گروه: شهرستان
شماره روزنامه:3021
تاریخ :1397/05/15 ساعت 09:56:42
تعداد بازدید: 20
رفع تصرف بيش از 2 هکتار از اراضي ملي رودان‎
email pdf word plus minus reset color
رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري رودان از رفع تصرف بيش از 2هکتار اراضي ملي پاسفيد برنطين خبر داد.

عکس اصلی خبر

به گزارش پايگاه اطلاع رساني منابع طبيعي و آبخيزدازري هرمزگان ؛حسين محسني زاده افزود: اين اراضي ملي که در منطقه روستاي پاسفيد برنطين واقع شده توسط تعدادي از افراد سودجو مورد تصرف قرار گرفته بود که با گشت و مراقبت مامورين يگان حفاظت رودان استناد ماده قانون به تبصره ذيل ماده 55 قانون حفاظت و بهره برداري و شناسايي اراضي تصرف شده رفع تصرف شد.

رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري رودان ارزش ريالي اين اراضي را بيش از 750ميليون ريال عنوان کرد.

وي با اشاره به اين که حفظ و حراست از عرصه هاي ملي و منابع طبيعي از اولويت هاي اصلي است، اضافه کرد: عرصه هاي منابع طبيعي جزو سرمايه هاي ارزشمند و حياتي کشور محسوب مي شوند که نه فقط به نسل کنوني بلکه به تمامي نسل هاي آينده کشور تعلق دارند.

محسني زاده گفت: از اين رو حفاظت از اين منابع مسئوليت همگاني به شمار مي آيد، که در اين زمينه انتظار مي رود عموم مردم در حفظ و نگهداري از اين سرمايه هاي ملي کوشا بوده و با مجموعه منابع طبيعي همکاري لازم را داشته باشند.

وي با تأکيد بر اين که منابع طبيعي به عنوان بستر حيات و توسعه پايدار قلمداد مي شود، اظهار داشت: منابع طبيعي مانند جنگل ها و مراتع، تکيه گاهي مطمئن براي توسعه اقتصادي و اجتماعي، بستري مطمئن براي رونق کشاورزي، محيط زيست مناسبي براي گياهان و جانوران و منبعي براي توليد اکسيژن و هواي سالم و پاکيزه به حساب مي آيد.

رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري رودان از مردم و گردشگران خواست  به دليل افزايش دماي هوا و تراکم گياهي در عرصه هاي مرتعي و جنگلي به هنگام مراجعه به اين عرصه ها ضمن رعايت نکات ايمني، درصورت امکان  از روشن کردن آتش خودداري کرده و در صورت مشاهده هرگونه تخريب، تصرف و آتش سوزي هاي احتمالي مراتب را هرچه سريعتر از طريق شماره تلفن 1504 به يگان حفاظت منابع طبيعي اطلاع دهند.


up email pdf word plus minus reset color
گروه: شهرستان
شماره روزنامه: 3021
تاریخ :1397/05/15 ساعت 09:56:42
تعداد بازدید: 20
نظر دیگر کاربران درباره این خبر...
بدون اطلاعات
نظر شما چیست؟


شما کاربر محترم، با استفاده از فرم زیر می توانید نظر خود را برای روزنامه ارسال نمایید. نظر شما پس از تائید مسئولین روزنامه در همین قسمت قرار خواهد گرفت.
باتشکر
نــام: * متن نظر:
   
 
 
  
   
نام خانوادگی:  
رایــانـامـه:  
سایت/وبلاگ:  
محرمانه ماندن مشخصات  
 
کد امنیتی