تشکيل کانون وکلاي هرمزگان، از آمادگي دستگاه قضايي استان به منظور ارائه هر گونه مساعدت قانوني در اين زمينه خبر داد.

رئيس شوراي قضايي استان هرمزگان با اشاره به اعمال نظارتهاي مختلف و مستمر بر عملکرد کارکنان، وکلا و کارشناسان، خواستار نظارت کانون وکلا بر رعايت شئونات حرفهاي از سوي وکلا به ويژه به هنگام مراجعه به محاکم قضايي شد و افزود: همانگونه که قضات بايد شأن و جايگاه قضاوت را همواره مد نظر قرار دهند،  وکلا  نيز بايد شئون حرفهاي و اسلامي را به هنگام حضور در محاکم رعايت کنند.

حجت الاسلام والمسلمين اکبري با اعلام اين مطلب که همواره تکريم ارباب رجوع به عنوان اولويتي راهبردي مورد توجه  دستگاه قضايي بوده است، تصريح کرد: وکلاي دادگستري نيز همچون ديگر مراجعين دستگاه قضايي مورد احترام هستند.

رئيس کل دادگستري استان هرمزگان همچنين اظهار داشت: با ارتقاء سطح دانش  وکلاي دادگستري بر پايه آموزش و کسب مهارت هاي علمي ، بي ترديد روند خدمت رساني به مردم به شکلي مطلوب تر انجام خواهد شد.

در ادامه اين نشست، عيسي اميني رئيس کانون وکلاي دادگستري مرکز نيز ضمن ابراز خرسندي از ديدار با رئيس کل دادگستري و ديگر مسئولين قضايي استان هرمزگان اظهارداشت: کانون وکلا به دنبال تعامل هر چه بيشتربا دستگاه قضايي است.

 وي با بيان ذهنيت مثبت جامعه وکالت از همکاري هاي موجود ميان دادگستري استان هرمزگان با کانون وکلاي مرکز از اين تعامل سازنده تقدير و تشکر کرد.

 اميني با اشاره به اينکه کانون وکلاي دادگستري مرکز؛چهار استان تهران ، هرمزگان ، سمنان و سيستان بلوچستان را در بر مي گيرد اظهار داشت : بيش از بيست هزار نفر از وکلاي دادگستري از مجموع  چهل هزار نفر در اين چهار استان مشغول به فعاليت مي باشند.

رئيس کانون وکلاي دادگستري مرکز همچنين در خصوص برخورد با مؤسسات حقوقي غير مجاز از مواضع  قاطع دستگاه قضايي تشکر کرد و خاطرنشان ساخت: اين مؤسسات غيرمجاز مفسدههايي ايجاد کردهاند و اين آسيب ها صرفاً براي جامعه وکالت نيست و عواقب سوئي را در سطح جامعه به همراه خواهد داشت.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: اجتماعی
شماره روزنامه: 3076
تاریخ :1397/08/12 ساعت 09:06:41
تعداد بازدید: 27
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی