گروه: حوادث
شماره روزنامه:3003
تاریخ :1397/04/11 ساعت 09:55:22
تعداد بازدید: 77
در سه ماهه نخست امسال رخ داد 122 حادثه آتش سوزی عمدی در بندرعباس
email pdf word plus minus reset color
رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس گفت: 122مورد حادثه آتش سوزی عمدی طی سه ماه نخست امسال در سطح این شهرستان رخ داد.

عکس اصلی خبر

به گزارش ایرنا، فرجام دانش در جمع خبرنگاران، خسارت وارده به شهر بندرعباس در اثر آتش سوزی در مدت مذکور را هفت میلیارد و 296 میلیون و 800 هزار ریال عنوان کرد.

وی یادآورشد: در مدت سه ماه ابتدایی امسال، 350 عملیات اطفای حریق و امداد و نجات توسط ایستگاه های آتش نشانی در بندرعباس انجام شد.

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس اظهار کرد: طی این مدت 382 نفر در حادثه آتش سوزی نجات پیدا کرده، 9 نفر مصدوم و یک نفر نیز جان خود را از دست داده است.

دانش گفت: میانگین زمان رسیدن تیم امداد و نجات آتش نشانی به محل وقوع حادثه آتش سوزی، سه دقیقه و 55 ثانیه بوده است.

وی یادآورشد: در موضوع امداد و نجات، بیشترین آمار مربوط به گیر افتادن افراد در آسانسور بود که نیروهای آتش نشانی با میانگین سه دقیقه و هشت ثانیه در محل حادثه حاضر شدند.

این مسوول اضافه کرد: در این مدت برای یک هزار و 20 نفر به مدت 11 هزار و 713 نفر ساعت آموزش های لازم اطفای حریق و امداد و نجات انجام شد.

دانش گفت: آموزش یکی از سیاست های اصلی سازمان آتش نشانی بندرعباس است که در این مدت به شرکت ها، اداره ها، مدرسه ها، غواصی، آموزش داوطلبان آزاد، آموزش آتش نشانان داوطلب و آموزش شهروندی ارایه شده است.

وی ابراز داشت: در این مدت 144 مورد بازدید پیش از صدور پروانه ساختمانی، 156 مورد بازدید پایان کار، نصب 593 مورد جعبه F در ساختمان های مرتفع، نصب یک هزار و 85 مورد خاموش کننده پودر و گاز و CO 2، نصب 2 مورد شیر هیدرانت در مکان های حساس، 45 مورد بازدید ایمنی اماکن و 588 مورد صدور شناسنامه ایمنی اصناف توسط واحد پیشگیری سازمان آتش نشانی بندرعباس انجام شد.

شهر بندرعباس با 10 ایستگاه و 24 خودروی آتش نشانی دارای بیشترین تعداد ایستگاه آتش نشانی در هرمزگان است.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: حوادث
شماره روزنامه: 3003
تاریخ :1397/04/11 ساعت 09:55:22
تعداد بازدید: 77
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی